Subscribe Us


Tarsus'ta seçim öncesi bilboard tartışması


 BELEDİYEDEN KAMUOYUNA!

24 Ocak 2001 günü Diyarbakır’da suikast sonucu şehit edilen Emniyet Müdürümüz Gaffar OKKAN’ın şehit edilmesi sırasında makam aracını korumakla görevli Hemşehrimiz Şehit Sabri KÜN’ün kabrini ziyaret ederek, Tarsus’ta şehitlerimize karşı bir ‘’utanç’’ eylemi sayılabilecek elim bir olayın etkilerini bertaraf etmeye çalıştım.

Dün, Tarsus’ta bulunan bir reklam alanına asılan, 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun görselleri ve söylemlerini içeren, Emniyet Müdürümüz Gaffar OKKAN ve onu korumakla yükümlü 5 polis memurunun şehit edilmesi olayının faili teröristlere ve terör örgütü ile onun ‘’yasal uzantılarına’’ ilişkin asılan pankart, Tarsus Belediyesi AK PARTİ Meclis Üyesi zat’ın ‘’kara propaganda’’ şikâyetiyle emniyet güçlerince kaldırıldı.
AK PARTİ’nin Tarsus Belediyesi’ndeki bu provokatör meclis üyesinin, Şehidimiz Gaffar OKKAN’ın faillerine yönelik asılan pankartın nesinden memnun olmadığına, 2001 yılında pusuya düşürülüp katledildikten sonra ‘’ölüp ölmediğinden emin olmak için’’ makam aracının kapısını açarak yakın mesafeden kurşun yağdıran ‘’teröristlerin’’ afişe edildiği bir görseli kaldırtmak için neden mahkemeye başvurduğuna ve kaldırttığına bir anlam veremediğimizi Şehidimiz Gaffar OKKAN’ın, Tarsuslu Şehit Polis Memurumuz Sabri KÜN ve diğer şehitlerimizin aziz anıları önünde kamuoyunun takdirine sunuyoruz.
Sevgili hemşehrilerim, terörün tarafı olmaz. Terör; silah kuşanmış kişilerin çatışması, katletmesi, kumpas kurması ve alçaklık yapması kadar; ‘’kendi teröristini koruma ve aklama’’ yoluna giden alçakları da kapsayan, kapsamı ve kullanım şekli çoğu kez silahlardan bombalardan uzaklaşarak siyasallaşıp, halkı aldatmak ve yanıltmak için siyasi hokkabazlar tarafından işletilen bir kavramdır.
Dolayısıyla, terörsevicilerin ve terör örgütlerini koruyan siyasi hokkabazların da bilmesi gereken şudur: Terörü ve Teröristi, dün olduğu gibi bugün de LANETLİYORUZ. Terör üzerinden insanların temiz duygularını manipüle eden şarlatanları LANETLİYORUZ. Siyasi amaç ve hedefleri, biat kültürünün, sarayın ve saltanatın yarattığı karanlık düzeni aklama uğruna şehrimizi, şehrimizde uyuyan şehitlerimizin güzel anılarını kirletmeye çalışan Siyasi Soytarıları LANETLİYORUZ!
Şehit Polis Memurlarımızın afişlerinin, yine polis memurlarımıza; mahkeme kararıyla alelacele indirtilmesini kapsayan bu utanç verici olayın kamuoyunca bilinmesini arzu eder, iyi günler dilerim.

Tarsus Belediyesi Basın Bülteni

Yorum Gönder

0 Yorumlar