Subscribe Us


KARDA MAHSUR KALANLARIN İMDADINA BÜYÜKŞEHİR YETİŞTİ


 MERSİN HABER- ERDEMLİ’DE KARDA KURTARMA ÇALIŞMASI... KARLA MÜCADELE EKİPLERİ ERDEMLİ VE TOROSLAR’DA KAR MESAİSİNDEYDİ

Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri,Erdemli’ninYağda ile Güzeloluk Mahallesi arasında kar dolayısıyla mahsur kalan bir aracı kurtardı.İhbar üzerine harekete geçen ekipler, içerisinde 3 kişinin bulunduğu aracı yaklaşık1 saatlik çalışmanın ardından kurtarırken;Erdemli’de 7, Toroslar’da ise 8 mahallede kar temizleme ve tuzlama çalışması yaptı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kentin yüksek kesimlerinde sürdürdüğü karla mücadele çalışması aralıksız sürüyor. Erdemli ve Toroslar ilçelerinin yüksek kesimlerinde bir yandan yol açma ve tuzlama çalışması yürüten ekipler, bir yandan da gelen ihbarlar üzerine mahsur kalan vatandaşların imdadına yetişiyor.

Karda mahsur kalan 3 kişi kurtarıldı

Erdemli’ninYağda ile Güzeloluk Mahallesi arasında kar dolayısıyla mahsur kalan bir aracın olduğu ihbarı üzerine harekete geçen Büyükşehir’in karla mücadele ekipleri, kısa sürede ihbarın geldiği noktaya ulaştı.Ekipler, içerisinde 3 kişinin bulunduğu aracı yaklaşık 1 saat süren çalışmanın ardından kurtardı.Erdemli’deGüzeloluk veYağda’nın yanı sıraKızılen,  Harfilli, Hacıalanı, Sorgun, Çerçili, Toros ve Aydınlar Mahallelerinin yollarında da kar temizleme çalışması yürütüldü. Ayrıca Toros Mahallesi’nde 26 mahallenin içmesuyunun temin edildiği derin kuyu sondajının yolunda da kar temizleme çalışması yapıldı.

Toroslar ilçesinde de yol açma ve tuzlama çalışmaları sürdü

Yolların açık kalması için gece-gündüz çalışma yürüten ekipler, Toroslar ilçesinde deGözne, Ayvagediği, Değirmendere, Kızılkaya, Alanyalı,Güzelyayla, Çağlarca ve Yüksekoluk Mahallelerinde kar temizleme ve tuzlama çalışması gerçekleştirdi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar