Subscribe Us


MUHTARLAR KAYMAKAM VE STK BAŞKANLARI İLE KAHVALTIDA BULUŞTU


 

TARSUSHABER- Tarsus’ta, Tarsus-Çamlıyayla Muhtarlar  Derneği üyeleri ,  kaymakam ve  bazı sivil toplum kuruluşlarının  başkanları ile kahvaltılı istişare toplantısında  buluştu.

Otantik Yıldırımlar Restaurantta düzenlenen  kahvaltılı buluşmaya kaymakam Kadir Sertel Otcu,  TÜED Genel merkez mali sekreteri ve Tarsus Şube başkanı Ömer Kurnaz, Ankara Tarsuslular Derneği başkanı (TADER) Semih Özsu, Adana Tüm Muhtarlar Derneği başkanı Ata Ürün, Mersin Muhtarlar Derneği başkanı Ali Görgen, Mersin Yenişehir Muhtarlar Derneği Başkanı Adnan Giray Atilla ve Tarsus-Çamlıyayla Muhtarlar Derneği başkanı Mustafa Naci  Güllü ve bazı köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Açılışta konuşan Tarsus-Çamlıyayla Muhtarlar  Derneği Başkanı Güllü, muhtarlık müessesesinin önemli bir kurum olduğunu belirterek, zaman  zaman Kaymakam ve STK’larla bir araya gelerek hem sorunları irdelediklerini, hem de birlik beraberlik ve kaynaşmayı arttırdıklarını söyledi.  Güllü “Biz Muhtarlar,  Devlet ile millet arasında köprü vazifesi görüyoruz” dedi.

Daha sonra söz alan TÜED Genel Merkez Mali sekreteri ve Tarsus Şube başkanı Ömer Kurnaz,  muhtarların çok önemli bir görev üstlendiğini belirterek, “Bende yıllar önce Tarsus İsmetpaşa mahallesi muhtarlığını yaptım. Şu an muhtar olmasam bile çoğu kişi bana Muhtarım diye hitap eder. Muhtarken de TÜED  Genel merkezinde iken de hep muhtarlarımızla ve  Kamu kurum ve kuruluşlarının başkanları ile protokol mensupları ile hizmet için iyi ilişkiler içinde oldum.” dedi.

Ankara Tarsuslular Derneği başkanı (TADER) Semih Özsu ise,  kendilerinin Ankara’da Tarsus’un bir dost kapısı olduklarını, Tarsus’tan halk içinden yada Muhtarlar aracılığı ile üniversiteyi kazanmış  gençlerin başkente gelişlerinde destek olduklarının altını çizdi.Dernek başkanı Güllü, katılımcılara ve kaymakam Otcu ile STK başkanlarına teşekkür etti.

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar