Subscribe Us


ESNAFIN KANAYAN YARASINI BAŞKAN BOZDOĞAN ÇÖZÜME KAVUŞTURDU


 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, 2017 yılından beri Kemalpaşa Sanayi Sitesi esnafının kanayan yarası olan Yapı Kullanma İzin Belgesi sorununu çözüme kavuşturdu.

 

Kemalpaşa Sanayi Sitesi’nde yapılan Yapı Kullanma İzin Belgesiteslim töreninde esnafla bir araya gelen Başkan Bozdoğan; “2017 yılından beri yapı kullanım ruhsatlarınız yoktu. Şimdi bunların hepsi yapıldı. Hayırlı olsun. Sizlere burada ruhsatların dağıtımını yapmanın yanı sıra gelecekle ilgili belediyenin ciddi projelerinden de bahsetmek istiyorum. Belediyemize ait 58 dönümlük bir yerimiz var. Biz orta ölçekli sanayi bölgesi olsun, bizim esnafımız kullansın istedik. Türkiye'den başka yerden gelen yatırımcılar tamam başımızın tacı, onlar geliyorlar. Karma organize sanayi bölgeleri var. Yerlerini alıyorlar. Paraları bol istediklerini yaparlar. Ama benim esnafım benim halkım Tarsus'ta öyle para yok. Burada en büyük destek olması gereken de sizlerin yıllardır verdiğiniz vergilerin İller Bankasından dönüştüğü yer yani Tarsus Belediyesi. Sizin paranız. Elbette sizlerin de esnafların da olması gereken bu küçük ve orta ölçekli sanayi bölgesini aktif hale getirmemiz gerekiyor. Sağ olsun İmar müdürümüz, başkanımız gittiler. Aksaray'a gittiler ve Antep'e gittiler. Sağa sola her tarafı incelediler ve güzel bir proje haline de getirdiler. Buradaki amacımız net. Bizim esnafımız kazansın. Bizim esnafımız alın terini, emeğini ciddi bir şekilde paraya dönüştürsün, ekonomik olarak güçlensin. Bakın şimdi hikayeler çok anlatılır. Yandaşlar çok çabuk da zengin edilir. 25 yıldır,35 yıldır ben bu hikayeyi çok gördüm. Ama size verdiğim bir söz vardı. Eşit hizmet yapacağız. Ama herkese eşit hizmet. Bir kişiyi payidar etmeyeceğiz. Herkesi payidar edeceğiz. Çünkü o para Haluk Bozdoğan’ın parası değil. Az önce söyledim o para sizin paranız. Ödediğiniz vergilerin parası bana düşen o emaneti adam gibi kullanmak. Kolay bir şey değil. Buranın sorunlarını biliyorum. Asfalt sorununu, toz sorununu birçok şeyimiz yapı kullanım izni verildikten sonra bizim açılışlar da 1 aya kadar bitecek ve size söz veriyorum. Muhteşem bir siteye kavuşacaksınız. Burası pırıl pırıl tertemiz olacak. Samimi olalım yaptığımız işleri kimseden gizli saklı yapmıyoruz. Siz talep ediyorsunuz, siz istiyorsunuz, biz de bunu uygulamaya geçiriyoruz. Sivil toplum kuruluşlarını, özellikle de toplulukların, halkın sağduyu ile ortak akılda bir kenti yönetmesinden bahsetmiştim. Defalarca seçim mitinglerinde bunu anlattım. Burayı halk yönetecek dedim. Yaptığımız ciddi projeler arasında özellikle iş güvenliği ve iş sağlığı, sporcu sağlığı merkezi var. Sadece Türkiye'de değil, Dünya’da da tek olan bir hastane açılıyor işçilerimiz için, iş sağlığı için açılan çok ciddi bir merkez ve bunu Allah izin verirse ihaleye girdikten sonra en kısa zamanda bitireceğiz. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

 

Yapı kullanma izin belgelerini teslim alan esnaflar, esnaf dernek başkanları eşliğinde Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’a yıllardır çözülemeyen bu sorunu çözüme kavuşturduğu için teşekkürlerini sundular.

Yorum Gönder

0 Yorumlar