Subscribe Us


TARSUS CHP’YE STK'LARDAN ZİYARET


Tarsus Emek ve Demokrasi Bileşenleri ile Eğitim-İş Sendikası Şube yöneticileri, ayrı şekilde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe örgütünü ziyaret ettiler.


CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, Kadın Kolları Başkanı Belda Boroğlu, Gençlik Kolları Başkanı Adil Bal ve partili yöneticiler tarafından karşılanan Tarsus Emek ve Demokrasi Bileşenlerini oluşturan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Emek Partisi, HDP, Tüm Emekli-Sen, Halkevleri ve Eğitim-Sen temsilcileri, kentte ve ülke genelinde yaşanan gelişmeler, belediye çalışmaları, tabanın talepleri ve beklentileri konusunda görüş ve önerilerini dile getirdiler.

Eğitim-İş Sendikası Tarsus Şube Başkanı Yunus Karamık ve sendika üyesi öğretmenlerde, CHP Tarsus İlçe Örgütünü ziyaret ettiler. 

Pandemi döneminde kesintiye uğrayan yüz yüze eğitimin, yeterli önlemler alınmadan yeniden başlatılmasının büyük risk taşıdığının dile getirildiği ziyaret sırasında kent ve bölge meseleleri de gündeme taşındı.

Sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin ziyaretlerinden dolayı oldukça memnun olduğunu ifade eden CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, her iki ziyarette yaptığı konuşmalarda, birlik ve beraberlik; özellikle de demokrasi vurgusu yaptı.

Süreç içerisinde bazı şeylerin arzu edilen düzeyde gerçekleşmediğine dikkati çeken Başkan Varal, “Demokrasi, tartışma kültürünü yaşatmak ama ilkelerden ödün vermemek demektir. Tüm bu tartışmaların, dile getirdiğiniz ve birçoğuna hak verdiğim argümanlarınızın sonunda bizim de sizinle aynı safta olduğumuzu bilin. Ezilenden, emekçiden, halktan yana pozisyon aldığımızdan emin olun. Fakat siyaset bugünden yarına sonuç elde edilebilecek bir kurum değil. Buna mani olacak birçok etken çıkıyor. Örneğin pandemi süreci! Bir yıl önce tüm dünyaya yayılmaya başlamasıyla, hayatın her yönünü olumsuz etkiledi. Elbette bundan yerel yönetimlerimiz de etkilendi. Burada olumsuzlukların asgariye inmesi noktasında başta biz olmak üzere, hepimize görevler düşüyor” dedi.

“Demokrasi mücadelesinde kalıcı kazanımlar için ilmek ilmek dokunmalı” ifadesini kullanan Başkan Varal, “Biz birlikteliğimize odaklanalım. İlkelerimizde uzlaşı içinde olduğumuza inanıyorum. Siz de bana inanın. Bana karşı komploların farkındasınızdır. Aynı şekilde tüm siyasi temsilcilerimize karşı sistemli ve ahlak dışı saldırılar yapılmakta. Bu noktada ortak ilkelerimiz için ben de zorlu bir siyasi mücadele içindeyim. Birbirimize destek vermek, güvenmek zorundayız” diye konuştu. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar