Subscribe Us


Ashab-ı Kehf Platformu : "Filistin Halkının yanındayız’’


 Tarsus Ashab-ı Kehf Platformu  "Filistin Halkına, Direnişe ve Dirilişe Selam Olsun " açıklaması yaptı.

 Yarenlik Alanı’nda, Tarsus Ashab-ı   Kehf Platformu öncülüğünde ‘Aksa Tufanı’ adıyla başlatılan operasyona destek amaçlı basın açıklaması düzenledi

Etkinlikte Muhammed Furkan tarafından okunan Kur’an-ı Kerim okundu.

Platform adına  Hilmi Tuzcu  bir selamlama konuşması yaptı. Selamlama konuşması sonrası Şemsettin Tayşan, Filistin direnişini destekleyen ilahiler seslendirdi.

Basın açıklamasına Tarsus Ashab-ı Kehf Platformu üyesi Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, HÜDA PAR Mersin İl Başkanı Tahirhan Uysal, HÜDA PAR İlçe Başkanı Hikmet Tanış ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kurum Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Basın açıklaması Peygamber Sevdalıları Vakfı Mersin Koordinatörü Hakan Ayçoban tarafından okundu. Filistin’de yaşananların bugüne ait sorunlar olmadığına dikkat çeken Ayçoban, “Bir asırdan uzun bir süredir Siyonist işgalci çetenin Filistin halkına ve topraklarına yönelik uyguladığı sistematik işgal ve katliam devam etmektedir. Topyekûn bir soykırım hedefiyle hareket eden işgalci siyonistler, her geçen gün işgali genişletmekte, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı necis postallarıyla kirletmekte, bu kutsal beldenin kutsiyetini hiçe saymakta ve adeta bütün bir İslam alemine meydan okumaktadır.” dedi.

Kahrolsun İsrail sloganları ile eylem sona erdi.

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar