Subscribe Us


TARSUS’TA SEBZE ve MEYVE FİDE SATIŞLARINA İLGİYİ ARTTIRDI


 

 OKAN ÇALIŞKAN- Tarsus’ta ekimlik  fideler,  esnafın tam kapanmadan önce  işlerinde yoğunluk oldu gözlendi.

Tarsus’ta bahar ayları ile birlikte fide satışları yapılırken, tam kapanmaya saatler kala ise yayla ve bahçelerine gidecek olan vatandaşlar sebze ve meyve fidelerine akın ediyor.

Yaklaşık 30 çeşit sebze ve meyve fideleri satan Tarsus’taki yirmiye yakın esnaf biber, domates, çilek, karpuz gibi fidelerin yoğun olarak satıldığını belirtiyorlar.

Tam kapanma sürecinde bağında bahçesinde yazlık yaylarında günlerini geçirmeyi düşünen vatandaşların fidelere ilgi gösterdiği görülürken, Sebze ve meyve fidecisi  Halil Yıldırım, “çeşitlerimiz olarak patlıcan, domates acı ve tatlı biber var, satışlarımız devam ediyor pandemi dolayısı ile 17 gün kapalı oluşu sebebiyle vatandaşların daha yoğun ilgisi ile karşılaşıyoruz. Evde sıkıntı olmasın amacı ile uğraşma amacındalar. Hem alıyorlar hem ekiyorlar ekonomiye de katkıları oluyor. Hem de taze taze sebze ve meyvelerini yiyorlar. Bizimde katkımız bu, inşallah ülke olarak bu sıkıntıdan kurtulacağız dedi.

Domates, patlıcan, acı ve tatlı biber, çilek, kavun ve karpuz ile fesleğen çiçeği gibi onlarca çeşit fideler günlük bakımları yapılarak satılıyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar