Subscribe Us


TARSUS İDMANYURDU, KURULUŞUNUN 99. YILINI KUTLADI

YAKUP BONCUK--Cumhuriyetle yaşıt olan   Tarsus İdmanyurdu, 99. kuruluş yıldönümünü  görkemli bir törenle kutladı.

Halk Eğitimi Merkezi önünde toplanan Tarsus İdmanyurdu yöneticileri başkan Ali İlk başkanlığında, taraftarlar ve sporculara altyapı sporcuları ve antrenörler, Taraftar grupları belediye bandosu eşliğinde Yeşilyolu takiben yürüyüşe başladılar.

Ellerinde Türk bayrakları ve sarı lacivertli Tarsus idmanyurdu bayrakları ile Cumhuriyet alanına gelen kalabalık grup, burada saygı duruşunda bulundu, İstiklal marşını söyledi.

Başkan Ali İlk, Atatürk anıtına çelenk sunumundan sonra   bir konuşma yaptı. Ali İlk konuşmasında, Tarsus’ta ilk futbolu Cumhuriyetten önce ilçede bulunan Amerikan Kolejinin öğretmenlerinin oynadığını daha sonra Tarsus’lu gençlerin futbola merak sararak futbol oynadıklarını, ardından 23 Mart 1923 tarihinde Tarsus İdmanyurdu’nun kurulduğunu anlattı.

Başkan İlk, “Tarsus idmanyurdu’na bugüne kadar emek veren , hizmet eden başkan, yönetici, sporcu ve taraftarlarımızın hepsine yürekten teşekkür ediyorum. Amacımız  Cumhuriyetle yaşıt bu güzide kulübü 100. yılında daha üst liglere taşımak olacaktır. Futbola sevdalı, Tarsus’u seven herkesi destek olmaya çağırıyorum” dedi.


Yorum Gönder

0 Yorumlar