Subscribe Us


22 EYLÜL 2023- TARSUS MEKTUBU


 

22 EYLÜL 2023- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

…………OOO…………..

-TARSUS KÖYLERİNDE SOSYAL

 TESİS AĞI GENİŞLİYOR

Köylerde sosyal tesislere bir yenisini daha ekleyen Tarsus Belediyesi, 6 mahalleye daha yapılan sosyal tesis atağıyla açılışlarını coşkulu bir şekilde gerçekleştirdi. Köylerin en önemli ihtiyacı olan sosyal tesislerle Tarsus Belediyesi bir imza daha attı. Açılışı yapılan sosyal tesislerin içerisinde muhtar odası, muayene odası, kütüphane ve misafir odası gibi pek çok alan bulunuyor.

Eylül ayında yaptığı hizmet rüzgârıyla açılışları bir bir gerçekleştiren Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, köylerin sosyal tesis ihtiyacını gideriyor. Kurbanlı, Çiçekli, Çiriştepe, Köselerli, Ballıca ve Yeniköy Mahallelerine sosyal tesis yapımını tamamlayarak halka hizmete sundu.

…………OOO…………..

AYSUNA YILMAZ

“BAŞKANIM CESARET GÖSTERDİ,

BU ENGELİ AŞTIK”

Kurbanlı Mahalle Muhtarı Aysuna Yılmaz,  mahallesine muhtarlık binası yapan başkan Haluk Bozdoğan’a teşekkür etti.

Kurbanlı Mahalle Muhtarı Aysuna Yılmaz, 20 yıldır içinde uhde kalan özleminin Başkan haluk Bozdoğan sayesinde gerçekleştiğine değinerek “Ben bugün çok mutluyum. 20 senedir bu anı bekliyorum. Her şeyi yaptım bunu yapamadım. Herkes bana tapulu alanın yok muhtarlık binası yapamazsın dedi. Çok insanın peşinde koştum. Haluk Başkanım köyüme geldi hemen yapacağım dedim. Bu engeli aştık başkanım cesaret gösterdi. 20 yıllık özlemimi giderdi. Ukde kalacaktı aile hekimim adına herkes adına teşekkür ediyorum. Elini hiç çekmedi bizden her zaman burası temiz oldu, tüm birimler köyümüze hizmet getirdi çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 “TÜRKİYE DE HİZMETLERİMİZİN ÖRNEĞİ YOK”

Köylü halkı her zaman ayrı bir yere koyduğunu bahsederek sözlerine başlayan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan “Bir şeyleri anlatırken bu anlattıklarını bir hikâyeye sığdırırsınız. Hikayenin de başlangıcı vardır. Ben artık sizlere zorlukları anlatmak istemiyorum. Benim gerçek halkım burada köylü, vatandaşlarımın zorluklarını biliyorum. Bazı hikayelerde bunlar anlatılmaz doktorlar köylere gider hasta muayene etmek ister, kahve köşelerine giderler doktor gelsin baksın derler. Bazen mantosundan ciğerini dinlersin, halkım bunlara layık değil. Hep dedim ki ne olursa olsun hizmet her yere eşit vaziyette gider dağıtılır. Çünkü belediye gelen para kentte oturanın değil, en kırsal kesimdeki insanların parası. Dile kolay ihaleler şeffaf olacak toplumcu belediyeciliği getireceğiz derken bunun için dedim. Halkım kazanıyor. Türkiye’de hizmetlerimizin örneği yok.  Tertemiz bir belediye ek kaynakları çalıştırarak sağlıyoruz. Getirdiğim projeler eğer bugün adam akıllı uygulanmış olsaydı köyümdeki garibanlarımın da cebine parası girecekti. Hepsi benim ablam kardeşim ben bu köylere çok emek verdim, vermeye de devam edeceğim.” ifadelerini kullandı.

 ….……..ooo…………..

BOZDOĞAN “DOĞRU NE İSE ONU

HALKIM İÇİN YAPTIM”

Tarsus için sonuna kadar çalıştığını belirten Başkan Haluk  Bozdoğan “Tarsus il olacak. Hepinizde yaşam kalitesi en iyi yerlere geleceksiniz. Burada oturan bütün halkım benim ne yaptığımı biliyor. Doğruları halkıma anlatacağım. Çalmadık kapı bırakmayacağım. Tarsus Belediyesi’nde nelerin başarıldığını anlatacağım. Toplumcu belediyecilik konusunda Türkiye’nin en iyi belediyesini nasıl itibarsızlaştırmaya çalıştıklarını da anlatacağım. Bunun için emek veren başkan yardımcılarım, çok değerli memurlarım, personellerim, bürokratlarım, işçilerim, emekçilerim hepsine çok teşekkür ediyorum. Hakkaniyet neyse, doğru ne ise onu halkım için yaptım. Hepinize verdiğim sözü tuttum. 24 saatin 25 saati çalıştım.” ifadelerini kullandı.

 

“KÖYÜMÜZÜN DE İHTİYACI VARDI, ÇOK MEMNUN KALDIK”

Kurbanlı köyünün çok büyük bir ihtiyacının gerçekleştiğini vurgulayan vatandaş “Başkanımıza ve muhtarımıza böyle bir hizmet verdikleri için çok teşekkür ederiz. Çok güzel oldu, köyümüzün de ihtiyacı vardı. Çok memnun kaldık. Başarılarının devamını dileriz.” dedi.

 

“BİZ DAHA BUGÜN TANIMADIK BAŞKANIMIZI 30 SENEDİR TANIYORUZ”

Yapılan sosyal tesisten memnuniyetini ifade eden bir başka vatandaş “Bu hizmeti sağladığı için çok mutluyuz. Her zaman bizi destekliyor, her zaman arkamızda. Biz kapısına vardığımızda kendi evimize gelmiş gibi oluyoruz. Biz daha bugün tanımadık başkanımızı 30 senedir tanıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

“BAŞKANIMIZIN SAYESİNDE KÖYÜMÜZDE GELİŞMELER OLDU”

Köylerinde çok büyük değişim olduğunu kaydeden bir vatandaş “Başkanımızın sayesinde köyümüzde gelişmeler oldu. Çok mutluyuz çok seviniyoruz. Böyle alternatifler daha önce yoktu. Şimdi daha da memnun kaldık Haluk Bozdoğan’ın sayesinde.” diye ifade etti.

…………OOO…………..

MHP BELEDİYE BAŞKAN ADAY

ADAYI TOLGA ARSLAN MEDYAD’DA

Arslan  “Tarsus’a hizmet için göreve hazırım”

Genç siyasetçilerden MHP Tarsus Belediye başkan aday adayı  Tolga Arslan “Tarsus’a hizmet için göreve hazırım” dedi.

MEDYAD’ı ziyaret ederek  başkan Okan Çalışkan, gazeteciler Ferhat Günaştı, Yakup Boncuk ve Hakkı Genç ile  görüşen Tolga Arslan “Daha önceden  Ülkü Ocaklarında yetişmiş, eğitimi sonrasında bazı üniversitelerde hocalık yapmış , belediyecilik tecrübesi olan bir kardeşiniz olarak artık belediye başkanı olarak da  yaşadığımız kente ve insanlarına hizmet etmek istiyorum. Kırsal kesimler dahil kentimizde her yeri ve her kuruluşu, her insanımızı ziyaret edip ellerini sıkıyor, görüşlerini alıyorum. Allahın izniyle önce aday olmak, sonrada Tarsus’un belediye başkanı seçilmek için çalışmalara devam ediyorum. Ben kentimi ve bu kentte yaşan insanları seviyorum” dedi.

 

…………OOO…………..

DEMİRKAPI İŞ BANKASI KAVŞAĞI

ARASI BUGÜN KAPATILACAK

Mersin Büyükşehir belediyesinin Tarsus kent merkezinde yaptığı yenileme ve kenti güzelleştirme çalışmaları kapsamında ikinci durak Demirkapıdan İş Bankası kavşağına kadar olan bölüm 22 Eylülde kapatılıyor. Bu bölgede   elektrik direklerinin telleri yer altına alınacak. Kaldırım ve asfalt yenilemesi yapılacak. Çalışmaların 1-2 ay içinde tamamlanacağı bildirildi. Yalnız bu çalışmalar sırasında trafik yine allak bullak olacak.

……….…OOO…………..

TARSUS’TA ŞİMDİ DE

KÖPEK HIRSIZLARI TÜREDİ

Tarsus’ta birçok hırsızlık olayından sonra şimdilerde birde köpek hırsızları türedi.

MEDYAD Başkanı Okan Çalışkanın Alman kurdu cinsinde olan Asel adlı köpeği çalındı. Okan Çalışkan “Ben Asel’i biberonla büyüttüm. Çocuğum gibiydi” dedi.

Bu arada Merkez karakol sokağında bulunan bir oto yıkama yağlama istasyonunda bulunan Paşa adlı  Sivas kangalı cinsi köpekte çalındı.

Her iki can dostu aranıyor.

 

……….…OOO…………..

BELEDİYE BAŞKANI MUHTARLARA

YEMEK VERDİ

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, dün akşam Tarsuslu muhtarlara yemek verdi.

Muhtarlarla toplantı yapıp görüşlerini ve sıkıntılarını dinleyen Bozdoğan’ın yemekli toplantısına basın mensupları da katıldı.

……….…OOO…………..

TARSUS KENT KONSEYİ BİSİKLET

TOPLULUĞUNDAN DUYURU

Tarsus Kent Konseyi Bisiklet Topluluğu

Kleopatra Bisiklet Festivali kayıt linki

kapatılmıştır . , İlginize çok teşekkür ederiz.

 Kesin kayıt listesi 26 Eylül Salı günü

yayınlanacaktır.

Tarsus Kent Konseyi Bisiklet Topluluğu       

……….…OOO…………..

 

……….…OOO…………..

Yakup Boncuk Huzurlu Günler Diler

Tel. 0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2. Bşk.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

…………OOO…………..

 

 

 

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar