Subscribe Us


21 HAZİRAN 2023- TARSUS MEKTUBU


 

21 HAZİRAN 2023- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

…………OOO………….

TARSUS ZİRAAT ODASI BAŞKANINDAN

 ÇİFTÇİYE HAM ÜRÜN KESMEYİN UYARISI

Tarsus Ziraat odası başkanı Veyis Avcı’dan çiftçiye ham ürün kesmeyin uyarısı geldi.

Avcı “Değerli çiftçilerimiz üzümde maalesef ham kesim yapılmaktadır. Üzümü sattığınız tüccarlara ham kesim yapmaması konusunda uyarmanızı ve ham kesim yaptırmamanızı önemle talep ediyorum. Ham kesim ile hem üzümün tadı hem de piyasanın tadının kaçacağını unutmayın” dedi.

…………OOO………….

TARSUS KAYMAKAMI KADİR SERTEL OTCU'DAN

BABALAR GÜNÜ  ZİYARETİ

Tarsus Kaymakamlığı 'Babalar Günü' dolayısıyla Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu nezdinde Tarsus Protokolü'nün ve Tarsus İlçe İnsan Hakları Kurulu Üyeleri'nin katılımıyla Tarsus'un muhtelif mahallelerinde kutlama ziyareti düzenledi.

Duygusal anların yaşandığı kutlama ziyareti kapsamında Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu Tarsus Protokolü ve Tarsus İlçe İnsan Hakları Kurulu Üyeleri ile birlikte Şehit Murat Erten'in babasını, Gazi Polis Memuru Mehmet Kurt'u, iki evladına hem annelik hem babalık yaparak çevresine örnek olan Kamuran Keleş’i ve Yeşilçam'ın emektar sinema oyuncusu Cevdet Arıkan’ı ikamet ettikleri Tarsus'taki evlerinde ziyaret ederek 'Babalar Günü'nü kutladı.

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu nezdinde 'Babalar Günü' dolayısıyla düzenlenen kutlama ziyaretinde babanın toplamdaki yeri ve önemine dikkat çekildi. Evladı olsa da olmasa da yaşadığı toplumda baba rolünü hakkıyla üstlenmiş bireylere karşı vefa borcu olduğu hatırlatıldı.

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu nezdinde 'Babalar Günü' dolayısıyla düzenlenen kayda değer ve anlamlı kutlama ziyaretinde Türk Bayrağı, çiçek ve hediye takdimi yapıldı.

 

…………OOO………….

İYİ PARTİ TARSUS  İLÇE BAŞKANI

 BEKARLIĞA VEDA ETTİ

İYİ Parti Tarsus ilçe başkanı Av. Burak Özdil bekarlığa veda ederek hayatını Yaren Akar hanım ile birleştirdi.

Berdan Barajı alanındaki Genco Park Kır bahçesinde düzenlenen törene Tarsus ve Mersin eski belediye başkanlarından   İyi Parti Mersin Milletvekili  Burhanettin Kocamaz ile  İYİ Parti Mersin il başkanı  Mehmet Dutar, CHP Tarsus ilçe başkanı Ozan Varal, Gelecek Partisi ilçe başkanı Ramazan Tuncer, Deva Partisi ilçe başkanı Hasan Atay, İYİ Parti Mersin il ve Tarsus ilçe teşkilatı yöneticileri,  Mersin Büyükşehir Belediyesi İmar Ticaret Ltd. Müdürü Ali Uyan, Meclis üyesi Ali Boltaç, Milletvekili adayları Ali Er ve Ali Rıza Özdeniz, Esin Erkoç , Mehmet Yunus Seven, Özer Özer, Baro başkanı Gazi Özdemir ile seçkin davetliler katıldı.

Mersin Büyükşehir belediye başkanı Vahap Seçer, genç çiftlerin nikahını kıyarken nikah şahitliklerini ise İyi parti il başkanı Mehmet Dutar, İlçe başkan yardımcısı Haluk Barış Tuğrul, ile Ceren Canatar yaptılar.

Nikahın kıyılmasından sonra Başkan seçer gençleri tebrik ederek ömür boyu mutluluklar diledi.

Bizde Fatma ve Zilhan Akar ile Valide ve Saim Özdil çiftini tebrik eder gençlere bir ömür boyu mutluluklar dileriz.

Allah gençleri bir yastıkta kocatsın.

…………OOO………….

BELEDİYE MECLİS

TOPLANTISI DÜN YAPILDI

Tarsus Belediyesi, 2023 Yılı Haziran Ayı Olağanüstü Meclis Toplantısı 10. Birleşimin 1. Oturumu dün yapıldı.

-Robotla Sıcak Asfalt Yama Yapım İhalesi işinde kullanılmak üzere, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 68. Maddesinde yer alan koşulların yerine getirilmesi kaydıyla, İller Bankasından KDV hariç 50.000.000,00-TL (ellimilyon) tutarında yatırım kredisi kullanılması.

İsmetpaşa Mahallesi 4798 ada 1 parsel nolu 17.525,00 m² yüzölçümlü taşınmazdaki Belediyemize ait 507,00 m² hissenin tamamının sermaye artışına karşılık olmak üzere TESKİ A.Ş.’ ye sermaye konulmasına ve bu taşınmazdaki hissemizin TESKİ A.Ş.’ye devredilmesine, bu hususlarda Belediye Encümenine ve Belediye Başkanı Haluk BOZDOĞAN’a yetki verilmesine yönelik Tarsus Belediye Meclisinin 02.12.2021 tarih ve 2021/12-1 (175) sayılı Meclis Kararının iptaline, söz konusu taşınmazdaki hissemiz için Tarsus TESKİ A.Ş. ile arsa payı karşılığı inşaat sözleşmesi yapılmasına, ayrıca taşınmazın hissedarı olarak Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca yapılacak olan açık artırma usulü ile satış işlemine Tarsus Belediyesi olarak katılmamıza, bu konularda Belediye Encümenine ve Belediye Başkanı Haluk BOZDOĞAN’a yetki verilmesi hususunun görüşülmesi. 

-Tarsus  Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetinde Belediyemizi temsil etmek üzere 3 asil ve 3 yedek üyenin belirlenmesi.

…………OOO………….

BELEDİYESPORA 650 BİN TL

NAKDİ YARDIM YAPILDI

-Tarsus Belediyesi Spor Kulübü'ne 650.000,00 TL (Altı Yüz Elli Bin Türk Lirası) nakdi yardım yapılması hususu görüşüldü..

-Tarsus Belediyesi tarafından hizmete sunulacak olan Kır Düğün Salonu işletmesinde yapılacak her bir düğün ücreti tutarının belirlenmesi ve ücret tarifesine eklenmesi hususunun görüşülmesi.

Komisyonlardan gelen “Oto Galericiler Sitesi” (Fevzi Çakmak Mahallesi 4585 Ada 38 Parsel) konulu evrakın görüşülmesi.

…………OOO………….

OSB’LERDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM TOPLANTISI

TÜİOSB Mersin Tarsus Organize Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi tarafından düzenlenen "OSB'lerde Dijital Dönüşüm İhracat Odaklı Dijital Dönüşüm Projesi" etkiligi yapıldı.

 

…………OOO………….

YILMAZ MORGÜL

8 TEMMUZDA TARSUS’TA

Ünlü sanatçı Yılmaz Morgül 8 Temmuz tarihinde Tarsus’ta  olacak.  Takbaş mevkiindeki Firuzen Villa restaurantta sahne alacak olan sanatçının birçok hayranı şimdiden 8 Temmuz akşamı sabırsızlıkla beklemeye başladı.

…………OOO…………..

MERSİN-TARSUS ORGANİZE SANAYİ

 BÖLGESİNDE İNCELEME

Mersin-Tarsus OSB başkanı Sabri Tekli “Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı  Memiş Kütükcü ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’ni (MTOSB) ziyaret ederek yaptığımız çalışmalar hakkında bilgi aldı.. Benim de Yönetim Kurulu Üyesi olduğum OSBÜK Başkanımız ve Yönetimine bu nazik ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ederim..” dedi.

 

…………OOO………….

MERSİN TÜRK MÜZİĞİ KORUSUNUN

BUGÜNKÜ KONSERİ…

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren MBB Pop Orkestrası,  dün Tarsus’ta konser verdi. Türk Müziği Orkestrası da  (21 Haziran akşamı) Yarenlik alanında sanatseverlerle buluşacak. Bugün Yarenlikte saat 19.00 da bir konser verilecek.

………..….ooo…………..

Yakup Boncuk Huzurlu Günler Diler

Tel. 0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2. Bşk.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi


 

 

 

 

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar