Subscribe Us


10 KASIM 2023- TARSUS MEKTUBU


 

10 KASIM 2023- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

TARSUS’TA  ATATÜRK’E ANMA PROĞRAMI

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu büyük lider Mustafa Kemal Atatürk, bugün  tüm yurtta olduğu gibi Tarsus’ta da rahmetle saygı ve özlemle anılacak.

Atatürk anıtı önünde saat 08.45 de  çelenk sunumundan sonra saat 09.05 de 2 dakika sirenler çalacak ve Atanın huzurunda saygı duruşunda bulunularak anma proğramı gerçekleştirilecek.

……………ooo…………...

CHP TARSUS İLÇE BAŞKANI

SELAHATTİN ŞAHİN’DEN

 10 KASIM MESAJI

CHP Tarsus İlçe Başkanı Selahattin Şahin, “En büyük değerimiz olan Cumhuriyetimizin Kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, özlem, sevgi ve saygı ile anıyoruz” dedi. 

Başkan Selahattin Şahin, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85. yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

CHP İlçe Başkanı Şahin, “Fikirleri ve ileri görüşüyle, yok edilmeye çalışılan Anadolu insanının olağanüstü mücadelesine önderlik ederek, genç ve umut veren Türkiye Cumhuriyetimizi kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ sözünden hareketle, bizler aydınlık günlerin gelmesi adına çabamızı sürdüreceğiz.

En büyük değerimiz olan Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın mimarı, Kurtuluş Savaşımızın önderi, dünyaya örnek olan lider, ilk ve ebedi Genel Başkanımız Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikal edişinin 85.’inci yıldönümünde saygı, minnet ve özlemle anıyorum” ifadelerini kullandı.

 

……………ooo…………...

TARSUS’TA ATATÜRK’ÜN SEVDİĞİ

TÜRKÜLER SESLENDİRİLDİ

10 Kasım öncesi Tarsus’ta Atatürk’ün sevdiği türküler konseri  dün yapıldı.

Tarsus Türk Halk müziği Derneğinin kaymakamlık desteği ile hazırladığı Cumhuriyetin 100. yılına ithafen sunulan konser saat 19.00’da Tarsus belediyesi nikah salonunda gerçekleştirildi.

………..…OOO…………..

SEÇER TARSUSLULARI FESTİVALE

DAVET ETTİ

Mersin BŞB başkanı Vahap Seçer dün Tarsus’taydı. Seçer 17-18-19 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan 2. Tarsus  festivaline  halkımızı davet etti.

Festivalde; konserler, söyleşiler, dans gösterileri, sergiler, sokak etkinlikleri, çocuk atölyeleri, gençlik deneyim alanları ve üretici kadın stantları yer alacak. Zengin içeriklerin yer alacağı festivalde, sevilen sanatçılar da birbirinden güzel şarkılarını ‘2. Uluslararası Tarsus Festivali’nde seslendirecek.

 Mersin, ‘2. Uluslararası Tarsus Festivali’ne hazır. ‘2. Uluslararası Tarsus Festivali’ bu yıl, ‘Şahmeran Yılı’ teması ile gerçekleştirilecek. 17-18-19 Kasım tarihlerinde Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı koordinesinde gerçekleşecek olan festivalde; kortej yürüyüşü, konserler, söyleşiler, dans gösterileri, sergiler, sokak etkinlikleri, çocuk atölyeleri, gençlik deneyim alanları ve üretici kadın stantları yer alacak. Mersinliler ‘2. Uluslararası Tarsus Festivali’ sayesinde, eğlencenin tadına varacak. Bu yıl Cumhuriyet’in 100. yılına denk gelen festivalde, Cumhuriyet coşkusu ve ruhu da yaşatılacak.

 ………..…OOO…………..

KUKLA FESTİVALİNDE BUGÜN

SON GÜN ETKİNLİĞİ VAR

Tarsus’ta  bugün  kukla festivali sona erecek.

Dün Ayşe Lebriz Berkem Sahnesi’nde, Kocaeli Naif Bey ve Yaveri Oyunu  sahnelendi.

Tüm oyunlar halka açık olacak ve rezervasyon yaptırmak için vatandaşlar 0535 545 36 00 numarasından ulaşabilecek.

10 Kasım’a kadar sürecek olan 2.Uluslararası Tarsus Kukla Festivali büyük ilgi görüyor.

  

………..…OOO…………..

TARSUS BELEDİYESİ’NDEN 8

KÖYDE 100 ÜRETİCİYE DESTEK

Tarsus Belediyesi kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla üreticilere destek sağlamaya devam ediyor. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın katılımıyla 8 köyden 100 üreticiye, 2 buçuk ton süt otu yem tohumu ücretsiz olarak dağıtıldı. Başkan Bozdoğan, “Verdiklerinin karşılığını alamamış köylerim benim için önemli. Atatürk,  güzel söylemiş köylü milletin efendisidir. Belediyemizdeki para fakirin, köylünün, garibanın parası. Her zaman sahip çıkın, hesap sorun.” dedi.

 

Tarsus Belediyesi, tarımda çeşitliliği ve verimliliği artırma çalışmalarının yanı sıra üretimi teşvik ve üreticiyi güçlendirme uygulamalarını da hayata geçirerek çalışmalarına hızla devam ediyor. Karakütük Mahallesi’nde toplamda 8 köyden, büyükbaş ve küçükbaş hayvan üreticiliği yapan vatandaşlara 2 buçuk ton süt otu tohumunun ücretsiz olarak dağıtımı gerçekleştirildi. Ayrıca Tarsus Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde üretilen toplamda 2 bin fidan ve 4 bin marul fidesi de ücretsiz ulaştırıldı.

 

“BAŞKANIM ÇİFTÇİNİN, ÜRETİCİNİN VE GARİBANIN YANINDA”

Karakütük Mahalle Muhtarı Mehmet Çelik, “ Belediye Başkanım Haluk Bozdoğan’a özel olarak teşekkür ediyorum. Ben onu Karakütüklü görüyorum. Başkanım çiftçinin, üreticinin, garibanın yanında. Herkesin yanında, hatta hastalarında yanında. Her zaman bizi ziyarete geliyor.  Milletin yanında, ayaklarına gidiyor, dertlerini dinliyor.” şeklinde konuştu.

 

“TARSUS’UN ÖNÜNÜ KİMSE DURDURAMAZ”

Tarsus’un çok gelişeceğini vurgulayan Başkan Bozdoğan “Verdiklerinin karşılığını alamamış köylerim benim için önemli. Atatürk,  güzel söylemiş köylü milletin efendisidir. Belediyemizdeki para fakirin, köylünün, garibanın parası. Her zaman sahip çıkın, hesap sorun. Devlet İller Bankası’ndan para gönderiyor. Belediye başkanına diyor ki, buna halkıma dağıt. Personelin parasını ver ama halkına öyle hizmetler yap ki eşit olarak dağıtılsın diyor. O paralar sizin paranız. Birilerine peşkeş çekilsin, müteahhitler para kazansın diye verilmiyor. O yüzden paranıza sahip çıkın. Artık öyle bir belediye var ki tamamen köylülerine çalışıyor. Mecliste aynen şu konuşmayı yaptım, Tarsus’un nüfusu 3 yıl içinde 1 milyona çıkacak dedim. Çünkü havalimanı bitti, 9 milyon insan transferi olacak. Öbür tarafta yat limanı çok önemli, 350 milyon dolarlık bir bütçeyle yapılacak. Organize Sanayi Bölgeleri ile beraber Tarsus’un önünü kimse durduramaz. Tarsus mutlaka il olacak.” dedi.

