Subscribe Us


6 TEMMUZ 2023- TARSUS MEKTUBU


 

6 TEMMUZ 2023- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

…………OOO…………..

VALİ TARSUS’TA OKALİPTÜS MÜZESİNİ GEZDİ

TARSUS-HABER-  Dün Tarsus'a bir ziyarette bulunan  Mersin Valimiz Ali Hamza Pehlivan, Tarsus/ Karabucak mevkiinde bulunan  bir  müzeyi gezdi.

Vali Pehlivan  ,1937 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla kurulan, Doğu Akdeniz Ormancılık ve Araştırma Enstitü Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Enstitü Müdürü Abdulkadir Yıldızbakan'dan yürütülen projeler hakkında bilgiler aldı.

Enstitü bünyesinde bulunan Okaliptus Müzesini gezdi.

…………OOO…………..

TARSUS KAYMAKAMLIĞI

YENİ BİNAYA TAŞINDI

Tarsus Kaymakamlığı yeni hükümet konağına taşındı. 6 Şubat K. Maraş merkezli depremden sonra kent merkezindeki bina riskli diye boşaltılmıştı. Kaymakamlık hizmet birimi ise Fevzi Çakmak Çevik kuvvet Polis merkezi içine taşınmıştı. Kaymakamlık yeni hizmet binasının Emniyet müdürlüğü yanındaki yeni binası tamamlanınca Kaymakamlık birimi yeni binaya taşındı ve Dünden itibaren (5 Temmuz 2023 günü) yeni binada hizmet vermeye başladı. Aynı zamanda Yazı işleri müdürlüğü de buraya taşındı. Geçen hafta ise Mal Müdürlüğü 2. kata, Sosyal Yardımlaşma Vakfı da yine yeni binada 2. kata taşınmıştı.

Kaymakam Kadir Sertel Otcu’nun makam odası ile toplantı salonu hizmete açıldı. Burada yazı işleri müdüresi  Hasibe Çetinay’ın da bölümü taşındı.

…………OOO…………..

KAYMAKAM BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ TEBRİK ETTİ

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU, LGS de başarılı öğrencilerimizi ödüllendirdi.

​​​​​​​ Kaymakam Otcu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, okul yöneticileri ve öğrencilerimizin ailelerinin katıldığı törenle, LGS'de tüm soruları doğru cevaplayan Çağlayan Şehit İsmail Dinç Ortaokulu Öğrencisi Ayşenur İnan ve Şehit Yurdakul Alcan Ortaokulu Öğrencisi Enver Emre Düden'i tebrik ederek ödüllendirdi.

…………OOO…………..

 

TARSUS BELEDİYESİ’NDEN EŞ

ZAMANLI 10 MAHALLEDE

HİZMET ATAĞI

Tarsus Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kent genelinde çalışmalar devam ediyor. Yaz mevsiminin gelmesiyle saha çalışmalarına ağırlık veren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri,  birçok mahalle ve sokakta çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, kentin çehresini değiştiriyor, vatandaşlara konforlu yollar sağlıyor, hasar alan yolları yeniliyor. Ekipler, Alifakı, Kumdere, Gazipaşa, Bağlar, Yarbay Şemsettin, Mithatpaşa, Gülek, Atatürk, Kelahmet Mahallelerinde gerçekleştirdikleri çalışmaların yanı sıra Girne, Bahçe, Yeşil ve Şahin Mahallelerini kapsayan Sait Polat Bulvarı’na paralel yolda da çalışmalar gerçekleştirdi.

 

Tarsus Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kent genelinde hummalı çalışma yürüterek çalışmalarına hız kattı. Tarsus’un dört bir tarafında süren çalışmalar tüm mahallelerde devam ediyor. Ekipler kent genelinde bozulan yolların onarımı ve bakımı için çalışıyor. Bozulan yolları önceden tespit ederek mucur serimi, asfalt yama çalışmaları, sıva, boya ve tadilat çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda ekiplerin günlük çalışma çizelgelerinde yer alan, Bağlar Mahallesi asfalt yama, Yarbay Şemsettin Mahallesi asfalt yama, Mithatpaşa Mahallesi parke tamiratı, pazar yerleri boyama, Gülek Mahalle Camii tuvaleti tadilatı, Atatürk Mahallesi sosyal tesisler, Gazipaşa Mahallesi asfalt çalışması, Alifakı Mahallesi sosyal tesisler, Kumdere mahallesi sosyal tesisler ve Kelahmet Mahallesi Sosyal Tesisleri çalışmaları gerçekleştirdi.  Ekipler aynı zamanda Girne, Bahçe, Yeşil ve Şahin Mahallelerini kapsayan Sait Polat Bulvarı’na paralel yolda sıcak asfalt işleminin ikinci katını da tamamlamak üzere çalışmalarına devam etti.

 

“HER MAHALLEMİZE EŞİT HİZMET SAĞLAMAK İÇİN EKİPLERİMİZ GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMASINI SÜRDÜRÜYOR”

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, eşit hizmet gayesiyle her mahalleye ulaşmak adına çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirerek, “Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz Tarsus genelinde çalışmalarını devam ettiriyor. Bazı mahallelerimizde çalışmalar biterken, diğer mahallelerimizde de halen devam ediyor. Her mahallemize eşit hizmet sağlamak için ekiplerimiz gece gündüz çalışmasını sürdürüyor. Mahallerimize sosyal tesis kazandırıyoruz ve vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak ve Tarsus’ta bozuk yol bırakmamak için ekiplerimizle var gücümüzle çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

…………ooo………….

 

SELAHATTİN DİNSEVER’İN

ADI CAMİYE VERİLİYOR

Tarsusta yaşayan  ve vefat eden kanaat önderlerinden  Hoca Selahattin Dinsever’in adı camiye veriliyor. Mithatpaşa mahallesinde bulunan  bir mevcut camiye Hoca Selahattin Dinsever camisi adı verilmesi Tarsus Belediye Meclisinde kabul edildi. Bu nedenle başkan yardımcısı Ali Dinsever başkan Haluk Bozdoğan’a ve meclis üyelerine teşekkür etti. Bingöl 1949 doğumlu olan Selahattin Hoca’nın vefatı büyük üzüntü yarattı.

 

…………OOO…………..

ŞAİRLER DENİZLİ’DE BULUŞUYOR

Türkiye’nin dört bir yanından şairler  7 Temmuz’da Denizli’de buluşuyor. Aralarında Tarsuslu şair  Fatma Özger Bilgiç’in de yer aldığı şairler 7-8 Temmuz 2023 tarihleri arasında sözün ve sazın ustaları ile birlikte Denizli'de olacak.

Bilgiç “Tüm sanatseverleri ve dostlarımızı bekliyoruz” dedi. Şairler yola çıkarken Tarsuslu  Bilgiç’de yola koyuldu.

 

…………OOO…………..

TARSUS’TA TARIM İŞÇİLERİNİN

YEVMİYESİ ARTTI

Tarsus Ziraat Odasında İşçi Yevmiyesi hakkında toplantı yapıldı. Toplantının ardından, yeni işçi yevmiyeleri belli oldu.   Yevmiye 388 TL ile 447 TL arasında değişiyor.


İşçi Yevmiyesi : 01/07/2023-31/12/2023 tarihleri arasında geçerli olmak üzere işe başlama saati sabah 06.00 işten çıkış saati 13.30 olursa ücret 388 TL, 14.30 olursa 447 TL olarak belirlenmiştir nokta kahvaltı yarım saat (30 dakika) , saat 10.00'da 15 dakika ve 12.00'da 15 dakikam mola olacak şekilde belirlenmiştir. Saat ücreti ise 59.6 TL'dir. 405 TL işçi ücreti 42 TL elci ücreti olarak verilecektir. 
Budama yevmiyesi : 01/07/2023-31/12/2023 tarihleri arasında geçerli olmak üzere işe başlama saati sabah 06.00, işten çıkış saati 13.30 olursa 426 TL, 14.30 olursa 492 TL olarak belirlenmiştir.. kahvaltı yarım saat (30 dakika) saat 10.00'da 15 dakika ve 12.00'da 15 dakika mola olacak şekilde belirlenmiştir. Saat ücreti ise 65.6 TL olarak belirlenmiştir. 445 TL işçi ücreti 47 TL elci ücreti olarak verilecektir. 
Sebze toplama ve ot yevmiyesi : işe başlama sabah saat 07.00 başlayıp Sabah kahvaltı yarım saat (30 dakika), saat 10.00'da ve 14:00'da 15 dakika mola 12.00'da yarım saat (30 dakika) yemek molası verilip çıkış saati 16.00'dır nokta yevmiye 447 TL olarak belirlenmiştir. 405 TL işçi ücreti 42 TL elci ücreti olarak verilecektir.
Ağır işçi-kalifiye işçi ve pırasa çekicisi: 492 TL olarak belirlenmiştir.

…………OOO…………..

BİTKİN OLARAK BULUNAN

KERKENEZ TARSUS DOĞA

PARKI’NDA KORUMA ALTINA ALINDI

Tarsus merkeze bağlı Kırklarsırtı Mahallesi’nde bitkin halde bulunan ve yırtıcı bir kuş türü olan Kerkenez, Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus Doğa Parkı’nda koruma altına alındı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Tarsus Doğa Parkı’nda, yaban hayvanları da şifa bulmaya devam ediyor. Tarsus merkeze bağlı Kırklarsırtı Mahallesi’nde bitkin halde bulunan ve yırtıcı bir kuş türü olan Kerkenez, Tarsus Doğa Parkı’nda koruma altına alındı.

 

Vatandaşlardan ihbar geldi

 

Kırklarsırtı Mahallesi’nde ağaçlık alanda yerde yatan Kerkenezi bitkin vaziyette gören vatandaşlar, durumu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerine bildirdiler. İtfaiye ekipleri ise söz konusu alana giderek, bitkin haldeki Kerkenezi alıp kafes içerisine koyarak, Tarsus Doğa Parkı’nda bulunan veteriner kliniği personellerine teslim ettiler.

 

Güngör: “Doğaya bırakmak üzere beslemelerimizi yapacağız”

 

Tarsus Doğa Parkı Veteriner Sağlık Teknikeri Ümit Güngör, “Kırklarsırtı Mahallesi’nden gelen ihbar üzerine, İtfaiyeci arkadaşlarımızın bize hızlı bir şekilde ulaştırmış olduğu Kerkenezimiz, uzun süre aç ve susuz kalmasından dolayı bitkin bir halde bize ulaştırıldı. Yapmış olduğumuz kontrollerde herhangi bir yaralanma, darbe veya farklı bir bulguya rastlanılmadı. Güzel bir şekilde besledikten sonra, tekrar doğal ortamına bırakmak üzere kısa bir süre misafirimiz olacak” dedi.

 

…………OOO…………..

SEÇER, TARSUS DAHİL TÜM AMATÖRLERE

BÜYÜK DESTEK VERİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi, başarılı sporcu ve antrenörleri ödüllendirmeye devam ediyor. “Sporcu Ödülleri Töreni”ne katılan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, çeşitli branşlarda önemli başarılara imza atan sporcu ve antrenörle bir araya gelip ödüllerini teslim etti.  Seçer Tarsus dahil tüm kulüplere destek oluyor.

Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 164 başarılı sporcu ve 108 antrenöre toplam 2 milyon 616 bin 840 lira ödül verdi. Ödül törenine Başkan Seçer’in yanı sıra Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mithat Ertaş, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, Kır Çiçekleri, birçok branşta Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonlarında ödül alan başarılı sporcular, antrenörler ve aileleri katıldı.

 

BAŞARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

 

Düzenlenen ödül töreninde Mersin’i spor ve sporcu kenti yapmak için birçok projeye imza atan ve ilkleri gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi tarafından, Türkiye’yi Avrupa’da ve dünya genelinde çeşitli branşlarda temsil ederek gurur verici başarılara imza atan 164 başarılı sporcu ve 108 antrenöre toplam 2 milyon 616 bin 840 lira ödül verildi. Salonda bulunan sporcuları, antrenörlerini ve ailelerini elde edilen başarılardan dolayı tebrik eden Başkan Seçer, kendisinin 2019 yılında göreve başladığında ‘Spor Birimi’nin müdürlükten ibaret olduğunu hatırlatarak, “‘Spor önemliyse, sporu önemsiyorsak, sporcu bir başkan varsa sporla ilgili çalışmaları yapacak birime ihtiyaç var’ dedik. Onun için de daire başkanlığını kurduk. 2019 yılından sonra da Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi olarak Mersin ve Türkiye sporuna destek vermeye gayret ediyoruz” dedi. Sporun; barış, birlik, beraberlik ve insanların bir arada olması demek olduğunu söyleyen Seçer, takım ruhu, yardımlaşma, centilmenlik, emek, başarı ve onun sağladığı mutluluk gibi çok geniş kavramların da sporu tanımlarken kullanılabileceğini kaydetti. Seçer, “Sporcular; dili, dini, ırkı, mezhebi, meşrebi ayrımı olmadan, farklı ülkelerden ya da ulusal bazdaki yapılan etkinliklerde, müsabakalarda bu ruhla müsabakaya çıkıyorlar. Kimsenin siyasi görüşü, mezhebi, dini inancı bizi ilgilendirmiyor. Burada her birimiz sporsever olarak bulunuyoruz. İşte sporun böyle kutsal, birleştirici özellikleri var. Onun için ‘Spor’ diyoruz ve hem ulusal hem uluslararası çok değerli, iyi organize edilmiş etkinliklerde yapmak istiyoruz, yapıyoruz da” diye konuştu.

 

2023 YİNE SPOR ETKİNLİKLERİ İLE DOPDOLU

 

Büyükşehir Belediyesi olarak 2023 yılı içerisinde yapılacak olan spor organizasyonları hakkında bilgi veren Seçer, geçtiğimiz günlerde yapılan 2. Kilikya Ultra Maratonu’nun yanı sıra Geleneksel Fındıkpınarı Futbol Turnuvası’nın 7 Temmuz-30 Ağustos arasında, U11- U12 Futbol Şenlikler Ligi’nin 8-26 Temmuz'da, pandemi nedeni ile ara verilen Tour of Mersin Bisiklet Turu’nun  14-17 Eylül tarihlerinde, ProBeach Plaj Voleybolu Turnuvası’nın 6-8 Ekim’de, 2. Tarsus Kleopatra Bisiklet Festivali’ni 13-15 Ekim’de, 15.’si yapılacak olan Tarsus Yarı Maratonu’nun 22 Ekim’de,  Uluslararası Mersin Maratonu’nun 10 Aralık’ta gerçekleştirileceğini söyledi. Uluslararası Briç Festivali’nin de her yıl olduğu gibi geniş katılım ile düzenleneceğini de ifade eden Seçer, bu etkinliklerin yanı sıra küçük çaplı organizasyonların da hayata geçirileceğini söyledi. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı olduğunu hatırlatan ve bu durumu çok önemsediklerini dile getiren Seçer, “Türk milleti olarak 100 yıl boyunca cumhuriyetimizi yaptıklarımızla taçlandırma gayreti içerisinde olduk. İlelebet cumhuriyeti yaşatacağız. Mustafa Kemal Atatürk'ün ve mücadele arkadaşlarının kurup bizlere emanet ettiği cumhuriyeti ilelebet yaşatacağız. Bu kapsamda ‘Yüzde 100 Cumhuriyet’ adı altında spor etkinliklerimiz de olacak. Her ilçede ve farklı kategorilerde etkinlikler yapacağız. Sadece ilçelerin merkezlerine değil, kırsal mahallelerine kadar giderek oradaki çocuklarımıza da spor aktiviteleri yaptırmak için arkadaşlarımız çok güzel ve değişik etkinlikler planladılar” ifadelerini kullandı. Konuşmasında ‘Kır Çiçekleri’ projesinden de söz eden Seçer, projenin devam edeceğini belirterek, “Bu projemizde yatılı kız sporcu öğrencilerimiz var. Bunlar kırsal mahalleden bulunan yetenekli sporcularımız. Bu yıl da atletizm dalında çok değerli başarılara imza attılar. Her geçen yıl çok daha iyi başarılar elde ederek, hem Mersinimizin, uluslararası platformda da Türkiye’mizin isminden söz ettirecekler” dedi.

 

“BİSİKLET BİLİNCİ TOPLUMA YERLEŞECEK”

 

 Futbol, basketbol, voleybol, tenis, jimnastik, okçuluk ve masa tenisi branşlarında gerçekleşen spor okullarının devam edeceğini de aktaran Seçer, kısa süre içerisinde de Babil Su Sporları Merkezi’nin hizmete başlayacağını duyurdu. Mersin’in su sporları branşında daha etkili olması gerektiğine dikkat çeken Seçer, “Orada kano, kürek gibi deniz su sporları ile ilgili etkinlikler yapılabilecek, can kurtaran kursları dahi vereceğiz. Kentimiz deniz kenti, ancak bu konuda geri olduğumuzu maalesef üzülerek ifade etmek istiyorum. Su sporları ile ilgili branşlarda çok daha fazla iddia ortaya koymamız gereken bir kentiz. Ama tesis yokluğundan, biraz da toplumsal bilinçten kaynaklı burada geri noktalarda olduğumuzu söyleyebilirim” diye konuştu.   Mersin’in uygun olan her caddesini bisiklet yolları ile donatmak istediklerini de sözlerine ekleyen Seçer şunları kaydetti: “Ölçüleri uygun olan her yerde bisiklet yolunu yapıyoruz ve bisiklet sürücüsünün güvenliği için de o delinatörleri koyuyoruz. Diyorlar ki ‘Başkanım zaten bisiklet yollarını pek kullanan yok, dolayısıyla bunları boşa yapıyorsunuz’. Benim bu görüşe katılmam mümkün değil. Bu bilinç topluma yerleşecek. Mersin gibi yaz memleketinde, zemheri soğuğunun olmadığı, Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü bir yerde, bisiklet hem ulaşım aracı hem bir spor aktivitesi olarak çok rahat yapılabilecek bir spordur. Bunun için de ısrarla, yol çalışmalarında bisiklet yolu yaptığımız gibi yaklaşık 18 kilometrelik sahilde yaptığımız bir ucu Mezitli bir ucu Akdeniz ilçesi tren İstasyonu olan sahil bisiklet yolları gibi spesifik bisiklet yollarının da yapımını sürdüreceğiz.”

 

“BU YIL DA AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE KATKI YAPACAĞIZ”

 

Seçer, bu yıl geçen seneye göre iki kat daha fazla ödül dağıtımı yapılacağını belirterek, “164 sporcu ve 108 antrenörümüze 2023 yılının başarılı sporcu ve antrenör ödüllerini vereceğiz. Toplamda 13 branşta 272 kişi bizden ödül alacaklar. 164 sporcumuza 2 milyon 165 bin, antrenörlerimize de 455 bin TL olmak üzere 2 milyon 619 bin TL ödül dağıtacağız. Geçen sene 94 sporcu ve 65 antrenöre 1 milyon 148 bin TL’lik ödül dağıtımı olmuştu. Bu yıl iki katından biraz daha fazla bir oranında artırım yaparak bu ödülleri başarılı sporcularımıza dağıtma imkanımız olacak” dedi. Büyükşehir’in aynı zamanda amatör spor kulüplerine de destek verdiğini belirten Seçer, “Amatör sporların çok geliri yok. Mutlaka kurumların, kuruluşların amatör spor kulüplerine destek olması gerekir ki yürüyebilsinler, hayatlarını idame ettirebilsinler. 2022 yılında 219 kulübümüze 4 milyon 66 bin lira katkıda bulunduk. Bu yıl da Kasım ayında uygun bir artışla yine amatör spor kulüplerine katkı yapacağız” diye konuştu. Seçer, Mersin’in spor alanında daha yüksek seviyelere ulaşabilmesi için çalışmaya devam edeceklerini vurgulayarak, “Mersinimiz bir sporcu kenti olabilecek özelliklere sahip. Sadece başarılı sporculara parasal destek vererek teşvik değil, başarılı sporcuların yetişmesine de altyapı oluşturacak çalışmalara imza atmak gerekli. Mutlaka makro anlamda Spor Bakanlığı’nın konusu ama yerel yönetimler bu konuda da kendi imkanları dahilinde üzerine düşeni yapacaklardır ve her spor branşında başarılı sporcuların yetişmesi için altyapı oluşturmak için projeler geliştireceklerdir” dedi. Büyükşehir olarak Mersin’i sporun ve sporcunun kenti yapmak adına hayata geçirdikleri projelere devam edeceklerini kaydeden Seçer, “Bıkmayacağız, usanmayacağız. Daha güzel bir Mersin’de, daha güzel bir Türkiye’de, daha güzel bir dünyada yaşamak için hepimiz gayret göstereceğiz. Huzur, barış, kardeşlik içerisinde, kavga etmeden, savaşmadan daha adaletli, kimsenin hakkını yemeden, bir tarafta yoksullukla oluşan kesimler, bir tarafta varsıl kesimler olmadan dünyadaki her noktada insanın medeni bir yaşam seviyesine kavuşabilmesi için hep beraber gayret edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

DEMİR; “MERSİN BİR SPOR KENTİ OLACAK”

 

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir ise, Büyükşehir Belediyesi’nin spora ve sporcuya verdiği desteğin önemini vurgulayarak, “Mersin, bir turizm şehri. Mersin, medeniyet şehri. Ama Mersin aynı zamanda bir spor kenti olacak. Bir tek eksiğimiz su sporlarıyla alakalı. İnşallah planlamasını yapacağız” ifadelerine yer verdi. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da yerel yönetimlerin de spor kulüplerine destek olması gerektiğini ve Büyükşehir Belediyesi’nin bu anlamda diğer belediyelere örnek olduğunu belirterek, “Burada ödül alan tüm arkadaşları kutluyorum. Gerçekten çok büyük işler yaptılar. Tabi ki onlara destek veren, cesaretlendiren ailelerini de kutluyorum. Ödül alan sporcularımızın çoğalmasını ve Mersin’den de Türkiye’de isim yapan sporcular çıksın istiyorum” dedi. Konuşmaların ardından başarılı sporcular ve antrenörlere ödülleri teslim edildi ve hatıra fotoğrafı çekildi.

 

KIZMAZ: “ÖNÜMÜZDE AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU VAR”

 

Peru’da yapılan Dünya Şampiyonasında milli takımı temsil eden ve üçüncü olan Down sendromlu sporcu Sedat Kızmaz, “Önümüzde Avrupa Şampiyonluğu var. Mersin’i temsilen katılacağım. Başkan’ımızı çok seviyorum” diye konuştu. 13 Temmuz’da İtalya’da yapılacak Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek olan sporcu Murat Oruç, “Ankara’da geçtiğimiz günlerde Türkiye rekoru kırdım. Bocce dalında Türkiye şampiyonluklarım var. Başkanımız bizi desteklediği için çok güzel hissediyorum” dedi. Son Dünya Şampiyonasında Dünya üçüncülüğü ve İslami Dayanışma Oyunları Şampiyonası sporcu Mehmetcan Yakın, “Vahap Başkan’ımıza çok teşekkür ederim. Bu yolda bizi daha istekli, daha arzulu daha hedef odaklı hissettirdiği için çok mutluyum. Başkanımız bizim gibi sporcuları ödüllendirerek daha fazla başarı yakalamamızı sağlıyor. Daha fazla hırslanıp daha çok çalışıyoruz. O yüzden canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi. Disiplinli ve sürekli çalışarak başarılar yakaladığını söyleyen Milli takım antrenörü Niyazi Kutlay, “Her sene birçok sporcumuzu milli takıma kazandırarak derece elde ediyoruz” dedi. Mehmetcan’ı okuldayken keşfeden antrenör Niyazi Kutlay, “Onun ufkunu genişleterek dünyaya açılmasına yardımcı oldum ve beraber bir yolculuğa başladık. O yolculukla birlikte, dünyada birçok ülke gezdik. Yurtdışına ilk transfer olan sporcu olarak tarihe geçti” dedi. Bocce dalında 52 sporcu yetiştirerek milli takımın kemik kadrosunu Mersinli sporcuların oluşturduğunu söyleyen antrenör Kutay, “Vahap Başkan’ımızın sporculara verdiği ödüller bizleri kamçılıyor. Her sene buraya gelip bu ödülü almak için sporcular daha konsantre olup daha çok çalışıyorlar. Başkan’ımızın yaptığı bu uygulama bir ilk oldu ve diğer Büyükşehir Belediyelerine ön ayak oldu. Onlar da bu projeden esinlenerek uygulamaya başladı” diye konuştu. Anasınıfından beri Kick Boksla uğraşan Hilal Sonay, “Spora olan sevdam küçüklükten geliyor. Birçok yerde derece ile Mersin’e döndüm. İki sene üst üste Kick Boksta Dünya Şampiyonu oldum. Şimdiki hayalim Avrupa Şampiyonası. Başkan’ımızın desteklerinden dolayı çok mutluyuz. Onların bu projeleri bizleri daha çok cesaretlendiriyor ve daha çok motive olarak çalışıyoruz” dedi.

 

…………OOO…………..

ÇAMLIYAYLA’YA DOKTOR...

Çamlıyayla’nın nüfusu 10 bin bile  değil , ama yazın 100 bini geçiyor. Buradaki insanların sağlığı için hastane önemli. Orada, bir eli kesilene bile  müdahale edilemedi. Çünkü orada branş doktorları yok. Halkımız burada en azından dahiliyeci, çocuk doktoru gibi  doktorların gelmesini istiyor. En azından bu branş doktorlarının 3 ay bile olsa orada kalması gerek. Doktorları rotasyona tabi tutun. Mersin’in bazı ilçelerini rotasyona tabi tutuyorsunuz. Çamlıyayla’da bir ilçe.. Buraya da bir atama yapın, doktor gönderin. Bu yapılacak işler sizin elinizde deniliyor.

…………OOO…………..

Yakup Boncuk Huzurlu Günler Diler

Tel. 0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2. Bşk.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

..............Ooo...............


 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar