Subscribe Us


Başkan Dinçer’e Tarsus Oda Başkanlarından tam destek


 MERSİN HABER- Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin 7 Mayıs’ta yapılacak seçimli genel kurul öncesi, barışın, kardeşliğin, hoşgörünün şehri Tarsus’ta kurulu meslek odası başkanları Birlik Başkanı Talat Dinçer’e destek ziyaretinde bulundular. Oda Başkanları, “ Esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarını ve sıkıntılarına çözüm üretmek için gecesini gündüzüne katan, odalarımız ve esnaf ve sanatkarlarımız arasında birliği, dirliği tesis eden, donanımıyla, bilgisi, tecrübesiyle bizlere rehber olan Birlik Başkanımız Talat Dinçer’le beraberiz” dediler.

Tarsus’ta kuruluŞoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen, Servis Aracı İşletmecileri Odası Başkanı Mehmet Tıraş,  Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Alper Deniz, Fotoğrafçılar Odası Başkanı Cumali Taş, Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Kaplan Kiltaş, Kasaplar Odası Başkanı Nail Uçak, Kahveciler ve Eğlence Yerleri Odası Başkanı Halil Şekerci, Lokantacılar Odası Başkanı Ali Tavman, Briketçiler ve Karocular Odası Başkanı Erdal Turgut,  Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Doğan Kocabaş, Kunduracılar Odası Başkanı Ersin Deveci, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Erdoğan Yalçın, Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı ŞehmusMahsun Karataş, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Talat Dinçer’i ziyaret ederek, 7 Mayıs’ta yapılacak genel kurulda Başkan Dinçer’i destekleyeceklerini ifade ettiler.

Ziyarette konuşan Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, barışın, hoşgörünün, kardeşliğin şehri Tarsus’ta kurulu esnaf odası başkanlarına kendisine olan güven ve desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

İkinci bölge olarak isimlendirilen Erdemli, Silifke, Aydıncık, Anamur, Bozyazı, Mut ve Gülnar’da kurulu meslek odası başkanlarının destek ziyaretinin ardından Tarsus Oda Başkanlarından gelen destekle büyük moral bulan Başkan Dinçer, “ Ülkemiz ekonomisinin omurgası olan esnaf sanatkarlarımızın kepenklerin açılması, tezgahların başına geçilmesi,  vitrinlerin ışıklı kalması, sermayeye tanınan teşviklerin esnafa uyarlanması için oda başkanları ve yönetici arkadaşlarımızla yıllardır omuz omuza, yürek yüreğe verdiğimiz mücadelemizi, onların desteğiyle, bundan sonra ki süreçte de hep birlikte aynı kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz ” dedi.

Konuşmasında Birliğe bağlı 69 meslek odasında üç ay süren seçimli genel kurulların demokrasi şöleni şeklinde sonuçlandığına vurgu yapan Başkan Dinçer, “ Bütün odalarımız seçimlerini tamamlayarak bugün bizlerle beraberler. Bu seçimlerde hiçbir üzücü olay meydana gelmedi. Esnafımız demokrasi dersi vererek, kırmadan, dökmeden, incitmeden, seçimlerini tamamladı. 7 Mayıs’ta Birliğimizin genel kurulu ile ilimizde seçim takvimi sona erecek. Oda Başkanlarımız ve yönetici arkadaşlarımızın Birlik seçiminde de demokrasi örneği sergileyeceğine inancımız tamdır. Bizler esnaf teşkilatı olarak Ahiliğin temsilcileriyiz. Bizim kültürümüzde, kırmak, dökmek yok, birlik, beraberlik, dayanışma var. Her sorunumuzu birlik, dirlik, beraberlik , dayanışma içerisinde çözeceğiz. Bir olursak diri olursak, her engeli aşarız. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize hoş geldiniz diyor, desteğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum” şeklinde sözlerini noktaladı.

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar