Subscribe Us


MGC Başkanı Tepe’den 8 Mart mesajı


 MERSİN HABER- Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Rüstem Kaya Tepe 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle mesaj yayımladı.

Yayımladığı mesajda eşit, özgür ve şiddetsiz bir dünyayı örmek için mücadele eden kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayan R. Kaya Tepe, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayatın her alanında eşitlik ve temel insan hakları için kadınlar uzun yıllar boyuncamücadele etmiştir. 8 Mart günü, kadınların bu mücadelesinin simgesi haline gelen bir gün olmuştur.” dedi.

Tepe mesajında şu ifadelere yer verdi: “Yüzyıllardır ayrımcılıkla mücadele eden kadınlar halen bile ciddi hak ihlalleri ve cinsiyetçilikle mücadele ediyorlar. Birçok sektörde olduğu gibi medya sektöründe de kadın çalışanlar cam tavan engeli ile karşılaşıyor, eşit iş yaptığı erkek meslektaşıyla eşit ücret alamıyor, mobbing ve tacize maruz bırakılıyor. Öte yandan hemen her gün kadına yönelik erkek şiddetini gazetelerde yazıyor, televizyon ve radyolarda yayınlıyoruz maalesef. Başarılarıyla, yetenekleriyle olumlu bir şekilde gündeme gelmesi gereken kadınların adlarını cinayet, taciz, cinsel saldırı gibi haberlerde okuyoruz. Tüm bu sorunları çözmekte hepimize büyük görev düşmektedir. Özelliklebasın mensuplarının cinsiyetçi bakış açısından uzak, eril dilden arınmış, hak ihlali yapmadan haberleri kamuoyuna sunması gerekiyor. Eşit, özgür ve adil bir yaşamı hep birlikte kurmak dileğiyle tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.”

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar