Subscribe Us


-TARSUS’TA DEPREMZEDE ÇOCUKLAR MORAL BULUYOR


 

-TARSUS BELEDİYESİ ATÖLYE YAPTI, DEPREMZEDE ÇOCUKLARA MORAL OLDU

-ÇOCUKLAR, ATÖLYELERLE HAYATA TUTUNUYOR

 

Depremin olduğu ilk günden bu yana tüm birimleriyle seferberlik içerisinde olan Tarsus Belediyesi, deprem bölgesinden Tarsus’a gelen çocuklara moral olmak için drama eğitmenleri, psikolog ve çocuk gelişim uzmanları eşliğinde TarsuAVM’deaçılan etkinlik sahasında Drama, Akıl ve Zeka Oyunları, Oyun ve Sanat Atölyeleri gerçekleştiriyor. Etkinlikler çocuklara moral oluyor.

 

Tarsus Belediyesi deprem bölgesinden kente gelen çocuklara, eğitmenler eşliğinde TarsuAVM’de Drama, Akıl ve Zeka Oyunları, Oyun ve Sanat Atölyeleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Tarsus Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Kreş Müdürlüğü ve Tiyatro Müdürlüğü bünyesinde TarsuAVM işbirliği ile yapılan proje çocuklara moral oluyor. Çocuklar analitik düşünme becerisini geliştiren, stratejik düşünme yeteneğini kazandıran zeka oyunlarının olduğu atölyeler ile buluşuyor. Yapılan bu proje çocuklara moral oluyor.

 

ÇOCUKLAR HEM EĞLENDİ, HEM DE EĞLENİRKEN ÖĞRENMENİN TADINI ÇIKARDI

Alışveriş merkezi içerisinde bulunan etkinlik alanında yapılan atölyede çocuklar hem eğlendi, hemde eğlenirken öğrenmenin tadını çıkardı.Tarsus Belediyesi drama eğitmenleri, psikolog ve çocuk gelişim uzmanları eşliğinde etkinlikler yapıldı. Yapılan atölyede çocuklar, drama, akıl ve zekaoyunları, oyun ve sanat atölyelerinde buluştu. Etkinlik alanına Ülker Aydın STEM Merkezi’nden oyun gereçleri getirildi.Çocuklara yönelik etkinlikler, Tarsus Belediyesi tarafından devam edecek.

 

“BURADA KENDİMİ ÇOK İYİ HİSSETTİM”

Atölyede çok güzel zaman geçirdiğini belirten bir çocuk “Burada oyunlar oynadık. Arkadaşlarımızla eğlendik. Burada kendimi çok iyi hissettim.”dedi.

 

“OYUNLAR OYNADIK”

Atölyeye katılan bir çocuk düşüncelerini ifade ederek “Çok iyi hissettim, farklı eşyaları farklı yerlerde kullandım. Değişik hareketler yaparak adlarımızı söyledik.Arkadaşlarımızla oyunlar oynadık.”ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar