Subscribe Us


TARSUS BELEDİYESİ İLE AKŞAMLAR CANLANIYOR


 TARSUS-HABER- Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, geçmişin mirasının gururla taşındığı Tarsus’ta, sanatın her daim var olduğu günlerine kavuşturuyor. Duayen oyuncuların yer aldığı “Yıldızlar Altında Yaz Eğlencesi” oyunu, Duatepe Mahallesi’nde yoğun bir ilgiyle karşılandı. Başkan Bozdoğan “1 Nisan 2019’dan önce akşam saat 6’dan sonra hayat Tarsus'ta bitiyor diyorlardı. Akşam saat 10’u geçiyor. Binlerce insan burada sokakta. Hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Tarsus Belediyesi tarafından kültür ve sanat etkinlikler kapsamında “Tiyatro Günleri” dev kadrosu sayesinde mahallerde büyük bir ilgi ile sahne almaya devam ediyor. Yaklaşık 1 ay boyunca çeşitli merkez ve kırsal mahallelerde ücretsiz olarak sahnelenen “Yıldızlar Altında Yaz Eğlencesi” oyunu, Tarsusluları uzun yıllardır hasret kaldığı özlemine kavuşturuyor. Tarsus’ta renkli görüntüler oluşturan tiyatro oyununda Usta Oyuncular Cezmi Baskın, Seval Tufan, Deniz Oral, Hacı Ali Konuk, Koray Ergun, Murat Demirbaş Tarsuslularla bir araya gelerek keyifli bir yaz akşamı geçirdi.

“AKŞAM SAAT 10’U GEÇİYOR. BİNLERCE İNSAN BURADA SOKAKTA”

Tarsus’un özlemine kavuşturan tiyatro günleriyle zülfü yâre dokunarak sanatın asıl gereksinimi olan hicvi ilmek ilmek işlettiklerini belirten Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan “Sıcak bir yaz akşamında sizlerle birlikte olmaktan gerçekten çok mutluyum. Eleştirinin gücünü sanat gücüyle birleştirerek sahneledikleri oyunda gerçekten çok keyif aldım.  Tarsus olarak çoğu zaman hayıflanırız, bazen üzülürüz geçmişe doğru bir özlem duyarız. Öylesine bir özlem ki, kuyruk oluşan yazlık sinemalar, havuz başında, kayıkta şarkı söyleyen sanatçılar ve diğer taraftan köylerde traktör römorkunda tiyatro oyunu sahneleyen çok değerli sanatçılar. Tarsus'un o günlerini anımsadığınız zaman da şöyle 1 Nisan 2019’dan önce saat altıdan sonra hayat Tarsus'ta bitiyor diyorlardı. Akşam saat 10’u geçiyor. Binlerce insan burada sokakta. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Kıymetli çok değerli sanatçılarımız, Anadolu'da bu topraklarda yetişen sanatçılarımızın yazdığı eseri o kadar güzel sahneye koydular ki sizleri güldürdüler, eğlendirdiler. Bazen de zülfü yâre dokunarak belki de sanatın asıl gereksinimi olan hicvi ilmek ilmek işlettiler. Kendilerine canı gönülden çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

“TARSUS AYDINLIĞIN FİLOZOFLARIN KENTİYDİ”

Tarsus’un ilklerin kenti olduğunu vurgulayarak sözlerine devam eden Başkan Bozdoğan, “Zamanında Hititler'den, Roma döneminden, Anadolu Selçuklu Devleti'nden, Osmanlı İmparatorluğu'ndan, Türkiye Cumhuriyeti'ne kadar aydınlık içinde olan bir kentin torunlarının torunlarısınız. Tarsus aydınlığın filozofların kentiydi. Felsefecilerin kentiydi ve en büyük tiyatronun olduğu, ilk üniversitenin kurulduğu,  ilkleri yaşayan Anadolu'da ilk elektriğin verildiği bir kentti. Göreve geldiğimizde 213 milyon lira bir bütçeden bugün 2 milyar 220 milyon bütçeye ulaşan bir Tarsus Belediyesi. Çok kısa bir zamanda Kültür Merkezi'ne kavuşuyorsunuz. Çok kısa bir zamanda Kleopatra tarihi kent meydanına kavuşuyorsunuz. Çok kısa bir zamanda İş Güvenliği Sağlığı ve Sporcu Sağlığı Yerleşkesi’ne kavuşuyorsunuz.” diyerek herkese teşekkürlerini iletti.

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar