Subscribe Us


CHP TARSUS İLÇE BİNASINA PANKART ASILARAK 10 BİN DOLAR SORULDU


 

Tarsus Haber- Merkez Bankası rezervi olan 128 milyar doların nerede olduğunu soran pankartın ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe binasına bu kez de, organize suç örgütü lideri olan Sedat Peker’in iddiasıyla gündeme gelen “Mafyadan aylık 10 Bin $ alan siyasetçi kim?” sorusunu içerir pankart asıldı.

 

Parti ilçe binası önünde açıklamada bulunan CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, yanıtını alana kadar sormaya devam edeceklerini söyledi.

 

Büyükşehir Meclis üyesi-İmar A.Ş.Genel Müdürü Ali Uyan, Büyükşehir Meclis üyesi Av. Ünzile Kuru, Tarsus Belediye Meclis üyeleri Aydın Polat ile Çetin Sarı, Gençlik Kolları Başkanı Adil Bal ve partili yöneticilerin de katıldığı pankart asma ve açıklamada değerlendirmede bulunan Başkan Av. Ozan Varal, “-Mafyadan aylık 10 bin dolar alan siyasetçi var.- Bu sözleri söyleyen kişi bizzat İçişleri Bakanı. Parayı kimin aldığını soruyoruz ama yanıt vermiyor. Savcılar harekete geçmiyor. Ama biz yanıtını alana kadar sormaya devam edeceğiz: 10BinDolarıKimAldı” diye konuştu.

 

Ülkede yaşayan her bir yurttaş adına sormaya devam edeceklerini kaydeden Başkan Ozan Varal, “Tüm yurttaşlar adına soruyoruz; mafya liderinden ayda 10 bin dolar maaş alan siyasetçi olduğu iddiası doğru mudur? Doğruysa kimdir? Bu bir milletvekili midir? Mafya liderlerinin maaşa bağladığı başka milletvekilleri var mıdır?” sorularını yöneltti.

 

Ülke kaynaklarının heba edilmesine ve yok edilmesine karşı olduklarını ısrarla vurgulayan Başkan Ozan Varal, “128 Milyar Dolar Tarsus;ta mı? Hayır !!!!

128 milyar doları hane hane dağıttık dediler.

Biz de Tarsus’ta köşe bucak arayalım dedik.

128 Milyar Doları Tarsusta buldunuz mu? HAYIR!” ifadelerini kullandı.

 

Tarsus’ta bir kez daha ses yükselterek sorduklarını belirten CHP İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, “1 Soru - 1 Cevap

Mafyadan aylık 10 Bin Dolar alan siyasetçi kim?

Akp’li İçişleri Bakanının çok iyi bildiği ama açıklamaya cesaret edemediği ismi öğrenene kadar sormaya devam edeceğiz!” dedi.

 

Geçtiğimiz günlerde kendilerine AKP gençleri adını veren bazı şahısların CHP Tarsus ilçe binasına astıkları pankarta atıfta bulunan Başkan Varal, “Bundan çok kısa bir süre önce gece saatlerinde parti binamıza “bir gece ansızın gelebiliriz, size bunun hesabını sorabiliriz” sosyal medya paylaşımı ile parti

 

binamızın pencereleri işgal edilmek suretiyle, bizleri provoke etmek maksadıyla kendilerini ‘AKP Tarsus Gençleri’ sıfatı tanımlayan kişilerce afiş asıldı.

 

Bizi gece yarısı tehdit eden, toplumu germek isteyen kişilere dahi hoşgörü ile yaklaşım gösterdiklerini

belirten Varal, “Şimdi sormuş olduğumuz soru gibi “10 bin doları kim aldı?” sorusunun cevabını,

tehdit mesajları ile lütfen bir gece yarısı gelip buraya asmasınlar, toplumu daha fazla huzursuz

etmesinler. Biz barıştan, kardeşlikten, huzurdan yanayız. Parti binamız AKP’lilere her zaman açıktır, çayımızı, kahvemizi içebilirler. Ve 10 bin doları kimin aldığını biliyorlarsa, cevabını CHP ilçe binasında da kamuoyuna da her zaman verebilirler.

CHP Tarsus’ta huzurun, barışın, kardeşliğin , birliğin, bütünlüğün partisidir. '' dedi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar