Subscribe Us


Trafik’te bizler de varız’ diyerek pedallarını Tarsus'ta çevirdiler


 Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yediden yetmişe bisiklet kullanımı yaygınlaştırmak ve bisiklet farkındalığını artırmak adına geçen yıl başlattığı ve bu yıl 2.’sini düzenlediği ‘Kleopatra Bisiklet Festivali’nin 2. gününde bisikletseverler‘Trafik’te bizler de varız’ diyerek pedallarını Tarsus kenti boyunca çevirdiler.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde gerçekleşen organizasyonda 25 ilden toplam 500 bisikletli, gün boyu Tarsus’un tarihi ve turistik noktalarını karış karış dolaştı. Yüzlerce bisikletinin aynı anda pedal çevirdiği Tarsus sokakları renkli görüntülere sahne olurken, çevredeki vatandaşlarında ilgisini çekti. Doğanın korunması adına en temiz ulaşım imkanını sağlayan bisikletliler, her gittikleri noktada bol bol fotoğraf çekildiler.

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Tarsus Gençlik Kampı’nda konaklayan bisikletliler,turlarına önce Tarsus Mavi Bulvar’dan başladı. Atatürk Caddesi, Kasım Ekenler, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Donat, Gazipaşa Bulvarı gibi Tarsus’un önemli cadde ve bulvarlarında pedal çeviren bisikletseverler, Tarsus Şelalesi, Nusret Mayın Gemisi ve Kültür Parkı gibi Tarsus’un tarihi noktalarını bisikletle gezdi.

Bisikletliler, on bin yıllık tarihi kent Tarsus’u bisikletle dolaşmanın keyfini çıkardı

Bisiklet tutkunlarından Gülhan Üstünel, “Geçen sene de Tarsus Bisiklet Festivali’ne gelmiştim. Stres atmak için bire bir. Organizasyon süper. Her şey çok güzel. Keşke kendi şehrimizde de bu etkinliklere böyle önem verilse. Vahap Bey gerçekten her şeyin en iyisini yapmış, ellerine sağlık” dedi. Üstünel, bisiklet yollarının kent genelinde çok güzel yapıldığını ifade ederek, “Bisiklet sürerken insanlar bizleri izlediler. Vermek istediğimiz mesajı aldılar. Burada olmak ayrı bir keyif” diye konuştu

Yorum Gönder

0 Yorumlar