Subscribe Us


MERSİN BÜYÜKŞEHİR VE ÜNİVERSİTELERDENBÜYÜK İŞ BİRLİĞİ


 MERSİN BÜYÜKŞEHİR KARİYER MERKEZİ’NDEN ÜNİVERSİTE-SANAYİ-KENT İŞBİRLİĞİNE BÜYÜK KATKI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, gerçekleştirdiği projelerle üniversite-sanayi-kent işbirliğine katkı sunmaya devam ediyor. Kariyer Merkezi’nin kariyer noktasında kentin önemli isimleri ile düzenlediği toplantıda 2022 döneminde yapılacak projeler için yol haritası konuşuldu.Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, gerçekleştirdiği projelerle üniversite-sanayi-kent işbirliğine katkı sunmayı sürdürüyor. Kariyer Merkezi öncülüğünde 2022 döneminde üniversite ve lise öğrencilerine yönelik gerçekleştirilecek projeler için kariyer anlamında önemli isimlerle toplantı düzenlendi.Toplantıda yapılması planlanan projeler konusunda yol haritası konuşuldu.

Toplantıya;Mersin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Mualla Yüceol, Tarsus Üniversitesi Kariyer ve Mezun Ofisi Koordinatörü Dr. Nazmiye Pekkan, Çağ Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Yetkilisi Öğretim Görevlisi Eda Kayhan, Toros Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Feyruz Usluoğlu, İl Milli Eğitim KARGEM Yetkilisi Betül Turhan ve Girişimci İnsan Kaynakları Derneği yetkilileri katılım sağladı.

Kariyer Günleri Nisansonunda yapılacak

Kariyer Merkezi koordinasyonunda yeniden yapılacak olan Kariyer Günleri’nin Nisan ayı sonunda yapılması kararlaştırıldı.Kariyer Günleri; üniversiteler ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde akademik takvime uygun bir şekilde dijital platformda yapılacak.

Kariyer Merkezi, öğrencilere kişilik envanteri hizmeti verecek

Büyükşehir Kariyer Merkezi’nin 2022 döneminde öğrencilere yönelik sunacağı ücretsiz hizmetlerden biri de Kişilik Envanteri olacak. Program kapsamında uygulanacak kişilik ve yetkinlikenvanterleri ile öğrencilerin kişilik özelliklerine uygunmeslekleri seçmeleri konusunda desteklenmesi hedefleniyor.

Mesleki Eğitim Kursları’naöğrenciler de katılabilecek

Yetenek Dönüşüm Projesi kapsamında; iş gücü piyasasının ihtiyaçlarına yönelik açılmaya başlanan Mesleki Eğitim Kursları’naders takvimi uygun üniversite öğrencilerinin katılabilmesi amacıyla üniversitelerin kariyer merkezleri koordine sağlayacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada,üniversite-sanayi-kent işbirliğine katkı sunmak amacıyla şehrin dinamiklerini harekete geçirerek 37 kurum ve kuruluş arasında işbirliği sağladıklarını belirtti. “Dijital Liderler Mersin’de, Kariyer Günleri, Kariyer Mersin Projesi, Yetenek Dönüşüm Projesi” gibi birçok projenin işgücü piyasasının ihtiyaçlarına yönelik sürdürülebilir projeler olduğunun altını çizen Özada,özellikle üniversite ve lise öğrencilerinin istihdam edilebilirliklerine katkı sunmak istediklerini söyledi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar