Subscribe Us


LÖSEMİLİ ÇOCUKLARIN HAYALLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR


 

LÖSEV’İN ‘DİLEK TOPLA BENİM İÇİN’ PROJESİYLE

LÖSEMİLİ ÇOCUKLARIN HAYALLERİ

GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR

 

LÖSEVDilek Topla Benim İçin’ projesiyle gönül dostlarını yeni yıl öncesi zorlu tedavi sürecinden geçen Lösemili Çocuklarınyüzlerindeki gülümsemeye ortak olmaya çağırıyor.

 

LÖSEV, 24 yıldır Türkiye genelinde 70 bine yakın kayıtlı lösemi ve kanser hastasına ve ailelerine maddi ve manevi destekler ileterek çocukları yaşama bağlıyor. Bu denli önemli ve kutsal görevi, bir sivil toplum kuruluşu olarak, tamamen gönüllü kişiler ve hayırsever Türk halkının destekleri ile gerçekleştiriyor. Bu anlamlı çabalar lösemi ve kanser ile mücadele eden çocukların yüzünde birer gülümseme ve tedavilerinde hızlı ilerlemeler olarak yansıyor. Çocukların lösemi ve kanser hastalıkları ile mücadele ederken hayattan kopmamalarına çocukluklarını yaşamalarına olanak sağlayan LÖSEV yüzde 92+2 başarıyla tedavi ettiği hastanesi LÖSANTE’de biliyor ki tedavi süresince motivasyon onlar için en az ilaçlar kadar önemli.

 

Hayaller Kurduk,Hayallerine Ortak Olduk”

LÖSEV’in birçok projesinden biri de tedavisi devam eden binlerce çocuk yeni yıla umutlagirebilsinler diye yaptığı ‘Dilek Ağacı’ projesidir. Projede çocuklar yeni yıl dilekleri olan oyuncakları diliyor ve Dilek Topla Benim İçin’ diyen miniklerin dilekleri gönüllülerce gerçekleştirilmek üzere oyuncak bağışıyla toplanıyor. LÖSEV yayınladığı açıklamayla projeye dair şunları paylaşıyor, “24 yıldır çocuklarımızı hayata bağlamak için verdiğimiz mücadelede onlar için hayaller kurduk hayallerine ortak oldu. Şimdi de Lösemili Çocuklarımızın hayallerini hep birlikte gerçekleştirmek için sesleniyoruz. Hayatta hiçbir şey bir çocuğun mutluluğundan daha kıymetli olamaz. Yeni yılda Lösemili Çocuklara mutluluk hediye etmek isterseniz bize ulaşabilirsiniz.”

 

“Dileğim Uzaktan Kumandalı Araba”

“Yeni yılda benim dileğim uzaktan kumandalı araba” diyen 6 yaşındaki Lösemili Mustafa “LÖSEV bana dileğimi sordu. Uzaktan kumandalı arabam olduğunu hayal ediyorum. Hastaneden hiç çıkamıyoruz. Burada arabamla oynarım. Gönüllü ablalarım, abilerim gerçekleştirecekmiş. Çok mutlu oldum. Hepsini çok seviyorum” cümlelerini kaydetti.

 

“Sarı Renk Bisiklet İstiyorum”

Kemik iliği nakli için gün sayan 5 yaşındaki Elif ise hayalinin bisiklet olduğunu şöyle paylaştı, “Hastalanmadan önce mahalledeki arkadaşlarımın 4 tekerlekli bisikletini kullanabildim. Ama benim kendi bisikletim olunca önce 3 sonra da 2 tekerleğe geçerim diye düşünüyorum. Hayalim nakilden çıkıp sarı renk bisikletim ile dolaşmak.”

 

Lösemili Çocuklara Mutluluk Hediye Edin!

Çocukların yeni yıl dilekleri olan bebekten uzaktan kumandalı arabaya, salıncaktan bisiklete kadar birçok bağışı gerçekleştirerek bu mutluluğa ortak olmak istersenizLÖSEV İrtibat bürolarını ziyaret ederek elden, www.losev.org.tr/bagis/oyuncaksecim adresi üzerinden online ya da 0312 447 06 60 numaralı telefonu arayarak bağışlarınızı iletebilirsiniz.

 

LÖSEV

ARALIK/2022

Facebook|Twitter | Instagram

losev@losev.org.tr| international@losev.org.tr|www.losev.org.tr

Yorum Gönder

0 Yorumlar