Subscribe Us


AKDENİZ İLÇESİNDE BULUNAN ÇİLEK HEMZEMİN GEÇİDİ DE BAKIMA ALINIYOR


 

Mersin ile Yenice istasyon bölgesi arasında yoğun olarak kullanılan hemzemin geçitlerde raylı sistemlerin revize edilmesi ve bozuk zeminin düzenlenmesi için bakım çalışmaları aralıksız devam ediyor.

 

Geride kalan aylarda Tarsus kent merkezinde bulunan 100. Yıl, Fahrettinpaşa ve Gazipaşa hemzemin geçitlerinde yapılan çalışmanın ardından, Mersin ile Yenice istasyon bölge sınırlarında yer alan ve ağır tonajlı araçların sıklıkla kullandığı Akdeniz ilçesi sınırlarında ki Çilek hemzemin geçidinde de TCDD ekipleri tarafından raylı sistemin bulunduğu noktalarda revize ve düzenleme işlemi yerine getirilecek.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri ise diğer hemzemin geçitlerde olduğu gibi, Çilek hemzemin geçidinin üst yapısını oluşturan asfalt zeminini tamamen yenileyecek. Hemzemin geçitte yapılacak teknik çalışma ve zemin düzenleme işlemi ile trenlerin yanı sıra hem sürücülerin, hem de özel gereksinimli bireyler ve diğer yayalarında güvenli geçiş yapmaları sağlanacak.

 

Söz konusu faaliyet kapsamında Çilek hemzemin geçidi 27 Eylül Salı günü saat 20.00’den başlayarak trafiğe kapatılacak. Kısa sürede bitirilmesi hedeflenen işlemlerin ardından geçit yeniden açılacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar