Subscribe Us


MERSİN BÜYÜKŞEHİR KARİYER MERKEZİ’NDEN BÜYÜK İŞBİRLİĞİKARİYER MERKEZİ’NİN “İŞ GÜCÜ PİYASASI KOORDİNASYON KURULU” TEMSİLCİLERİ ÇEVRİMİÇİ TOPLANTIDA BULUŞTU

KARİYER MERKEZİ MESLEKİ EĞİTİMDE, KARİYERDE VE İSTİHDAMDA KURUMLARLA BİRLİK OLUYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi KariyerMerkezi’nin“İşgücü Piyasası Koordinasyon Kurulu Temsilcileri”düzenlenen çevrimiçi toplantıda bir araya geldi. 37 kurum ve kuruluşun üst düzey temsilcilerinden oluşan 50 kişininkatıldığı toplantıda Kariyer Merkezi’nin 2021’de gerçekleştirdiği önemli projeler anlatıldı. Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada, 2022’de fark yaratacak projeleri kurumlarla işbirliğine dayalı olarak gerçekleştireceklerini belirtti.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’inbüyük önem verdiği projelerden olanKariyer Merkezi, iki yıllık çalışma süresinde “Mülakat Simülasyonları, Dijital Liderler Mersin’de, Kariyer Mersin, Yetenek Dönüşüm Programı” gibi birçok başarılı projeyi hayata geçirirken, Mersin İŞKUR ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı işbirliği protokolleriyle de hizmet alanlarını çeşitlendiriyor.

Kariyer Merkezi’nin çalışmalarına destek sunmak,üniversite-sanayi-kent işbirliğine katkı sağlayarak, sürdürülebilir işbirliği kültürü oluşturmak ve ortak projeler geliştirmek üzere kurulan “İşgücü Piyasası Koordinasyon Kurulu” temsilcileri,düzenlenen çevrimiçi toplantıda buluştu. 37 kurum ve kuruluşun yer aldığı kurul, önemli projeleri bir arada değerlendirdi.

Toplantıya; Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş, Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yılmaz Gündoğan, Mersin TEKNOPARK Genel Müdürü İhsan Gültekin ile üniversiteler, kamu kuruluşları, oda ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinden olmak üzere 50 yetkili katılım sağladı.

Kariyer Merkezi’nin önemli projeleri anlatıldı

Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada yaptığı sunumda,iş arayanlara, öğrencilere ve işverenlere rehberlik hizmeti sunulması amacıyla kurulan merkezde genel olarak “Bilgilendirme ve Rehberlik, Özgeçmiş Oluşturma, Eğitim ve Seminerler, Kariyer Etkinlikleri” gibi birçok başlıkta çalışmalar yapıldığını belirtti. İşgücü piyasasının ihtiyaçlarına hizmet verecek projeleri hayata geçirmek üzere 37 kurum ve kuruluşun işbirliği ile İşgücü Piyasası Koordinasyon Kurulu’nu kurduklarını ve işbirliğine dayalı birçok projeyi hayata geçirdiklerini sözlerine ekleyen Özada, “Dijital Liderler Mersin”de projesi ile 16 programda 1200 kişiye eriştiklerini, “Online Kariyer Günleri” ile 2 bin 500 öğrencinin kariyer yolculuğuna destek sunduklarını söyledi. Özada, ayrıca,Büyükşehir bünyesinde yer alan kafelerde öğrencilere part time çalışma fırsatının sunulmasının çok önemli çalışmalar arasında olduğununaltını çizdi.

Kurumlar kariyerde birleşiyor

2022 yılında gerçekleştirecekleri projeleri de aktaran Özada, kariyerde çok taraflı işbirliği protokolleri, işe alımlarda kişilik envanteri uygulamaları, önemli konularda alt kurulların oluşturulması, öğrenciler ve iş arayanlarla toplum liderlerinin buluşturulması, yetenek dönüşüm programı ile iş arayanlarınve öğrencilerin istihdam edilebilirliklerine katkı sunulması ve yeni nesil teşvik uygulamaları konusunda fark yaratacak projeleri kurumlarla işbirliğine dayalı olarak gerçekleştireceklerini belirtti.

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar