Subscribe Us


BAŞKAN BOZDOĞAN,’’TÜM ENGELLERE RAĞMEN ÇALIŞMAYA DEVAM’’


 Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısında muhalefet tarafından yapılan yatırım az eleştirilerine sert cevap verdi. Başkan Bozdoğan, hayata geçirilecek olan birçok projede gizli güçlerce engellendiğini ve siyasi çıkarlar gözetilerek alınması engellenen alanların, zorlu koşullarda mücadele edilerek vatandaşların hizmetine sunmak için çalışıldığını ifade etti.

Ücretsiz olarak vatandaşlara sunmak üzere tüm hazırlıkları yapılan ancak çeşitli işgaliyeler ve siyasi çıkarlarla engellenmeye çalışılan düğün salonunun da en kısa zamanda kente kazandırılacağını belirtti.

 

Göreve geldiği günden bu yana şeffaf belediyecilik anlayışı ile çalışmalarına devam eden Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, gerçekleştirilen Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısında hayata geçirilecek olan ve tüm hazırlıkları bitmesine rağmen gizli güçler tarafından engellendiği için hayata geçirilmeyen Vuslat Meydan Projesi hakkında sert konuştu. Yapılması istenilen çoğu projenin siyasi emeller doğrultusunda engellendiğini belirten Başkan Bozdoğan, zorlu koşullarda tüm engellere rağmen mücadele edildiğini ifade etti.

 

Tarsus Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı Dr. Haluk Bozdoğan Başkanlığında Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. 3 Daimî Encümen Üyeliği ve İhtisas Komisyonlarına üye seçimi yapılması ardından, faaliyet raporu meclise sunularak Tarsus Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve yapılması planlanan proje ve çalışmalar hakkında konuşuldu. Muhalefetin yatırımların azlığı konusunda yaptığı eleştiriye ise Başkan Bozdoğan sert cevap verdi. Adım atılan her projede gizli güçlerce engellendiğini belirten Başkan Bozdoğan, siyasi çıkarlar doğrultusunda zorluk çıkarılan tesislerin de mücadele edilerek nasıl geri kazanıldığını anlattı.  Vuslat Meydan Projesine dem vurulmasının ardından konuşan Başkan Bozdoğan,’’Vuslat Meydan Projemizin tüm hazırlıkları tamamlanmıştı ancak gizli güçlerin engellerine maruz bırakıldık’’ dedi. Sadece bununla kalmayıp hayata geçirilecek olan ve imar sorunları yaşanmasının ardından büyük bir çabayla geri kazanılan kültür merkezi olmak üzere, halkın kullanımına ücretsiz sunulması planlanan düğün salonunun da engellenmeye çalışıldığı ve gerekli işlemler başlatılarak mücadele edildiğini ifade etti. Kasa durumundan da bahseden Başkan Bozdoğan, sürekli artışa geçerek yatırımların da harcamaların da en doğru şekilde yapıldığını belirtti.

VUSLAT MEYDANI PROJESİ ÇOK YAKINDA

Tüm çalışmaları bitmesine rağmen, siyaset kullanılarak engellenen Vuslat Meydan Projesi hakkında konuşan Başkan Bozdoğan, ‘’Projemize başladığımız andan beri her kazı çalışmasında tarihi eser çıkıyor. Gerekli yerlere sürekli gidiliyor. Proje gerçekten çok güzel bir proje lakin gizli bir güç oranın bitmemesi için çok çalışıyor. Tüm bunlara rağmen yılmadan projemizi tamamlayacak ardından 37 dönümlük kent meydanını da bitireceğiz’’ dedi.

‘’SÜREKLİ ENGELLENİYORUZ’’

Atılan her adımda sorun çıktığını ve tüm bunlara rağmen çalışıldığını ifade eden Başkan Bozdoğan, ‘’Semt Pazarları için çok çalıştık, kültür merkezini vatandaşlarımızın kullanımına sunmak için sabırsızlanıyorduk, tapusu yok dediler çalışmalarımızı geçen sene bitirecektik ancak yine siyasi engeller ile karşılaşarak geçen yıl hayata geçebilecek olması muhtemel çalışma bu yıla kaldı. Tüm bunlar ile nasıl engellendiğimiz herkesin malumudur. Tadilat yapabilmek için tapu ve mimardan izin almak gerekiyor. Bunları aldık ama zaman geçti. Merkezi bakanlıktan geçen sene alsaydık bu seneye yetiştirirdik. Atatürk Gösteri Merkezi’nin yıkılmaması için biz oraya tartan pist koyduk. Sadece belediye ile olmuyor bu işler. Gerekli yerlerden izin ve destekler yapılmadıkça bu hep de böyle devam eder. Gösteri Merkezi’nin yıkılmasına karar verildi. Yıkılmaması için çalışmalar yaptık, gerisi hepinizin malumudur. Biz elimizden geleni yapıyoruz ancak sürekli engelleniyoruz’ ’dedi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar