Subscribe Us


6 EYLÜL 2023- TARSUS MEKTUBU


 

6 EYLÜL 2023- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

…………OOO…………..

“FAHRİ IŞIK İLE TARSUS’TA

NOSTALJİ GECESİ” UNUTULMAZ ANLARA İMZA ATTI.

Kısa adı TARDOBDER olan Tarsus’ta Doğup Büyüyenler Derneği iş birliği ile düzenlenen “Fahri Işık İle Tarsus’ta Nostalji Gecesi” programı unutulmaz anlara imza attı.

St. Paul meydanında Tarsus Kent Orkestrası, Kıymetli Sanatçılar Cüneyt Işık ve Fahri Işık’ın sahne aldığı müzikli eğlence program ile vatandaşlarımız keyifli vakit geçirdi.

Belediye başkanı Haluk Bozdoğan da geceye katıldı. Bozdoğan ‘’Programa gelen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.’’ Dedi.

…………OOO…………..

BAŞKAN BOZDOĞAN, RET KARARLARINA

 CEVAP VERDİ: 'TARSUS'A HİZMETTEN

GERİ DÖNMEYECEĞİZ'

Tarsus Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısına getirilen dört evrak, CHP, MHP ve AKP’li meclis üyelerince ret edildi. Meclise sunulan, Tarsus için önemli çalışmaların ve Tarsus halkına fayda sağlayacak bir projenin kesin mahkeme kararının da bulunduğu dört gündem maddesini tek tek reddeden meclis üyeleri ile ilgili konuşan Başkan Bozdoğan, “14. Yüzyılda İbni Haldun’un çok güzel bir sözü var. “Halk yalnızca adaletle korunur, Tarsus halkına yazık, bu kent büyük bir kent önemli bir kent. Gelin bir konuda uzlaşılması gerekiyorsa uzlaşalım ne yapılması gerekiyorsa yapalım dedik. Sabahlara kadar halkımız için mesai harcıyoruz. Ne olursa olsun Tarsus’a, halkımıza, insanlığa fayda sağlayacak hiçbir adımdan geri dönmeyeceğim” ifadelerini kullandı.

 

…………OOO…………..

TARSUSBELEDİYE MECLİSİ

DÜN TOPLANDI

2023 Yılı Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı 14. Birleşimin 1. Oturumu  dün yapıldı.

 Tarsus Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı 14. Birleşimin 1. Oturumu 05.09.2023 Salı günü saat 14.00'da Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

2023 Yılı Eylül Ayı Meclis Gündemi

05.09.2023 Salı günü saat 14.00'de toplanan, 2023 yılı 14. Birleşimin 1. Oturumu Olağan Meclis Toplantısında Açılış, yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasından sonra Belediye Müdürlüklerinden gelen evrakların görüşülmesi ve karara bağlanması, Komisyondan gelen evrakların görüşülmesi ve karara bağlanması ele alındı.

…………OOO…………..

BAŞKAN BOZDOĞAN, İNSANİ

YARDIM SKANDALINI AÇIKLADI:

“TARSUS BELEDİYESİ TEMİZ”

 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan insanı yardım tırlarını ile ilgili Tarsus Belediyesi ve başkanlığını hedef alan suçlamalara ilişkin sert yanıt verdi. İnsanı yardım malzemelerinin belediye tarafından satışa sunulduğuna ilişkin kara propagandalara karşı Başkan Bozdoğan gerçekleri açıkladı. Tarsus Belediyesi ile ilgili tutuklanan, gözaltına alınan tek bir belediye çalışanı olmadığını söyleyen Başkan Bozdoğan, “Malzemelerin satışa sunulduğu iddia edilen organizasyonun içerisinde Tarsus Belediyesi yoktur, olmayacaktır, 3-5 siyasi sosyal medya soytarısının gayretleri de Tarsus Belediyesi’ne çamur bulaştırmaya yetmeyecektir. Tarsus Belediyesi depolarına indirilen yardım malzemeleri ise Tarsus Belediyesi’nde güvenli bir şekilde muhafaza edilmektedir. Zaten, bahsi geçen olay Tarsus Belediyesi çatısı altında ya da dış birimlerinde değil özel bir işletme deposunda vuku bulmuştur.” dedi.

 

 

Tarsus Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Yerel basın ve sosyal medya üzerinden Tarsus Belediyesi ve başkanlığına insanı yardım tırları ile ilgili yapılan asılsız suçlamalara karşı Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’dan cevap geldi. Kara propagandayla halkı yanıltmaya yönelik suçlamalara karşı bütün gerçekleri açıkladı. Tarsus Belediyesi ile hiçbir alakası olmadığını dile getirerek sözlerine başlayan Başkan Bozdoğan “İnsani yardım taşıyan tırlardan, Ulaş Köyü’ne indirilen, özel ve Tarsus Belediyesi’ne ait olmayan, AFAD yardım malzemelerine kapılarını açan depoya giden tır, Tarsus Belediyesi eliyle, ücreti ödenerek, evrakı yapılarak; yani kamu ödeneği kullanılarak sevk edilmemiştir.” dedi.

 

“TARSUS BELEDİYESİ İLE ALAKASI YOK”

Tüm gerçekleri açıklayan Başkan Bozdoğan “Geçtiğimiz Cuma günü, insani yardım tırlarının depolara sevkiyatı sonrasında oluşan ihmaller sonucu güvenlik güçleri ve valilik, gerekli soruşturmaları başlatmış olup, Tarsus Belediyesi ile hiçbir alakası olmayan,  deposunu insani yardım malzemelerine açan bir vatandaşın tutuklanmasıyla sonuçlanan bir süreci, kurumsal olarak hukuken takip ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Tarsus Belediyesi üzerinden kara propagandalara karşı Başkan Bozdoğan “Kamuoyunun zihnini bulanıklaştırmaya çalışan siyasi şovmenlerin çok sevdiklerini söyledikleri halkımızı yalan ve kara propagandayla aldatmaya çalıştıkları konunun önemli bir detayını da sizlerle paylaşmak isterim. Siyasi partilerde köşe tutmuş bu utanmazların Tarsus halkı üzerinden nasıl bir rant elde etmeye çalıştıklarını iyice öğrenin.” şeklinde konuştu.

 

“GÖZALTINA ALINAN TEK BİR TARSUS BELEDİYESİ ÇALIŞANI YOKTUR”

İddia edilen organizasyonun içerisinde Tarsus Belediyesi yoktur diyerek sözlerine devam eden Başkan Bozdoğan “Yürüttüğümüz soruşturma kapsamında edindiğimiz bilgilere göre, depoda bulunan malzemelerden tek bir tanesinin bile satış işlemi gerçekleşmemiştir. Bu malzemelerin satışına cüret eden kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir. Aynı olayda açılan soruşturma gereğince Tarsus Belediyesi ‘’şikayetçi’’ konumundadır. Tutuklanan, gözaltına alınan tek bir Tarsus Belediyesi çalışanı yoktur. Dolayısıyla, malzemelerin satışa sunulduğu iddia edilen organizasyonun içerisinde Tarsus Belediyesi yoktur, olmayacaktır, 3-5 siyasi sosyal medya soytarısının gayretleri de Tarsus Belediyesi’ne çamur bulaştırmaya yetmeyecektir.” dedi.

 

“OLAY ÖZEL BİR İŞLETME DEPOSUNDA VUKU BULMUŞTUR”

Gerçekleşen suçlamanın özel bir işletme deposunda meydana geldiğinin altını çizen Başkan Bozdoğan “Tarsus Belediyesi depolarına indirilen yardım malzemeleri ise Tarsus Belediyesi’nde güvenli bir şekilde muhafaza edilmektedir. Zaten, bahsi geçen olay Tarsus Belediyesi çatısı altında ya da dış birimlerinde değil özel bir işletme deposunda vuku bulmuştur. Tarsus Belediyesi’ne AFAD yetkilileri tarafından gönderilen bu malzemelerin liman çıkış envanterleri bulunmamaktadır. Envanteri bulunmayan malzemelerin satışını önlemek gibi, sayımını yapmak ve muhafaza etmek de asli görevimizdir.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

“HALKIMLA DAYANIŞMA İÇERSİNDE OLMAYA DEVAM EDECEĞİM”

Ayrıca sosyal medya üzerinden gündeme gelen Göçük Mahallesi’nde düzenlenen İncir Festivali ile ilgili iddialara cevap veren Başkan Bozdoğan “Sosyal medyada gündeme getirilen bir başka konu da Göçük Köyü İncir Festivali’nde insani yardım malzemelerinin ‘’Haluk Bozdoğan’’ ismiyle dağıtıldığı bilgisidir. 6. Göçük Köyü İncir Festivali organizasyonu dahil, hemen tüm organizasyonlarda çocuklarımıza, kadınlarımıza, gençlerimize belediyemiz adına çeşitli hediyeler dağıtılmaktadır. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı İncir Festivali’nde 100 adet kit, bu kapsamda dağıtılmıştır. Haluk Bozdoğan Tarsus’un seçilmiş belediye başkanıdır. Bir şey Haluk Bozdoğan ismiyle dağıtılıyorsa, zaten kurum kimliği ve kurumsal logosuyla dağıtılıyor demektir. Eğer ki Haluk Bozdoğan ismi ve siyasi parti logosuyla dağıtılıyorsa, meclis sonunda istifamı vermeye hazırım. Sizler, insanların duygularını ve algılarını sömüren asalaklar, Tarsus Belediye Başkanını itibarsızlaştırmaya çalıştıkça, basit ve beceremediğiniz muhalefet görevinizi elinize yüzünüze bulaştırmaya da devam edeceksiniz demektir. Bu kurum çatısı altında ve siyaseti karıştırmadan, siyasi parti logosu kullanmadan nasıl ki bedava ekmek dağıttıysam, nasıl ki ekmek kuyruklarında pirinç, baklagil, limon, portakal dağıttıysam; nasıl ki gizli saklı değil, Tarsus’un göbeğinde, Yarenlik Alanı’nda marul dağıttıysam, halkımın yararına olan her şeyi paylaşmaya, yardım etmeye, dayanışma içerisinde olmaya devam edeceğim” şeklinde konuştu.

 

“ALLAH’A HAVALE EDİYORUM”

Dünya Sağlık Örgütü tarafından Tarsus Belediyesi’ne teslim edilen malzemelerin Halk Marketlerde dağıtıldığı iddiası hakkında konuşan Başkan Bozdoğan, “ Yahu, sen bu şehirde yaşamıyor musun? Deprem olduğunda sen bu şehirde değil miydin? Depremzedeler için ispatlanabilir 1 tek yardımın, hizmetin var mı? Tarsus Belediyesi hala, bakın hala diyorum; depremzede ailelere Belediye Ekmek Fırını’ndan ekmek vermektedir. Bu ekmekleri İmar Limited Şirketi Özel Kalem Müdürlüğü ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne fatura etmektedir. Bu ailelere her gün yemek verildi. Günde 6 bin yemek. Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği. Sosyal tesislerimizde, parklarımızda, alanlardaki halkımıza her gün yemek ve çorba servisleri yapıldı. Sen nasıl bir utanmazsın ki Dünya Sağlık Örgütü’nden gelen malzemeler nerede’’ diye sorabiliyorsun? Bu malzemeler için, bu yemeklerin yapımı, imalatı için cebinden 50 lira çıktı mı? Personellerimin Pazar demeden gece demeden gündüz demeden harcadığı mesai için bir işin ucundan tuttun mu? Facebook hesabından başka 1 gram akıl sahibi olmayanların deprem ve depremzedeler için akıl yürütmelerini Allah’a havale ediyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

…………OOO…………..

KAYMAKAM MÜFTÜLÜKTE

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU,

 Hatay İl Müftü Yardımcısı iken Tarsus

Müftülüğüne atanan Murat Akçay’ı ziyaret

 ederek yeni görevinde başarılar diledi.

…………OOO…………..

KAYMAKAM GARANLI’YA

BAŞARI BELEGESİ VERDİ

Mersin İl Trafik Denetleme Şube

Müdürlüğüne atanan Tarsus İlçe Emniyet

Müdürü Ali Garanlı için veda etti.

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU,

hizmetlerinden dolayı Garanlı’ya teşekkür

ederek başarı belgesi ile ödüllendirdi.

 

……….…OOO…………..

ESKİ EMNİYET MÜDÜRÜ

İÇİN VEDA YEMEĞİ VERİLDİ

Tarsus Emniyet Müdürlüğünden Mersin’e

atanan Ali Garanlı için veda yemeği verildi.

Yemeğe Tarsus belediye başkanı Haluk

Bozdoğan da katıldı.  Ayrıca Tarsus’a atanan

 İhsan Yalçınkaya Tarsus’a gelerek görevine başladı.

Yalçınkaya kaymakam Kadir Sertel Otcu’yu

 makamında ziyaret ederek tanıştı. Daha sonra

 görevine başladı. Başarılar diliyoruz.

……….…OOO…………..

TARSUS’TA KREŞ SAYISINI

20’YE ÇIKARACAĞIZ

Tarsus Belediye başkanı Haluk Bozdoğan,

Tarsus’ta kreş sayısını 20’ye çıkaracağız” dedi.

Bozdoğan mecliste yaptığı konuşmada halkın

yeni kreşlere, sağlık evlerine, muhtar odalarına

 ihtiyacı olduğunu söyledi.

 

……….…OOO…………..

MAHMUTAĞA KÖYÜNDE ŞENLİK

Mersin Büyükşehir Belediyesi

tarafından düzenlenen ve dün

Mahmutağa Köyümüzde yapılan şenlik

 büyük ilgi gördü.

"Köy Bizim, Şenlik Bizim!" etkinliğine

katılan çocuklara başkan Vahap Seçer

teşekkür etti.

……….…OOO…………..

TARSUS’TA  VAKIF KÖMÜR

DAĞITIMI İÇİN İHALE YAPIYOR

Tarsus’ta  Vakıf kömür dağıtımı için

ihale yapıyor.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı,

 fakir ve muhtaç vatandaşlara 2023 yılında

kömür yardımı yapacak . Bu dağıtım işi için

ihaleye çıkılıyor. Bu ihale 27.09.2023

tarihinde saat 10.00 da Kaymakamlık

binasında bulunan Vakıf  bürosunda yapılacak.

 

……….…OOO…………..

TİY İÇİN 2023-2024 SEZONU

İÇİN GÜÇ DEPOLUYOR

Tarsus İdman Yurdu takımımız TFF 3. Lig 1.

Grup’ta ilk hafta maçında iç sahada 9

 Eylül 2023 cumartesi günü  Kayseri

Talasgücü Belediyespor’u konuk edecek.

Takımımız ilk maçın oynanacağı güne kadar

elinden gelenin fazlasını yaparak hazır şekilde

 o gün sahada olacak.

TİY bu sezon maçlarını Kırklarsırtı’ndaki  Burhanettin Kocamaz Stadyumu’nda oynayacak. Başkan Cem Kavalcı “Stadda  tek bir boş koltuk bırakmadan doldurmanız ve maçın başından sonuna kadar takımımızı desteklemenizi istiyoruz” dedi.

TFF 3. Lig 1. Grup Fikstürümüz;

1. Hafta -9 Eylül 2023. C. tesi - Talasgücü Belediyespor

2. Hafta - 52 Orduspor FK (D)

3. Hafta - Küçükçekmece Sinop Spor Kulübü

4. Hafta - Artvin Hopaspor (D)

5. Hafta - Malatya Arguvan Spor Kulübü

6. Hafta - BAY

7. Hafta - Mardin 1969 Spor (D)

8. Hafta - Ayvalıkgücü Belediye Spor

9. Hafta - Gümüşhane Sportif  Faaliyetler A.Ş. (D)

10. Hafta - Aliağa Futbol A.Ş.

11. Hafta - Kırıkkale Büyük Anadolu Spor (D)

12. Hafta - Kepez Belediye Spor

13. Hafta - Edirnespor (D)

14. Hafta - İnegöl Kafkas Gençlik Spor

15. Hafta - Karabük İdman Yurdu Spor (D)

……….…OOO…………..

Yakup Boncuk Huzurlu Günler Diler

Tel. 0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2. Bşk.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

…………OOO…………..


 

 

 

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar