Subscribe Us


BÜYÜKŞEHİR’DEN AKOB’UN HAKAN BAŞAR KONSERİNE DESTEK


 

KÜLTÜR VE SANATIN OLDUĞU HER YERDEYİZ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kültür ve sanat alanına verdiğidesteklerini sürdürüyor.Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle Akdeniz Opera ve Bale Kulübü (AKOB) tarafından, kentte muhteşem bir konsere imza atıldı. Türkiye’nin en genç Caz Piyanisti Hakan Başar, AKOB öncülüğünde Mersin’de unutulmaz bir konser verdi.

Mersinliler müziğe doydu

Piyanoda Hakan Başar, kontrabastaPaoloBenedettini ve davulda RubenBellavia’nın sahne aldığı konsere katılan Mersinliler müziğe doydu. Müzikseverler, Mersin Kültür Merkezi’nde düzenlenen konser ile keyifli bir akşam geçirme fırsatı bulurken, Hakan Başar Trio; caz, blues, latin caz, soul caz, gospel ve post bop tarzı parçalarıylaMersinlileri mest etti.

Tarlakazan: “Uluslararası bir projenin Türkiye ayağı ilk defa Mersin’de gerçekleşiyor”

Akdeniz Opera ve Bale Kulübü Başkanı Demet Şaman Tarlakazan, AKOB olarak çok özel bir grubu Mersinlilerle buluşturduklarından söz ederek,“Hakan, Türkiye’nin en genç caz piyanisti ve dünya çapında bir yeteneği var. Dünyadan değerli müzisyenlerle çalmakta ve onlardan davetler almakta. Bu akşamki programda da, uluslararası bir projenin Türkiye ayağı ilk defa Mersin’de gerçekleşiyor. Bunun şöyle bir anlamı var; İtalya ve Türkiye arasında, müzik yoluyla bir köprü kurmanın da ifadesi olacak”dedi.

Tarlakazan, bu konseri gerçekleştirmek için Mersin’in çok değerli kurumlarından destekler aldıklarını da belirterek,“Kültür ve Turizm Bakanlığı, Mersin İl Kültür Müdürlüğü, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Kent Konseyi, Mersin Devlet Opera ve Balesi, Agob Zilleri ve Zuhal Müzik’ten önemli destekler aldık. Bu; sivil toplumla kentin kurum ve kuruluşlarının diyalogları sonucunda gerçekleşti. Umarım bu diyalog ileridedaha da genişleyerek devam eder ve Mersin, kültür sanat alanında nitelikli birikimlerini, böylesi ulusal ve uluslararası projelerle geliştirme ve yeni katkılar sağlama fırsatı elde eder”diye konuştu.

Başar: “8 yaşımdan beri caz müzikle uğraşıyorum”

Mersinlilere müzik ziyafeti veren Hakan Başar da, “8 yaşımdan beri caz müzikle uğraşıyorum. Aynı zamanda Caz piyanistiyim. AKOB’un düzenlediği bu akşam için çok teşekkür ederimifadelerini kullandı.

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar