Subscribe Us


20 MAYIS 2023- TARSUS MEKTUBU


 

20 MAYIS 2023- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

…………OOO………….

TARSUS’TA 19 MAYIS KUTLAMASI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma,  Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Tarsus’ta da törenle kutlandı.

Cumhuriyet alanında Atatürk anıtı önünde yapılan törende Tarsus İlçe  Gençlik ve Spor müdürü Memet Öztürk  tarafından Atatürk anıtına çelenk sunumu yapıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra kutlamalar Yarenlik alanı ve eski Kültür Park içinde devam etti. Buradaki törene Kaymakam Kadir Sertel Otcu,  Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki,  Sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, siyasi parti ilçe başkan ve yöneticileri, Muhrip Gaziler Derneği Başkanı Rasim Yuvarlakoğlu, Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği  İsmail Taşgit ile  okullardan öğrenciler ve halk katıldı.

Çelenk sunumundan sonra törene katılanlar günün anısına toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirdi. Buradaki etkinliğin ardından törene katılanlar 19 Mayıs yürüyüşü yaparak Yarenlik alanından Tarsus Kültür Parka gittiler. Kutlamalar Yarenlik alanı ve eski Kültür Park içinde devam etti.

………..OOO…………

TABİT BİSİKLET TURU İLE BAYRAMA RENK KATTI

TABİT üyelerinin katılımı ile Tarsus’ta 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı bisiklet turu düzenlendi.  Tarsus Cumhuriyet alanından başlayan bisiklet turunun startı verilirken bisikletliler kutlamalara ayrı bir renk kattı.

TABİT üyelerinin yanı sıra Dr. Ali Cerrahoğlu, Gökhan Özberk de ekibi yalnız bırakmadı. Vatandaşlar ise kortej yürüyüşünde öğrencileri, protokolü ve TABİT üyelerini alkışladı.

 

………..OOO…………

 

TARSUS’TA EKO TURİZMİ

21 Mayıs günü Tarsus Karabucak’ta Eko Turizm gezisi yapılacak. Sabah saat 09.30’da Karabucak bölgesinde doğa yürüyüşü gerçekleştirilecek.

 

………..OOO…………

MÜZELER HAFTASI KONFERANSLARI

 PAZARTESİ GÜNÜ DEVAM EDECEK

Tarsus’ta 22 Mayıs’ta Müzeler haftasında Şehit ishak ilkokulunda Esra Şemsi Konferans salonunda Müzeler sürdürülebilir ve refah konulu konferans ve görsel sunum yapılacak.

23 mayısta saat 11.00 de Oryantiring etkinliği yapılacak.

24 mayısta saat 10.00 da Tarsus ilkokulunda küçük Arkeologlar işbaşında etkinliği düzenlenecek. Aynı gün saat 11..00 de Şehit Vedat Yılmaz  Anadolu Lisesinde  Müzeler etkinliği saat 11.00 de  Tarsus Müzesinde  Müze eğitimi konulu etkinlik yapılacak.

25 Mayısta Tarsus tarihi kent merkezi koruma stratejisi adlı sunum saat 14.30 da yapılacak. Sunumda  Doç. Dr. Burak Belge ve “Kilikya Pylaidan Tarsus’a” konusunda   Doç. Dr. Deniz Kaplan konuşacak. Bu etkinlik Tarsus Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşecek.

 

………..….ooo…………..

MÜZEDE RESİM SERGİSİ

Müzeler haftası nedeniyle Tarsus Müzesinde bir resim sergisi açıldı. Açılışa kaymakam Kadir Sertel Otcu da katıldı. Eski adliye yeni Müze binası girişinde Ressam Besim Suluhan’ın birbirinden güzel ve ilginç olar resimleri Müze girişinde sergileniyor.

………..….ooo…………..

“BEN BURAYA ‘EVİM’ DİYE HİTAP EDİYORUM”

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, Tarsus dahil hasta ve yakınları için “Dosthane” adıyla hayata geçirdiği ücretsiz “Refakatçi Evi” projesi büyük destek görüyor.

Refakakçi evi,   Ocak 2021 tarihinden bu yana misafirlerini ağırlamayı sürdürüyor. Hizmet verdiği süre boyunca toplam 874 hasta ve 1050 hasta yakınını ağırlayan Refakatçi Evi, misafirlerine sıcak bir aile ortamı sunuyor.

………..….ooo…………..

TARSUS CHP VE STK’LAR ÇENK KOYDU

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104. yıl dönümü dolayısıyla Tarsus’taki devlet töreninin ardından CHP ve bazı sendikalar ile STK lar Anıta çelenk koydu.

Cumhuriyet alanındaki   çelenk sunma törenine Tarsus Belediye başkanı Haluk Bozdoğan ve eski milletvekillerinden Ali Oksal ile CHP ilçe başkanı Ozan Varal da katıldı..

 İlçe başkanlığı  tarafından, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen çelenk sunma töreninden sonra Eğitim iş adına Yunus Karamık bir konuşma  yaptı..

 

………..….ooo…………..

 

TARSUS İDMANYURDU, BUGÜN

SON MAÇ İÇİN BURSA’DA

Ligde son hafta maçlarına gelindi. TFF  2. lig beyaz grupta yer alan Tarsus İdmanyurdunun bu sezon yapacağı son maç Bursa İnegöl’de.. 

TİY ligdeki son maçını deplasmanda İnegölsporla yapacak. 20 Mayıs 2023  günü oynanacak maç saat 15.00 de başlıyor.

Bu maç ile TİY, 2. ligdeki maçlarını tamamlayacak ve 3. lige düşecek.

………..….ooo…………..

Yakup Boncuk Huzurlu Günler Diler

Tel. 0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2. Bşk.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

..........Ooo...........

Not. Gündemin  Uzun Hali Doc

Dosyasında Var.  Dileyen Uzun  Okuyabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar