Subscribe Us


MESKİ, GÖÇMEN KAVŞAĞI’NDA DEPLASE ÇALIŞMALARINA SÜRATLE DEVAM EDİYOR


 BÜYÜKŞEHİR’İN GÖÇMEN KATLI KAVŞAK PROJESİ HAZIRLIK ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA YOL TRAFİĞE KAPATILDI

HÜSEYİN OKAN MERZECİ BULVARI’NDA TRAFİK AKIŞI ALTERNATİF GÜZERGÂHLARDAN SAĞLANIYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin yapımına başlayacağı“Göçmen Katlı Kavşak Projesi”nin hazırlık çalışmaları kapsamındaki altyapı deplase faaliyetleri devam ediyor. MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yağmur suyu ile içme suyu deplasesi çalışmaları kapsamında yol trafiğe kapatıldı. Trafik akışı alternatif güzergâhlardan sağlanmaya başladı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, şehir içi trafik yoğunluğunu azaltacak çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanacak olan“Göçmen Katlı Kavşak Projesi”nin altyapı deplase işi için devam eden çalışmalar kapsamındayol trafiğe kapatıldı.

Trafik akışı alternatif güzergâhlardan sağlanıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yağmur suyu ile içme suyu deplasesi çalışmaları hızla devam ediyor.Yenişehir ilçesi HüseyinOkan Merzeci Bulvarı’nda yapılacak katlı kavşak projesi öncesi deplase çalışmaları sonucunda trafik akışı alternatif güzergâhlar üzerinden sağlanmaya başladı.

Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı’nın 38. Cadde ile Nevit Kodallı Kavşağı arası trafiğe kapatıldı. Göçmen Kavşağı’nda yapılacak olan deplase çalışmaları nedeniyle 3 Kasım’dan itibaren trafiğin 10-12 gün boyunca kapalı olacağı tahmin ediliyor.Vatandaşların mağdur olmaması için trafik akışı yeni oluşturulan bağlantı yollarından sağlanmaya başladı.

Alternatif güzergâhlar ise şöyle:

Doğu geliş için vatandaşlar,Okan Merzeci Bulvarı’ndan 38. Cadde Kuzey’e doğru gidip, halk arasında 2,5 Çevre Yolu olarak bilinen kavşağa girip, orada Batı istikametine doğru Nevit Kodallı Kavşağı’ndan Güney’e inip tekrar Okan MerzeciBuvarı’nakatılabilecek.

Batı geliş için ise vatandaşlar,Okan Merzeci Bulvarı istikametinden ister sağa dönüp GMK Bulvarı’nı, ister sola dönüp 2,5 Çevre Yolu’nu kullanabilecek.Vatandaşlar, ayrıcatrafiğe açık olan Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı Göçmen Kavşağı Kuzey-Güney istikametini kullanabilecek.

MESKİ, bölgelere modern içmesuyu ve yağmursuyu hatları kazandırıyor

Göçmen Kavşağı’na yapılacak olan katlı kavşak dolayısıyla MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından 26. Cadde, Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı ve Eğriçam Mahallesi’ni kapsayacak deplase çalışmalarına devam ediliyor. Çalışma kapsamında yeni yapılacak katlı kavşağın geçeceği yolun altında bulunan yağmursuyu ve içmesuyu hatları yenilenerek taşınıyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla söz konusu bölgelere modern içmesuyu ve yağmursuyu hatları kazandırılmış olacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar