Subscribe Us


25 HAZİRAN 2023- TARSUS MEKTUBU

 

25 HAZİRAN 2023- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

…………OOO…………..

BAYRAMLIKLAR BÜYÜKŞEHİR

TARSUS KIYAFET EVİ’NDEN

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde yer alan Tarsus Kıyafet Evi’nde sosyal güvencesi olmayan aileler faydalanmaya devam ediyor. Bayram öncesinde Tarsus Kıyafet Evi’ni ziyaret eden birçok aile çocuklarının bayramlık giysilerini temin ettiler.

  

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde bulunan Tarsus Kıyafet Evi’nde sosyal güvencesi olmayan aileler faydalanmaya devam ediyor. Kurban Bayramı öncesinde Mersin Büyükşehir Tarsus Kıyafet Evi’ne gelen ihtiyaç sahibi aileler, çocuklarının bayramlıklarını buradan temin ettiler.

 

İlki Mersin merkezde Ulu Cami Meydanı’nda, ardından Tarsus Duatepe Mahallesi İsmetpaşa Bulvarı üzerinde açılan Büyükşehir Kıyafet Evi, dar gelirliği ailelerin çocuklarını rahatlıkla giydirebilecekleri mağaza hüviyetinde hizmet veriyor.

 

Tamamen yeni ürünlerin yer aldığı Büyükşehir Belediyesi Tarsus Kıyafet Evi’nde, sosyal güvencesi olmayan ve bu durumu belgelendiren aileler, her dört ayda bir olmak üzere yılda üç kez 0-12 yaş grubundaki çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

 

Her defasında iki eşyanın alınabildiği mağaza formatında ki Kıyafet Evleri’nde ayakkabı, mont, pantolon, kazak, eşofman takımını, elbise ve daha pek çok çeşitli çocuk giysileri bulunuyor.

 

Fulya Arlı: “12 bin 900 çocuğa ulaşmıştır”

Tarsus Kıyafet Evi görevlilerinden Fulya Arlı, “Kıyafet Evi hizmeti, 0-12 yaş çocuğa sahip sosyal güvencesi olmayan ailelerin çocuklarına yönelik yapılan yardımı içermektedir. Şimdiye kadar Mersin merkez ve Tarsus’ta hizmet vermekte olan kıyafet evleri bir aileye yılda üç kez yapmış olduğu yardım ile 12 bin 900 çocuğa ulaşmıştır” dedi.

 

Çocukların yüzlerini güldürmenin çok güzel olduğunu kaydeden Fulya Arlı, “Başkanımız Vahap Seçer öndeliğinde bu işin bir parçası olmak bizim için çok önemli. Mersin merkez ve Tarsus kıyafet evlerinde her bayram olduğu gibi bu bayramda çocuklarımızı giydiriyoruz. Bayramlar kaynaşma, dayanışma günleridir. Özellikle de çocuklar bunu her zaman temsil ederler. Onların yüzündeki tebessüm olmak, onun bir parçası olmak bizim için çok kıymetli, çok değerlidir. Ayrıca Mersin’de hizmet vermeye yeni başlayan Silifke Kıyafet Evi’ne sosyal güvencesi olmayan 0-12 yaş çocuğa sahip tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz . Mutlu bayramlar” diye konuştu.

…………OOO…………..

 

ASLI GÖZEN “KEDİ KESEN ;

ÇOCUK DA , KADIN DA KESER”

Tarsus’ta Altaylılar mahallesinde bir yavru kedinin kafası kesilerek vahşice öldürüldü. Vahşete Hayvanları Koruma  Kurulu temsilcisi Aslı Gözen büyük tepki gösterdi. Gözen “Bugün kedi kesen, yarın çocukları da kadınları da keser, acilen bu tür vahşet olaylarının önüne geçilmesi için tedbir alınmalıdır” dedi.

…………OOO…………..

BOZDOĞAN, ‘TEK GAYEMİZ EKONOMİK

SIKINTILARLA BOĞUŞAN

HALKIMIZIN YANINDA OLMAK ’’

Tarsus’ta uygun fiyatlı ekmeği vatandaşlara ulaştırdıklarını belirten Başkan Haluk  Bozdoğan,

“Ekmek fiyatları cep yakmaya devam ediyor. Tüm bunlara rağmen Fiyatların artışının

başladığı ilk günden bu yana ekmek satışımızı her daim halkımızın cebine nasıl destek

olabiliriz diye planladık. Dar gelirli vatandaşlarımıza askıda ekmek uygulamamız sayesinde

ücretsiz ekmek dağıtıyoruz. Glüten sorunu yaşayan vatandaşlarımıza da glütensiz

 

ekmeklerimiz ulaştırılıyor. Bizim attığımız ve atacağımız her adım halkımıza destek olmak

için.” dedi.

Başkan Bozdoğan’ın bu hizmetinden çok memnun kaldığını belirten vatandaş, “Belediyecilik

budur, halkın yanında olmaktır. Biz teşekkür ediyoruz başkanımıza. Bu konuda attığı adımlar

mükemmel yani 3 lira ekonomik krizde halkın yanında olan bir tavırdır. Teşekkür ediyoruz

kendisine.” ifadelerini kullandı.

Ekmek Fırını’nın hijyenik olduğunu belirten vatandaş, “Bir senedir ben buraya gelip

gidiyorum. Kırşehir’den taşındım buraya sıraya giriyorum hep alıyorum. Herkesten, burada

çalışanlardan sizden Allah razı olsun, doktor beye çok teşekkür ediyorum. Her taraf tertemiz

işi gücü rast gelsin.” dedi.

 

…………OOO…………..

MERSİN'İN LEZZETLERİ

ŞİİRE DİL OLDU.

Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesinde lezzetler şiir oldu. Mersin ve ilçelerinden Tarsus dahil çok sayıda şair etkinliğe katıldı. Tarsus humusu, şalgamı, sarıluak zeytini, kebabı şiir oldu.

Turizm Fakültesinden  Ahmet Atasoy  Hocamız'a ve ekibine teşekkür ediyoruz..

…………OOO…………..

ATGİRMEZ VE MEVLANA KADIN

VE ÇOCUK ATÖLYESİ ÖĞRENCİLERİ

DÖNEMİ BAŞARIYLA TAMAMLADI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Atgirmez Kadın ve Çocuk Atölyesi ile Mevlana Kadın ve Çocuk Atölyesi, Yenişehir Kültürpark Etkinlik Merkezi’nde yılsonu gösterisi düzenledi.

 

Mevlana ve Atgirmez Kadın ve Çocuk Atölyesi’nde eğitim gören 4-12 yaş grubu çocuklar, dönemi başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldılar. Yaz tatili öncesi etkinlik merkezinde bir araya gelen çocuklar, hazırladıkları koreografileri sergileyerek, dans ettiler. Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer de, etkinliğe katılarak öğrencilerin yılsonu heyecanına ortak oldu. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Mevlana Kadın ve Çocuk Atölyesi ve Atgirmez Kadın ve Çocuk Atölyesi öğrencileri, Kültürpark Etkinlik Merkezi’nde düzenlenen yılsonu etkinliğinde bir araya geldi.  

 

Etkinlik boyunca hazırladıkları dans gösterilerini sergileyen öğrenciler, ailelerine duygulu anlar yaşattı.

Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer de, etkinliğe katılarak öğrencilerin yılsonu heyecanına ortak oldu. Velilerle birlikte gösteri boyunca çocuklara alkış tutup, eşlik eden Meral Seçer, atölyedeki öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Yıl boyunca çocukların gelişimini önceleyen bilişsel, sosyal ve fiziksel çalışmaların yapıldığı 4-12 yaş grubunun olduğu çocuk atölyelerinde başarılı bir yıl geçiren çocuklar, etkinlikte dönem bitirme sertifikalarını da aldı.

 

…………OOO…………..

MERAL SEÇER:  “ÇOCUKLARIMIZIN HEP

MUTLU BİR GELECEKLERİ OLSUN”

 

Daha önce de Mevlana ve Atgirmez Mahallerindeki kadın ve çocuklarla bir araya geldiğini ancak bu etkinliğin ayrı bir anlamı olduğunu belirten Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer, “Hepimizin göz bebeği çocuklarımız, yıl boyunca atölyede etkinlik yaparak dönemlerini başarıyla tamamlandılar. Daha önce kadınlarımızla atölyelerdeki etkinliklerimizde bulmuştuk. Ama en güzeli çocuklar ile bir araya gelmek” dedi.

 

Yaz tatilinin çocuklar için güzel başlangıçlara vesile olmasını dileyen Seçer, “Yazın bol bol kitap okuyun, annelerinize yardım edin, arkadaşlarınızla oyunlar oynayın, güzel bir yaz geçirin sonra da yeni okul dönemine hazır bir şekilde başlayın” diye konuştu. Annelerin mutluluklarının gözlerinden okunduğunu ifade eden Meral Seçer, “İnşallah çocuklarımız hep mutlu ve hayat şanslarının bol olduğu bir gelecekleri olur. Her zaman böyle güzel günlerde bir arada oluruz, sevgiyle kalın” diyerek velilere temennilerini iletti.

 

…………OOO…………..

İSMAİL TONGUÇ ANILDI

Tarsus Belediye başkanı Haluk Bozdoğan, ’Köy Enstitüleri’nin kurucusu, aydınlık nesillerin mimarı İsmail Hakkı Tonguç’u unutmadı.

Başkan  Bozdoğan ‘’Köy Enstitüleri’nin kurucusu, aydınlık nesillerin mimarı İsmail Hakkı Tonguç’u 63. ölüm yıl dönümünde saygı ve minnetle anıyoruz.’’ Dedi.

…………OOO…………..

 

YENİDEN REFAH KONGRESİ

BUGÜN YAPILIYOR

Yeniden Refah partisi Tarsus ilçe

 kongresi bugün yapılıyor. Kongre saat

10.00 da başlayacak.

Kongre , Tarsus Lisesi yanında Yapay

Şelalede gerçekleşecek.

 

…………OOO…………..

Yakup Boncuk Huzurlu Günler Diler

Tel. 0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2. Bşk.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

..............Ooo...............

 

 

 

 

 

 

 

 


Yorum Gönder

0 Yorumlar