Subscribe Us


12 EKİM 2023- TARSUS MEKTUBU


 

12 EKİM 2023- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

…………OOO…………..

TURİZM DERNEĞİ’NİN  

ÇALIŞTAYI BUGÜN BAŞLIYOR

Tarsus Turizm Derneğinin hazırladığı , akademisyenlerin misafir olduğu çalıştay bugün yapılacak.

TARTUD başkanı Yeşim Sancaktar İçgören,Tarsus’un Turizm bakımından hak ettiği yere ulaşabilmesi için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ve bunun için bugünlerde bir çalıştay yapacaklarını söyledi.

 12 Ekim tarihinde Tarsus’taki Boğaziçi Üniversitesinin Gözlükule Kazı evinde etkinlik yapılacak. Etkinlikler sabah saat 10.00 da başlayacak olup tüm turizm gönüllüleri davetlidir.

 

…………OOO…………..

1. AKDENİZ ÇAĞDAŞ SANAT

BİENALİ BAŞLIYOR.

15 Ekim-30 Kasım Tarihleri Arasında Yapılacak

Ve 45 Gün Sürecek Çağdaş Sanat Bienaline

Yerli Yabancı 40 Sanatçı Eserleriyle Katılacak

Açılış 16 Ekim Saat 18.00 Çukurova Sanayi İşletmeleri T.A.Ş

…………OOO…………..

-TARSUS’TA KIZ ÇOCUKLARI, DÜNYA

KIZ ÇOCUKLARI GÜNÜ'NDE UNUTULMAZ

ANILAR BİRİKTİRDİ

Tarsus Belediyesi, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü'nü büyük bir coşkuyla kutladı. Düzenlenen bir dizi eğlenceli etkinlikle kız çocukları; “Haklarım” temalı resim Atölyesi’nden, müzik gösterilerine, yüz boyama etkinliklerinden dans gösterilerine, meslek gösterilerinden, sanatsal faaliyetlere kadar birçok etkinliğe katılım sağladı, günün anlam ve önemi ile doyasıya eğlendi.  

 

Tarsus Belediyesi, dünya genelinde kız çocuklarının haklarına dikkat çekmek ve bu özel günü coşkuyla kutlamak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenledi. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Kreş Müdürlüğü tarafından düzenlenen iki farklı etkinlikte kız çocukları unutulmaz anlar yaşadı. Tarsus Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Yenice Büminhan Temizhan Ortaokulu’ndan ve Tarsus’tan gelen kız çocuklarına düzenlenen etkinliklerde çocuklar, "Haklarım Temalı Resim Atölyesi “ne katıldı, yüzlerini boyadı ve çeşitli atıştırmalıkların tadını çıkardı. Aynı zamanda düzenlenen gitar kursu öğrencilerinin konseri eşliğinde, çocuklar gün boyu dans ederek eğlencenin tadını çıkardılar. Kreş Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinliklerde ise, Dursune Mehmet Uzadalı Kreşi çocukları "Meslekler Temalı Gösterisi" ile izleyenleri büyüledi. Belediyeye bağlı 10 kreşte ‘de birbirinden keyifli etkinlikler yapıldı. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan da etkinliklere katılarak çocuklarla bir araya geldi.

Tarsus Belediyesi, kız çocuklarının özel gününü coşkuyla kutlayarak onların haklarına ve mutluluklarına verdiği önemi bir kez daha vurguladı.

“BU GÜN BENİM İÇİN GERÇEKTEN UNUTULMAZDI”

Düzenlenen etkinliklerde keyifli vakit geçirdiğini belirten çocuklar, “Dünya Kız Çocukları Günü'nü coşkuyla kutladık ve bu özel günde Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle dolu dolu vakit geçirdik. Arkadaşlarımla resimler çizdik, yüzlerimizi boyadık, müzik dinledik ve dans ettik. Bu gün benim için gerçekten unutulmazdı.” dedi.

“BİZE BU HARİKA GÜNÜ YAŞAMA FIRSATI VERDİNİZ”

Kız çocukları gününün önemine değinen çocuklar, “Belediye Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Bize bu harika günü yaşama fırsatı verdi. Bu etkinliklerle hem eğlendik hem de kız çocuklarının haklarına daha fazla dikkat çekme şansı bulduk. Eşitlik ve fırsatlar konusundaki mesajları çok önemli.” dedi.

“HEP BİRLİKTE ÇOK GÜZEL BİR GÜN GEÇİRDİK”     

Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’a teşekkür eden veli, “Hep birlikte çok güzel bir gün geçirdik. Belediye Başkanımıza teşekkür ederim, bu günü özel kıldı. Umuyorum ki gelecek yıllarda da bu tür etkinlikler devam eder ve kız çocuklarına daha parlak bir gelecek sunulur.” ifadelerini kullandı.

…………OOO…………..

ŞEVKET CAN; 'KALDIĞIMIZ YERDEN

 BELEDİYE BAŞKANLIĞINA

YENİDEN TALİBİM'

2014-2019 dönemi Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, önümüzdeki aylarda yapılacak olan 2024 yerel seçimlerinde Tarsus Belediye Başkanlığı için göreve hazır olduğunu belirtti. Düzenlediği basın toplantısında; 'Tarsus belediye başkanlığı döneminde kimseye yalan söylemedik, kimseye iftira atmadık, neyse onu söyledik, yaptıklarımızı yaptık, yapamadıklarımız için söz vermedik, kapımızı herkese açtık, herkesi kucakladı, herkese ulaştık, her mahalleye eşit hizmet götürdük'

…………OOO…………..

ÜCRETSİZ FİDAN DAĞITIMI

Tarsus,'ta halka en güzel  hediye...

Tarsus Belediyesi , dün müze arkasındaki alanda binlerce fidanı ve fideyi  ücretsiz dağıttı. Dağıtım törenine belediye başkanı Haluk Bozdoğan da katıldı...

Bozdoğan ‘’Verimli topraklarımızda yetiştirilen fideler, fidanlar ve yerli tohumları halkımızla ÜCRETSİZ buluşturduk.  MİRAS'ımıza hep birlikte sahip çıkıyoruz.’’ Dedi.

 

…………OOO…………..

AKDENİZ MEYVE SİNEĞİ BİYOLOJİK-

BİYOTEKNİK MÜCADELE” SEMİNERİ

Tarsusta  Adana Biyolojik Mücadele Enstitüsü iş birliği ile “Akdeniz Meyve Sineği Biyolojik-Biyoteknik Mücadele” Semineri ve Ekipman Dağıtım Programı düzenlendi.

Tarsus Ticaret Borsasında düzenlenen programa Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU, Mersin İl Tarım ve Orman Müdürü Ekrem KARADAĞ, Adana Biyolojik Mücadele Enstitüsü Müdürü Dr. Miraç YAYLA, Mersin Karantina Müdürü Dr. Şeref KABAOĞLU, Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa TEKE ile birlikte İl-İlçe Müdürlükleri teknik personelleri, tarımsal ürün pazarlayıcıları, muhtarlar ve üreticiler katıldı.

 

…………OOO…………..

MERSİN İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ

EKREM KARADAĞ TARSUS’A GELDİ

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü iken Mersin Tarım ve Orman Müdürlüğüne atanan Erdem Karadağ, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU’yu ziyaret etti.

Ekrem Karadağ Tarsusta , Adana Biyolojik Mücadele Enstitüsü Müdürü Dr. Miraç YAYLA, Mersin Karantina Müdürü Dr. Şeref KABAOĞLU, Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa TEKE ile birlikte seminere katıldı.

…………OOO…………..

TARSUS ‘TA KAÇAK

KAZIYA İZİN YOK

İş  makinesiyle kaçak kazı yapan 2 kişi gözaltına alındı.

Mersin İl Jandarma Komutanlığının açıklamasına göre, kırsal alanda kaçak kazı yapıldığı tespit edildi.Bölgeye yönlendirilen ekipler, 2 kişiyi paletli kepçeyle kazı yaparken suçüstü yakaladı.Gözaltına alınan 2 kişi hakkında soruşturma sürüyor.

…………OOO…………..

YUNUS SEVEN KAYMAKAMLIKTA

Özel Tarsus Maya Göz Tıp Merkezi Kurucusu Dr. Mehmet Yunus Seven, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU’yu ziyaret etti.

…………OOO…………..

PAZARA TARSUS’TA MAÇ VAR

Adana FK 1954 takımı, 3. Liğ maçında  15 Ekim Pazar günü Tarsus’ta Sultanbeylisporla karşılaşacak. Maç saat 15.00 de başlıyor.

…………OOO…………..

Yakup Boncuk Huzurlu Günler Diler

Tel. 0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2. Bşk.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

…………OOO…………..


 

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar