Subscribe Us


TARSUS BELEDİYESİ’NDEN DEPREMZEDELER İÇİN YARDIM KAMPANYASI


 TARSUS-HABER- Tarsus Belediyesi tarafından Kahramanmaraş ile Gaziantep’te meydana gelen ve birçok ilde hissedilen depremlerin ardından depremzedelere gönderilmek üzere bir yardım kampanyası başlatıldı

 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan vatandaşları yardım kampanyasına destek olmaya davet etti. Gönderilecek yardım malzemeleri arasında, battaniye, ısıtıcı, nevresim takımı, kışlık kıyafet ve bot, temel ihtiyaç ürünleri, hijyen seti, uyku tulumu, gıda kolisi, çadır, bebek bezi ve maması olduğu bildirildi.  Tarsus Belediyesi, ayrıca ihtiyaç halinde tüm ekipleri ile hazırda bulunduğunu duyurdu.

 

“GÜN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR”

Gün dayanışma ve birlik günü olduğunu söyleyen Başkan Bozdoğan, “ Sevgili Tarsuslular, Dün akşam Kahramanmaraş ve Gaziantep’te meydana gelen, Tarsus dahil birçok ilimizde de hissedilen deprem nedeniyle tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tarsus Belediyesi olarak deprem anından itibaren vatandaşlarımıza yönelik her türlü destek için teyakkuz halindeyiz. Bu felaketi hep birlikte atlatacağız. Yardım kampanyası başlattık. Hep birlikte yaraları saralım, birlik olalım. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünde Tarsuslu hemşehrilerimin kampanyamıza vereceği desteği önemli buluyorum. Bir kez daha depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum”ifadelerini kullandı.

 

Ayrıca belediyeden yapılan duyuruda yardım malzemelerinin Tarsus Belediyesi Tesisleri, İŞGEM-1 ve Bilim Eğitim Sanat ve Kültür Akademisi toplanacağı belirtildi. Vatandaşların 0324 616 34 95-98 ve 0324 616 35 03-08 numaralı hatları arayarak da bilgi alabilecekleri ifade edildi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar