Subscribe Us


TARSUS’TA KADIN MUHTARLAR , AYNURCA'YA KONUK OLDUYAKUP BONCUK- Tarsus’ta başarılı üç kadın  muhtarımızdan ikisi Tarsus basınının ropörtaj uzmanı Aynurca proğramında Aynur Sevinç'in konuğu oldu..

 Kurbanlı köyü muhtarı ve Tarsus’un 2019 yılına kadar tek kadın muhtarı olan Aysuna Yılmaz mazereti dolayısıyla proğrama katılamazken Altaylılar mahallesi muhtarı Perihan Özcan ve  Gaziler mahallesi muhtarı Çiğdem Ekici  Medya Mensupları Derneğinde  Aynur Sevinç ile bir araya geldi.. Medyad Başkanı Okan Çalışkan ve Başkan Yardımcısı  Yakup Boncuk  ile birlikte  Aynur Sevinç canlı yayında  konuştular.

Altaylılar mahallesi muhtarı Perihan Özcan ve  Gaziler mahallesi muhtarı Çiğdem Ekici,  proğram moderatörü Aynur Sevinç ile başladıkları proğramda zaman zaman Okan Çalışkan ve Yakup Boncuk’un da sorularını cevaplandırdılar.

İki kadın muhtarımız,  ilk kez seçildikleri bu dönemde 2.5 yıl içinde mahallelerine  hizmet gelmesi için yoğun çaba sarfettiklerini dile getirerek “Mahallelerimizin sorunu çok. Biz belediye, kaymakamlık vce diğer resmi birimlerle sürekli istişare içined olarak hem mahallelerimzin eksikliklerinin giderilmesini sağlamak adına, he de yeni hizmetler gelmesi için sürekli koşturuyoruz” dediler ve bugüne kadarkendilerine destek olan başta belediye başkanları olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ettiler.

ÖZCAN: OKUMA SALONUMUZ BİTTİ

Perihan Özcan, en son Mersin Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile mahallelerine  Ötüken Okuma salonu kazandırdıklarını belirterek “halkımızın tüm istek ve dileklerini, sıkıntılarını ilgili kurum ve kuruluşlara bildirerek çözümü noktasında çaba sarfediyoruz” dedi. Özcan, bundan sonra kapalı semt pazarı yapımı, Gaziler mahallesi ile Altaylılar mahallesini birbirine bağlayan  dar köprünün genişletilmesi yada yeniden yapılması projesinin hayata geçirilmesi içinde çalıştığını belirtti. “Koskoca mahallede bir semt pazarı yok. Pazar alış verişi için başka mahallelere gitmek zorunda kalıyoruz” dedi ve belediye başkanlarının mahallelerin sorunlarını tesbit ederken muhtarlarla istişare içinde olmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

ÇİĞDEM EKİCİ:

Gaziler mahallesi muhtarı Çiğdem Ekici ise mahallelerine okuma salonu ve futbol sahası gibi spor tesisleri istediklerini, bu konuda belediyelerden destek beklediklerini kaydetti. Sürekli olarak mahalleyi gezip  mahalle halkı ile görüştüğünü dile getiren Ekici, halkın  istek ve sorunlarını dinlediklerini, ilgili mercilere bunları aktarıp çözüm yolu bulmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Tarsus basınının ropörtaj uzmanı Aynurca proğramı yapımcısı ve sunucusu Aynur Sevinç konuklara teşekkür etti. 

MEDYAD başkanı Okan Çalışkan  2 kadın muhtara plaket verdi


 

Yorum Gönder

0 Yorumlar