Subscribe Us


BÜYÜKŞEHİR, ÜRETİCİLERE ALTERNATİF GELİR KAPILARI AÇMAYA DEVAM EDİYOR


 Üretimin ve üreticinin her zaman yanında olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin’e özgü ürünlerin yanı sıra, alternatif ürünlerin de yaygınlaşmasını ve üreticilere alternatif gelir kapılarının açılmasını sağlamaya devam ediyor. Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın avokado fidanı desteğinden yararlanan üreticiler; dağıtımdan yetiştiriciliğe, hasattan pazarlamaya kadar her zaman yanlarında olan Büyükşehir’in desteği ile yeni bir gelir kaynağı elde ediyor.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği proje ve hizmetlerle üreticinin her zaman yanında olmaya devam ederken, bölgede alternatif ürünlerin yaygınlaşmasına ve üreticilerin yeni gelir kapılarını açmasına yardımcı olmayı da sürdürüyor.

 

Mersinli üreticilere yüzde 50 hibe ile avokado fidanı desteği veren Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, hem bölgedeki tropikal meyve üretim alanının genişlemesine, hem de üreticilerin alternatif gelir elde edebilmesine olanak sunuyor. Büyükşehir’den avokado fidanı desteği alan üreticiler de dağıtımdan yetiştiriciliğe, hasattan pazarlamaya kadar her zaman yanlarında olan Büyükşehir’in katkılarıyla yeni bir gelir kaynağı elde ediyor.

 

Geleceğin meyvesi olarak gördüğü avokadoyu yetiştirmek için Büyükşehir Belediyesi’nden 3 yıl avokado fidanı desteği alan Erdemlili üretici Kadir Cerit, avokado ağaçlarına gözü gibi bakıyor ve meyvesini vereceği günü iple çekiyor.

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar