Subscribe Us


SELDA BAĞCAN COŞKUSU ALANLARA SIĞMADI


 Müziğiyle, duruşuyla ve hayata bakışıyla tüm dünyanın sevgisini kazanan Selda Bağcan, özgün sesiyle Tarsusluların gönüllerine dokundu. Tarsus Belediyesi, Tarsus Müzik Günleri “Bahar Konseri” programı kapsamında Tarsuslularla Türk Halk Müziği’nin sevilen ismi Selda Bağcan'ı buluşturdu. Selda Bağcan'ın söylediği türkülere eşlik eden izleyiciler unutulmaz anlar yaşadı. Çevre illerden de katılımın yoğun olduğu konserde uzun kuyruklar oluşarak Selda Bağcan coşkusu alanlara sığmadı. Bahar Konseri ile Tarsus Müzik Günleri 24 bin seyirci ile açıldı.

Tarsus Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bu yıl ikincisi düzenlenen (2-7 Mayıs) Tarsus Müzik Günleri’ni Selda Bağcan’ın  “Bahar Konseri” ile açtı. Sadece Tarsusluların değil çevre illerden de katılımın olduğu konserde seyirci akımı yaşandı. Atatürk Gösteri Merkezi’nde yapılan konser alanı saatler öncesinde doldu. Konser öncesi sahne alan Tarsus Belediyesi Kent Orkestrası ve Interaktif Showman Doğukan Alsay da Tarsusluları adeta coşturdu.

Gerçekleştirilen konsere akın eden Tarsuslular müzik ziyafetini en ön sıralardan dinlemek için saatler öncesinde alana geldi.  Selda Bağcan coşkusu yaşanan konser, yaklaşık 2 saat sürdü. Usta sanatçı sahne performansıyla büyük beğeni topladı.

SEVİLEN SANATÇININ KONSERİNE TARSUSLULAR AKIN ETTİ 

Yoğun seyircinin olduğu kalabalık, hep bir ağızdan gecenin ilerleyen saatlerine kadar “Bir daha” diyerek devam etti. Hayranları ile birlikte “Yaz Gazeteci Yaz, Gesi Bağları, Uğurlar Olsun, Sarı Saçlım Mavi Gözlüm, Yuh Yuh, Çav Bella” gibi birbirinden çok sevilen şarkılarını söyledi. Sevenleri halaylar eşliğinde şarkılarına eşlik etti.

“SELDA HANIM ÖYLE BİR YERDEKİ 10 BİN YILLIK İNSANLIK İZİ BURADA YATIYOR”

14 Mayıs akşamı ülkeme baharı getirecek Tarsus’a merhaba diyerek sözlerine başlayan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan “Sevgili Selda Bağcan’ın çok güzel bir şarkısı var. Öyle bir yerdeyim ki diyen şarkısı. Selda Hanım öyle bir yerdeki 10 bin yıllık insanlık izi burada yatıyor. Selda Hanım öyle bir yerdeki düşman işgaline karşı Kuvayı Milliye ruhu burada yaşıyor. Selda Bağcan daha önce Tarsus’a 3 defa geldi. İlki 1993 yılıydı, 1999 ve 2000 yıllarında Kültür Merkezi’nde konseri vardı. O zaman kırmızı bir elbiseyle balıkçıları çiz balıkçıları diyordu. O zaman şunu söylemişti. Tarsus’a tekrar geleceğim. Bir halk konseri mutlaka vereceğim demişti. O zamanda Selda Hanımın verdiği söz gözleriyle verdiği bir sözdü ve unutulmayacak bir sözdü.” şeklinde konuştu. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar