Subscribe Us


BASINA ve KAMUOYUNA


 

BASINA ve KAMUOYUNA-MHP Tarsus İlçe Başkanı Fatih Yıldırım’ın 15.08.2023 Tarihli basın toplantısında kurumumuzu hedef alan ithamlarına yönelik açıklamamızdır

Tarsus Belediyesi bir siyasi partinin değil, halkın belediyesidir. Dolayısıyla, siyasi parti temsilcilerinin hedefleri, yapılan hizmetlerin takdiri yahut eleştirisi yönünde, halkın faydasına olacak düzeyde ve aklıselim olmalıdır.

 ‘’Tarsus Belediyesi’ni geri almak’’ fikri, 25 yıl bir siyasi irade tarafından yönetilmiş ve demokratik bir seçimle ve hatta halkımızın ezici çoğunluğunun verdiği oylarla yönetim şekli el değiştirmiştir. Bu iradeye saygı göstermek, yönetim biçimi ve uygulamalara saygı duymak; siyasi parti yöneticilerinin asli görevi olmalıdır.

Tarsus Belediyesi’nin değişen yönetim biçimine kişiler değil, halkımız karar vermiştir. Her iki seçmenden birisinin verdiği oylarla değişen yerel yönetimi yeniden değiştirecek ya da güven tazeleyerek yeniden yetki verecek de, siyasi parti temsilcilerinin değil Tarsus Halkı’nın iradesindedir.

 

Bugün, MHP İlçe Başkanlığı’na seçilen Fatih Yıldırım’ın, Tarsus Belediyesi ve Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’a karşı yönelttiği gündem maddeleri arasında ‘’Tarsus’un betonlaşması’’ gibi akıl ve mantıkla uyuşmayan bir eleştiri sunması, meclis toplantılarında Tarsus Belediyesi Meclisi’nde 3 siyasi partinin koltuğu bulunmasına ve ‘’haliyle’’ siyasi parti temsilcilerinin görüş ayrılıklarının yaşanmasını hayretlerle karşılamış, bu durumun ‘’demokrasinin olmazsa olmazı’’ olarak değil, yönetim biçimindeki zafiyet olarak değerlendirmesi de tarafımızca şaşkınlıkla karşılanmıştır.

 

Çiçeği burnunda ilçe başkanı Sayın Fatih Yıldırım’ın bilgisine sunarız:

 

‘’Betonlaşan Tarsus’a 1 Nisan 2019 tarihi itibariyle 45 Park, 50 Koruluk, 27 Futbol Sahası Büyüklüğünde 197.000 m2 yeşil alan kazandırdık. Tarsus’ta, MHP’li bir belediye başkanının ‘’En Prestijli Projem’’ dediği ‘’33 KATLI OTEL’’ projesi bile, yerel yönetimlerin vizyon çapını ortaya en saf haliyle koyarken söze ‘’yeşil alandan’’ başlamasını, yıldırım hızıyla yapılmış bir gaf olarak değerlendiriyoruz.

 

Sayın Yıldırım’ın bilmesi gerekir ki, Belediye Meclislerinde verilen kararların, ‘’çoğunluk etkisi’ne göre verilmediğini, kişilerin hak ve özgürlüklerinin, kent ve halk faydası gözetilerek ve hatta MHP grubu içerisinde bulunan meclis üyelerinin dahi bu faktörleri gözeterek siyaseten değil, vicdanen verdiği kararlarla sağlandığını, yaklaşık 4.5 yıldır tüm Tarsus öğrenmişken, ikinci bir gafa imza atması vakasını tebessümle karşılıyoruz.

 

Sayın Haluk Bozdoğan, Tarsus İdman Yurdu’nun yanındadır. 15 Ağustos 2023 itibariyle bir kez daha, maaşını olduğu gibi Tarsus İdman Yurdu Kulübü’ne bağışlamıştır. Tarsus’ta 5 bin lira’ya kombine bilet almaktan kaçınarak köşe bucak saklanan bu kentin milyonerlerinin aksine, iyi gününde kötü gününde hem taraftarın hem kulübümüzün yanında yer almaktadır.

 

Sayın Yıldırım’ın ‘’yandaşa peşkeş çekilen Tarsus’’ söyleminde dilinin sürçmüş olabileceğini, bir basın toplantısı düzenleyen ilçe başkanının bu kadar gafa bir anda imza atamayacağını düşünerek, aslında bir önceki yönetimi kast ettiğini düşünmekteyiz. Öyle ki, bir önceki yönetim tarafından çocuklarımızın parklarının içine dönemin MHP Milletvekilleri ve MHP Belediye Başkanlarıyla ‘’baklavacılar’’ açan Haluk Bozdoğan değildi.

 

Bugün Fatih Yıldırım’ın ‘’yeşil alan’’ eleştirisi getirdiği ‘’yeşil alanlara dondurmacılar, künefeciler’’ açan Haluk Bozdoğan değildi. Tarsus’ta her köşe başına, boşta duran her yeşil alana ‘’karsambaç’’ tezgahları kurduran Haluk Bozdoğan değildi. Halkın yeşil alanlarına, nehir kenarlarına, dinlenme, eğlenme, gezme hakkı olan ‘’halka ait alanlara’’ 3 metre yer gösterip 5 metre işlem yaptırıp kafeler, düğün salonları yaptıran Haluk Bozdoğan değildi. Park içlerine pastaneler açan, kafeteryalar açan ve açılışlarını bizzat yapan Haluk Bozdoğan değildi. Şuan ki ismiyle ‘’Tarsus Kültür Parkı’’ içerisindeki yüz yıllık ağaçları katlederek kentimizin mirası parkımızda ağaç katli yapan Haluk Bozdoğan değildi.

 

Haluk Bozdoğan, bilgisizce ve acemice anlatılanın aksine; belediyeye ‘’beton’’ satan hiçbir ilçe başkanıyla masaya oturmadı, belediyeye ‘’bordür satan’’ hiçbir ilçe başkanıyla el sıkışmadı. Yeşil alan söz konusuysa Tarsus halkına ait hiçbir metreyi yandaşa peşkeş çekmedi, aksine yandaşın sahiplendiği her metreyi geri almayı bildi.

 

Tarsus’ta, Tarsus Belediyesi’ne muhalefet yapmak isteyenleri, Tarsus’un çeyrek yüzyılını emanet ettiği yönetimlerden eleştirmeye başlamalarına davet ediyor, bilgisizce ve 25 yıllık egemenliğin sonlandırılmış olmasına duyulan öfkeyle yapılmış her açıklamayı halkımızın kıymetli takdirine sunuyor, Fatih Yıldırım’ı yeni görevinden ötürü tebrik ediyoruz.

 

T.C. TARSUS BELEDİYESİ

Yorum Gönder

0 Yorumlar