Subscribe Us


MESKİ, YAĞMURSUYU ALTYAPI YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR


 

Mersin genelinde gerçekleştirdiği yağmursuyu yatırımlarıyla su baskını sorunlarına neşter vuranMESKİ Genel Müdürlüğü, Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli’den oluşan 4 merkez ilçedekimuhtelif mahallelerde yağmursuyu hattı döşenmesi yapım işine aralıksız devam ediyor. Kentgenelinde ihtiyaç duyulan bölgeleri belirleyerek, gerekli çalışmalara kısa sürede başlayan MESKİ,tamamladığı yağmursuyu çalışmalarıyla yağışlı havalarda yaşanabilecek su baskını sorunlarınıgideriyor, vatandaşları mağdur etmiyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü,Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli’den oluşan 4 merkez ilçedeki muhtelif mahallelerdeyağmursuyu hattı döşenmesi yapım işi kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Tamamlanançalışmalar sayesinde caddeler yağmursuyu altyapısı kazanıyor, vatandaşlar su baskınlarındanetkilenmiyor.

MESKİ su baskınlarına karşı önlem almaya devam ediyor

MESKİ Genel Müdürlüğü, yoğun yağışlardan dolayı yaşanabilecek su baskınlarının önüne geçmekiçin çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda yapılan Ø1400 milimetre beton boru hattıçalışması sayesinde İstemihan Talay Caddesi ile Batıkent ve AkkentMahalleleri’ne bağlı 32.Cadde'nin(Groseri Bölgesi) yağmursuyu sorunu sona erecek.

Ayrıca, MESKİ’nin mevcut yapım işi kapsamında; Karaduvar Mahallesi İsa Öner Bulvarı, HalMahallesi 143. Cadde, Özgürlük Mahallesi 136. Cadde, Yeni Mahalle İsmet İnönü Bulvarı Liman BKapısı önü, Akkent Mahallesi 23153., 2390., 2359., 2396., 2394. ve 2392. Sokak, Batıkent Mahallesi2692. Sokak, Mezitli ilçesi; Yeni Mahalle 33203. ve 33166. sokak, Deniz Mahallesi Ziya GökalpCaddesi Polisevi önü ile sahil yolu caddesine Ø400 ile Ø1600 arası çaplarda boru döşenmesi veyağmursuyu ızgara yapımı işlemleri tamamlandı.

Yorum Gönder

0 Yorumlar