Subscribe Us


23 NİSAN 2023- TARSUS MEKTUBU


 

23  NİSAN 2023- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..….ooo…………..

TARSUS’TA 23 NİSAN ÇOCUK  BAYRAMI KUTLAMASI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Tarsus ‘ta 23 Nisan 2023 Pazar günü törenle kutlanacak.

Kaymakamlık tarafından açıklanan proğrama göre etkinlikler  Atatürk anıtında Cumhuriyet alanında yapılacak. Burada saat 09.30’da Anıta çelenk sunumu yapılacak, ardından  saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra kutlamalar saat 10.00’dan itibaren  Şehit Cemre Salih Gözen ilkokulunda yapılacak..

 

………..….ooo…………..

ŞEKERLER, TARSUS DAHİL 13 İLÇEDE BÜYÜKŞEHİRDEN

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Ramazan Bayramı’nda mahalle mahalle dolaşarak çocuklara bayram şekeri ve kuruyemiş dağıttı. Sarı, kırmızı, lacivert ve lila renkli beslenme kutularına yerleştirilen şeker ve kuruyemişler sayesinde çocuklar, Ramazan Bayramı ve 23 Nisan sevincini erkenden yaşadı.
Kutuların içinde ayrıca Başkan Seçer’in “Merhaba. Bu yıl çifte bayram kutluyoruz. Ramazan Bayramımız ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız bir arada. Bayramları daha tatlı geçirmen için sana özel bu armağan kutusunu hazırladık. Afiyet olsun. Unutma ki mutluluk, paylaştıkça çoğalır. Ne zaman ihtiyacın olursa her zaman yanındayım ve seni çok seviyorum. Bayramın kutlu, hayatın hep mutlu olsun. Mutlu bayramlar” yazılı mesajı da yer aldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’nda mahalle mahalle gezerek çocuklara bayram şekeri ve kuruyemiş dağıttı. Beslenme kutularının içine konulan şeker ve kuruyemişler aynı günlere denk gelen Ramazan Bayramı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklara çifte armağan oldu.
13 ilçede 60 bin beslenme kutusu hediye edildi
Günler öncesinden hazırlıklarını yapan ekipler; sarı, kırmızı, lacivert ve lila renkli beslenme kutularına şeker ve kuruyemiş yerleştirdi. Kutunun içinde ayrıca Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in çocuklar için; “Merhaba. Bu yıl çifte bayram kutluyoruz. Ramazan Bayramımız ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız bir arada. Bayramları daha tatlı geçirmen için sana özel bu armağan kutusunu hazırladık. Afiyet olsun. Unutma ki mutluluk, paylaştıkça çoğalır. Ne zaman ihtiyacın olursa her zaman yanındayım ve seni çok seviyorum. Bayramın kutlu, hayatın hep mutlu olsun. Mutlu bayramlar” yazılı mesajı da yer aldı.
Özellikle dar gelirli vatandaşların yaşadığı mahallelerin seçildiği dağıtımlar kapsamında 13 ilçede 60 bin beslenme kutusu hediye edildi. Ekipler, dağıtımlar esnasında çocukların hem Ramazan Bayramını hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.
“Çok şeker paketler hazırladık”
Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Yardımlar Şube Müdürü Özlem Yaşar, her yıl çocukları sevindirmek adına şeker dağıtımı yaptıklarını belirterek, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da çok güzel paketlerle bayram şekerleri, şeker gibi çocuklarımız için Büyükşehir’den oldu. 13 ilçemizde toplam 60 bin paket şekeri çocuklarımıza ulaştırdık. Bu yıl şeker paketimizi bir beslenme kutusu olarak tasarladık. Beslenme kutusunun içine şekerlerimizden koyduk. Ayrıca beslenmeye destek amaçlı öğrenciler için hazırladığımız ‘yesin kuru yemiş’ paketlerinden koyduk ve Vahap Başkanımızın bayram mesajıyla çok şeker paketler hazırladık” dedi.
Çocuklar çok mutlu oldu
Beslenme kutularından alan minik Amine Kurt, “Şekerle kuruyemiş aldım. Ben şekeri çok seviyorum.  Çok teşekkür ederim” dedi. Amine’nin abisi Yusuf Kurt da, şekerler için teşekkür ederek, “Bayram şekeri aldım. Çok teşekkür ederim, bizi çok mutlu etti. Hediyeler çok güzel” diye konuştu. Beslenme kutusunda şeker olduğunu gören Aylin Ada ise “Çok beğendim. Vahap Amca’ya teşekkürler” ifadelerini kullandı.

………..….ooo…………..

TARSUS’TA PROTOKOLDEN BAYRAM ZİYARETLERİ

Tarsus Protokolü,  Ulu Cami’de Bayram Namazının ardından bayramlaşma merasimi yapıldı.

Bayramlaşma merasimine Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU ve Mersin Milletvekili Baki Şimşek de katıldı.

Daha sonra  Ramazan Bayramı dolayısıyla Kültür Parkta Bayramlaşma Merasimi düzenlendi. Buradaki törene STK başkan ve üyeleri de katıldı.

DİĞER ZİYARETLER

Daha sonra  Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU ve İlçe Protokolü Tarsus Devlet Hastanesini ziyaret ederek hasta personeli ile hastanede yatan hasta ve hasta yakınlarının bayramlarını kutladı ve geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU, Tarsus Öğretmenevinde misafir edilen depremzedeleri ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU, Ramazan Bayramı dolayısıyla Eskiömerli Mahallesinde ikamet eden Alıcı ve Yarbay Şemsettin Mahallesinde ikamet eden Yiğittekin ailelerini ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

ÇİÇEK VERDİ

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU ve İlçe Protokolü, Tarsus girişindeki polis ve jandarma uygulama noktalarında görev yapan güvenlik güçleri personeli ile Tarsus’a giriş yapan araç sürücü ve yolcusu vatandaşların Ramazan Bayramlarını kutladılar.

 

………..….ooo…………..

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN

TARSUS’TA Kİ ÇOCUKLARA DA

BAYRAM ŞEKERİ 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’nda mahalle mahalle gezerek çocuklara bayram şekeri ve kuruyemiş dağıttı.

 

Beslenme kutularının içine konulan şeker ve kuruyemişler aynı günlere denk gelen Ramazan Bayramı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklara çifte armağan oldu.

 

Günler öncesinden hazırlıklarını yapan ekipler; sarı, kırmızı, lacivert ve lila renkli beslenme kutularına şeker ve kuruyemiş yerleştirdi.

 

Büyükşehir Belediyesi ekipleri diğer ilçelerde olduğu gibi, Tarsus’ta da çocuklara hediyelerini ve şekerlerini ulaştırdı. Büyükşehir ekipleri, ayrıca Tarsus Doğa Parkı önünde çocuklara süt ikramında bulundu. Çocuklar büyük mutluluk yaşadı.

 

………..….ooo…………..

HALKA KABAK DAĞITILDI

Hayırsever bir vatandaşımız tarafından belediyeye bağışlanan kabakları vatandaşlarımıza ulaştırıldı.

Girne Mahallesinde dağıtım yapıldı.

………..….ooo…………..

BELEDİYEDEN BAYRAM ZİYARETLERİ

Tarsus’ta Ramazan Bayramı vesile ile halkımızın huzuru ve sağlığı için görevi başında olan İlçe Emniyet ve İlçe Jandarma uygulama noktalarını, hastanede yatan hastalarımızı, deprem bölgesinden kentimize gelen vatandaşlarımızı  belediye ekipleri ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

………..….ooo…………..

MİNİK KALPLERLE BAYRAM KUTLAMASI

Eski bayramlara özgü gelenekleri yaşatmak ve yeni kuşaklara aktarmak amacıyla düzenlediğimiz kutlamaya davetlisiniz.

Özel Tarsus Bilge Koleji öğrencileri ile yaş almış sevdiklerimizi buluşturup bayram geleneklerini yaşatmayı amaçlıyoruz.

İkramlıklar, anılar, sohbetler...

Aramızda olmak isterseniz bekleriz.

TARİH.25 Nisan 2023 Salı

SAAT. 10.00-11.00

YER.Ülker Aydın Yaşlı Dayanışma ve Erinç Evi

Şehitler Tepesi Mahallesi Şehit Fazlı Kalaycı Ortaokulu Yanı-Tarsus

 

………..….ooo…………..

TARDOBDER DE BAYRAMLAŞMA...

TARDOBDER Yönetim Kurulu  başkanı Ümran YILDIRIM ‘’Birlik ve beraberliğimizin daha da pekiştiği bayram buluşmamızda bizleri yalnız bırakmayan güzel insanlara sonsuz teşekkürlerimizi sunarız...Nice güzel bayramlara hep birlikte...’’ dedi.

Ayrıca 23 Nisan Çocuk bayramı nedeniyle bugün depremzede çocukları için saat 15.00’de dernekte etkinlikler yapılacak.

 

………..….ooo…………..

TARSUS İDMANYURDU

BUGÜN EROKSPORU AĞIRLIYOR

TFF 2. Ligde bugün Tarsus’a Erokspor geliyor.

Tarsus İdmanyurdu bu sezon iç saha maçlarından birini bugün şehir stadında yapacak.

Tarsus’un konuğu İstanbul ekiplerinden Erokspor olacak.

Müsabaka saat 15.00 de başlıyor. TİY  yine altyapı kadrosuyla mücadele edecek.

………..….ooo…………..

 

Yakup Boncuk Huzurlu Günler Diler

Tel. 0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2. Bşk.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

..........Ooo...........

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar