Subscribe Us


TİY HOCASI TAKIMDAN AYRILDI KONGREYE GİDİLİYOR


 TARSUS-HABER- Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Beyaz Grupta maddi olarak zor günler geçiren  Tarsus İdman Yurdu’nda Teknik Direktör Serdar Bozkurt görevinden istifa etti. Büyük maddi sıkıntının yaşandığı Sarı Lacivertli ekipte Taha Balcı ve Cengiz Ötkün’ün takımdan ayrıldığı öğrenildi. Uzun süredir para alamayan Bozkurt’un alacakları için Futbol Federasyonu’na başvurduğu öğrenildi. İstifasıyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Bozkurt, “Şampiyon olabilecek kadro kalitesine ve oyun anlayışına sahip olan takımın maddi nedenlerden dolayı dağılacak olmasının derin üzüntüsünü yaşamaktayım” dedi.

TİY KONGRE KARARI ALDI

Tarsus İdman Yurdu’nda 18 Ekim’de olağanüstü kongre ile oluşan ve bir türlü toplanamadığı belirtilen yönetim kurulu aradan 1 ay geçmeden yeniden olağanüstü kongre kararı aldı. Kongre Tarsus Belediyesi Nikah Salonu’nda ilki 6 Aralık’ta yapılacak .

Olağanüstü kongrede çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikincisi 13 Aralık’ta aynı yerde gerçekleştirilecek. Olağanüstü kongrede Tarsus İdman Yurdu’nun Kulübünün 22.04.2022 Tarih 7405 Sayılı Spor Kulüpleri Ve Spor Kulüpleri Federasyonları Kanunu İle 08.07.2022 Tarih 31890 Sayılı Spor Kulüpleri Ve Spor Anomin Şirketleri Tescil Yönetmeliği’ne Uygun Hale Getirilmesi, tüzük değişikliği ile ilgili çalışmalar yapılması ve gerekli işlemlerin tamamlanmasına yönelik, yönetim kuruluna yetki verilmesi maddesi de görüşülecek.

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar