Subscribe Us


BAŞKAN YILMAZ, SANATSEVERLER İLE BİR ARAYA GELDİ


 Toroslar Belediyesi ile Akdeniz Sanat Kolektifi işbirliğinde Kızılkaya Yenidünya Derneği’nde bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Mersin Edebiyat Sanat Kampı, yoğun ilgi gördü.

6 Şubat tarihinde meydana gelen ve tüm ülkeyi yasa boğan depremlerde hayatını kaybedenlerin anısına atfedilen kampa, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da katılarak sanatseverlerle bir araya geldi.

Başkan Yılmaz, bu etkinliğe katkı sunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, edebiyat, müzik, sinema, fotoğraf ve dans sanatlarını Toroslar’da buluşturan sanatseverlere ve hemşehrilerine teşekkür etti.

2 gün süren Edebiyat Sanat Kampı dolu dolu etkinliklerle geçerken, Kızılkaya Yenidünya Derneği Mengi Ekibi’nin yöreye özgü mengi oyunu ise ilgi odağı oldu.

Kızılkaya Mahalle Muhtarı Candan Kara, Kızılkaya Yenidünya Derneği Başkanı Müslüme Armutoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, sanatçılar ve Mersin AKUT ekibinin de yer aldığı kampta ekolojik sorunlar konuşuldu ve paneller yapıldı. Kampta yazarlar da kitaplarını okuyucularla buluşturdu.

Akdeniz Sanat Kolektifi’nden Erdoğan Öztürk, öykü, sinema, felsefe, fotoğraf sergisi, müzik, dans ve kukla sanatını bir araya getirerek doğayı ve ekolojik sanatı birleştirdiklerini kaydederek; “Etkinliğimize destek veren Toroslar Belediye Başkanımız Sayın Atsız Afşın Yılmaz’a ve Kızılkaya Yenidünya Derneği’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar