Subscribe Us


TARSUSLU MİLLİ ATLET CEM ÖZSU AVRUPA ŞAMPİYONASINDA

Tarsuslu Cem Özsu henüz 16 yaşını bitirmedi. Buna rağmen 20 yaş altı milli takımda Tallinn’de (ESTONYA) yapılan U20 Avrupa şampiyonasında ülkemizi temsil ediyor.

Mustafa Karaduman atletizm hocamızın Tarsus’ta büyük emekle yetiştirdiği yüzlerce öğrenciden birisi.

Maalesef kamuoyu en çok futbolcuları, biraz da basketbolcuları tanıyor ama atletizm dahil birçok amatör spor dalı üvey evlat.

Spor sahası deyince akla ilk olarak yeşil çimler geliyor. Ama o çimlerin kenarındaki turuncu tartan pist de en az çimler kadar değerli.

Bu tartan pistte zor şartlarda çalışan kocaman sporcu ordusunun içinden bugün için Cem öne çıktı, milli seviyeye geldi, gurur duyuyoruz. Onun ardından yüzlerce çocuk daha geliyor. Milli olmak, şampiyon olmak şart değil, sağlıklı bir bedene ve sağlıklı moral değerlere sahip olacaklar.

Cem için bundan sonraki hedef 4 yıl sonraki olimpiyatlar. Ama bu hiç kolay değil; özel beslenme, özel ergonomik destek ve sürdürülebilir yaşam standardları gerektiriyor.

Ben “hepimize” seslenmek istiyorum; “bu çocukları görelim”. Kurumlarımız görsün, kişilerimiz görsün, hepimiz görelim, destek verelim.

Tarsus Şehir Stadına sadece futbol maçlarında değil hergün uğrayalım. Bilelim ki o sahada bu çocuklar her gün ter döküyorlar, çalışıyorlar. Onlarla tanışalım, hatırlarını soralım.

Başarılarını duyuralım, billboardlarda onlara da yer verelim; onore edelim, okullara söyleşilere çağıralım, canlı yayınlara çıkartalım, başarılarında ödüllendirelim.

Hergün bir milli sporcumuz çıkmıyor ki kentimizden.

Sevgili Cem ile gurur duyuyoruz. Onu büyük emeklerle yetiştiren Mustafa hocamızla gurur duyuyoruz.

Cem yarın (17 Temmuz Cumartesi) 4x400 takımında yarışacak. Elemeleri geçerlerse de pazar günü finaller var. Tüm yarışları, Avrupanın en iyi genç atletlerini   canlı veya banttan izleyebilirsiniz:

 


 

Yorum Gönder

0 Yorumlar