Subscribe Us


KLEOPATRA BİSİKLET FESTİVALİ BAŞLADI


BAŞKAN SEÇER: “BU FESTİVALİ GELENEKSEL HALE GETİRECEĞİZ”

Başkan  Vahap Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Pedallar Tarihe, Yüzümüz Geleceğe’ sloganıyla bu yıl ilki düzenlenen ‘Kleopatra Bisiklet Festivali’ne katıldı.

 Başkan Seçer, startını verdiği festivalde, Türkiye’nin birçok farklı kentinden bisikletli ile birlikte tarih kenti Tarsus’u pedalladı. Seçer, “Mersin’in dışından 210 kardeşimiz pedal çevirmek için bugün Tarsus’umuzda. Burada başlangıcını yaptığımız Bisiklet Festivali, Tarsus’ta bir ilk. Bu festivalin geleneksel hale gelmesini sağlayacağız” dedi. Türkiye’de Bisiklet Master Planı yapan üç belediyeden biri olduklarını sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “Bu, Mersin için gurur kaynağıdır” diye konuştu. Mersin’de 91 kilometre bisiklet yolunu tamamladıklarını söyleyen Seçer, “Hedefimiz 350 kilometre. Tarsus’ta da 112 kilometrelik bisiklet yolu 1 yıl içerisinde Tarsusluların hizmetine sunulacak. Burada sizlere Başkanınızın sözüdür” ifadelerine yer verdi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Pedallar Tarihe, Yüzümüz Geleceğe’ sloganıyla bu yıl ilki gerçekleştirilen ‘Kleopatra Bisiklet Festivali’nde birçok kentten katılan bisikletlilerle birlikte pedal çevirdi. Başkan Seçer’in startının ardından tarihi Kleopatra Kapısı’ndan geçildi. Şenlik havasında başlayan festivalde birçok ilden 210 bisikletli de yer aldı. Başkan Seçer, “Bu festivalin geleneksel hale gelmesini sağlayacağız” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus Kent Konseyi ve Tarsus Kent Konseyi Bisiklet Topluluğu’nun işbirliğiyle düzenlenen ‘Kleopatra Bisiklet Festivali’, 8 Mayıs’a kadar devam edecek. 3 gün boyunca bisikletliler Tarsus’un tarihi, turistik ve doğal güzelliklerine pedal çevirecek. Festivale farklı kentlerden katılım sağlayan bisikletliler, etkinlik boyunca Tarsus Gençlik Kampı’nda ağırlanacak.


Yorum Gönder

0 Yorumlar