Subscribe Us


MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DE EN ÖZEL İMZALAR 14 ŞUBAT’TA ATILDI


 BÜYÜKŞEHİR’DE SEVGİLİLER GÜNÜ NEDENİYLE NİKAH YOĞUNLUĞU

SEVGİLİYDİLER, SEVGİLİLER GÜNÜ’NDE EVLENDİLER

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla nikah yoğunluğu yaşandı. 8 çift bu özel günde dünya evine girdi. Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne 14 Şubat Sevgililer Günü’nde dünya evine girmek için başvuran 8 çift, o özel imzayı özel bir tarihte attı.

Çiftler 14 Şubat için haftalar öncesinden başvuru yaptı

Sevgililer Günü’nde dünyaevine girmek için haftalar öncesinden Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Nikah İşleri Şefliği’ne başvuran çiftler, 14 Şubat 2022’de en mutlu günlerini yaşadı.Büyükşehir Belediyesi’nde günde 1-2 nikah kıyılırken, bu sayı 14 Şubat’ta 8’i buldu. Mersin Büyükşehir Belediye BaşkanıVahap Seçer, bu özel günü tercih eden bir çiftin nikahını kıydı. Çiftlere verdiği tavsiyelerle sosyal medyada fenomen olan Büyükşehir’in Nikah Memuru Dilek Yörük ise nikahını kıydığı 7 çifte verdiği tavsiyelerle yine dikkat çekti.

“Çok yoğun olduğu için yarım saate bir nikah aldık”

Yoğun bir gün olduğunu belirten Nikah Memuru Dilek Yörük, “İnsanlar sevgilerini birbirlerine daha çok göstermek için bu özel günde evlenmeyi tercih ediyorlar.Çok yoğun olduğu için yarım saate bir nikah aldık” dedi. Çiftlerin çok mutlu olduklarını vurgulayan Yörük, “Enerjileri bugün hakikaten çok yüksek. Ben bir konuşma hazırladım, konuşma yapacaktım ama çiftleri görünce ‘gerçekten sevgi ve aşk burada’ diyorum. Sevgiyle ilgili konuşmayı yapmaya gerek duymadım” diye konuştu.

Çiftlere 14 Şubat’a özel bir hediye de sunduklarını sözlerine ekleyen Yörük, “Bugün hediyelerimiz çok özel. Özellikle Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim gören çocuklarımızın yaptığı gelin-damat figürlerini içeren bir dökme ve kendi boyadıkları, dökümlerini yaptıkları bir hediyemiz var. En saf sevginin olduğu bir hediye” ifadelerine yer verdi.

“Ölümsüz bir gün olsun, unutulmasın istedik”

Cemile ve Bilgin Vural çifti de 14 Şubat’ta dünyaevine girdi. Nikah şekeri yerine sokak hayvanlarına vermeleri için davetlilere kedi ve köpek maması hediye eden çift, çok mutlu olduklarını vurguladı. 14 Şubat’ı seçme nedenlerini anlatan Cemile Vural, “‘Unutulmayacak bir gün. Hatıra olsun istedik. Çok duygulandım, ağlayacaktım az kalsın. Çok heyecanlıyım, çok mutluyum” dedi. Bilgin Vural ise hayatlarında yeni bir dönemin başladığını belirterek, “İnşallah her şey güzel olur. Güzel bir gün, özel bir gün olsun istedik. Ölümsüz bir gün olsun, unutulmasın istedik” diye konuştu.

“Birbirimizi anladığımız için bugüne kadar geldik”

Sinem ve Metin Geyik çifti de 14 Şubat’ta dünyaevine girdi. 14 Şubat’ta evlenme talebinin eşinden geldiğini belirten Metin Geyik, “Çok mutluyum, heyecanım belli oluyordur zaten. Herkese tavsiye ederim, yaşanması gereken bir heyecan. Darısı bütün bekarların başına. Aslında benim 14 Şubat’ta değil, eşime karşı sevgim her gün aynı. Gönlü olsun diye bugünü seçtik” dedi.

Sinem Geyik ise 14 Şubat’ı seçme nedenini, “Bayağıdır bekliyorduk zaten, özel bir gün olsun istedik. Zaten kendisi her zaman özel ama özel bir gün olsun istedik. O yüzden bugünü seçtik” sözleriyle anlattı.

Yorum Gönder

0 Yorumlar