Subscribe Us


-KILIÇDAROĞLU’NA TARSUS’TAN BÜYÜK DESTEK

 

BAŞKAN BOZDOĞAN, “GEREKTİĞİNDE BİR MİLLETVEKİLİNİN SESİ GEREKTİĞİNDE GENÇ BİR AKADEMİSYEN OLAN SİNAN ATEŞ’İN SESİ OLURUZ 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan,  Tarsus BelediyesiOcak Ayı Meclis Toplantısı ikinci birleşiminde, CHP’limeclis üyelerinin, siyasi gündemde yer alan milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunda fikirlerini belirtmesi üzerine, ‘‘yeri değil’’ ifadelerini kullanarak tepki gösteren Cumhur İttifakı meclis üyelerine sert konuştu. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na büyük destek veren Başkan Bozdoğan,” Biz gerektiğinde bir milletvekilinin gerektiğinde ise genel başkanımızın yaptığı gibi genç bir akademisyen Sinan Ateş’in sesi oluruz” ifadelerini kullandı. 

 

Tarsus Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nınikinci birleşimi gerçekleştirildi. Müdürlüklerden ve komisyonlardan gelen evrakların görüşülmesinin ardından Mecliste dilek ve temenniler bölümünde söz alan CHP’li meclis üyeleri, milletvekillerinin dokunulmazlık fezlekelerinin TBMM Anayasa-Adalet Karma Komisyon gündemine alınması konusunda şiir alıntıları ile tepkilerini gösterdi. Cumhur İttifakı meclis üyelerinin konuya yeri değil ifadeleri ile tepki göstermelerinin ardından konuşan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verdi.

 

“YAPILANLAR DA İSTER İSTEMEZ MUTLAKA BİR TEPKİ OLMALI”

Başkan Bozdoğan verilen tepkiler üzerine; “ Bizler çingene çergesinde musandıra arayan insanlar değiliz. Elbette öyle bir şey yapmayız. Ama burada siyasi olarak bir tarafı suçlamak değil, aklıselim olmayan herkesi davet etmektir asıl olay. Daha sağduyulu olmaya davet etmektir. Milletvekilimizin böyle bir acısı, sıkıntısı var. Belki özgürlük için yapıldı tüm bu olanlar. Ama bunun karşısında yapılanlarda ister istemez mutlaka bir tepki olmalı. Özgür ve demokratik bir ülkedeyiz, bu sözlerimizi dile getirebilmeliyiz. Ama olayı daha geniş düşünmek zorundayız.” ifadelerini kullandı.

 

“BU KONUDA KİMSE BİZİ ELEŞTİRMESİN”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek veren Başkan Bozdoğan,  “Bizler gerektiğinde bir milletvekilinin sesi oluruz. Hatta gerektiğinde genel başkanımızın yaptığı gibi gencecik bir akademisyen olan Sinan Ateş’inde sesi oluruz. Bu konuda kimse bizi eleştirmesin. Doğru olan neyse biz onu yaparız. Burada sadece siyaseti sakın yanlış anlamayın, farklı da görmeyin lütfen. Sabrı vazgeçmek olarak düşünmeyin, ben umudu yarına ertelemek olarak düşünürüm.” dedi.

 

 

 

 

 


Yorum Gönder

0 Yorumlar