 

“HALK SİYASETİN ÇOK ÜZERİNDE”

Köylüler için bütçe ayırdığını belirterek konuşmalarına devam eden Başkan Bozdoğan, “46 milyon TL’lik bütçeyi köylülerimiz için ayırdık. Çünkü benim çiftçim perişan durumda, hayvan üreticilerim perişan durumda. Elbette ki bunların elinden tutacak bir belediye gerekiyor. Halkı için ne kadar verirse o kadar başarılı olur. Benim tek amacım var, kentten köye olan göçü artırmak zorundayım. Yıllarca tam tersi olmuş,  köyden kente doğru göç olmuş. Doktorluk zamanımda çalışırken bunları çok iyi biliyorum. Bizim nüfuslarımız köylerde çok fazlaydı. Artık sizler köyünüzü terk etmeyin. Köyünüze sahip çıkın. Bunlar sizler için gerçekten çok önemli. Halk siyasetin çok üzerinde. Sizleri gördüğüme çok mutlu oldum. Allah hepinizden razı olsun. Hayır, duanızı hiçbir zaman eksik etmeyin. Sizleri çok teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.       

 ………..…OOO…………..

TARSUS BELEDİYESİ YENİCE’DE

33 YILDIR AÇILMAYAN

ARAZİ YOLLARINI AÇIYOR

Tarsus Belediyesi, kırsal kesimde uzun yıllardır mağduriyet yaşayan halkın sorunlarını çözmeye kararlı bir şekilde devam ediyor. Ekipler, Yenice Mahallesi'nde çiftçilerin tarım arazilerine erişimini kolaylaştırmak amacıyla yeni yollar açıyor ve traktörlerin bile geçemediği yollar açılarak çiftçilere destek olunuyor.

 

Kentin genelinde yol çalışmalarına büyük önem veren Tarsus Belediyesi, Muhtarlık Hizmetler Müdürlüğü ile birlikte kırsal mahallelerde etkin bir şekilde faaliyet gösteriyor. Tarsus Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, Yenice Mahallesi'nde arazilerin yol açma çalışmaları gerçekleştiriyor. Bu çalışmalar kapsamında uzun yıllardır bakımı yapılmayan arazi yolları yeniden düzenlenerek, traktörlerin dahi giremediği yollar açılıyor.

 

ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın tarıma verdiği önem üzerine çiftçilerin rahat bir şekilde hasatlarını yapabilmesi, ürünlerini yetiştirebilmesi ve piyasaya rahatlıkla sunabilmesi için mahallelerde arazi yol yapım çalışması gerçekleştirildi. Mahalle sakinlerinin ulaşım kolaylığını kesintisiz sürdürülebilmesi için çalışmalar titizlikle yürütüldü.

Ekipler tarafından yapılan çalışmalar arazi yol açma gibi yol çalışma işlemleri gerçekleştirildi. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, kırsal mahallelerdeki çalışmaların şehir genelindeki kalkınmaya büyük katkı sağladığını belirterek, vatandaşların daha iyi yaşam koşullarına sahip olmaları için çalışmaların aralıksız sürdüğünü ifade etti.

“BAŞKANIM BİZİ BU KONUDA YALNIZ BIRAKMADI”

Yapılan hizmetten memnun kalındığını ifade eden Yenice Mahalle Muhtarı Ali Sırdaş "Çiftçilerimizin yoğun talepleri üzerine, bahçe ve tarla yollarımızın yıllardır yan yana halinde olan yollarını, Tarsus Belediye Başkanımız Sayın Doktor Haluk Bozdoğan'a ilettik. Sağ olsun, o da bizi bu konuda yalnız bırakmadı. Şu an çalışma içerisindeyiz.  Gördüğünüz gibi, buradaki vatandaşlarımız da çiftçiler de oldukça memnunlar. Bu sebeple, öncelikle Haluk Bozdoğan belediye başkanımıza ve tüm emeği geçen çalışanlarımıza teşekkür sunuyorum." ifadelerini kullandı.

………..…OOO…………..

HİKMET ÖZ , ESERLERİNİ

SERGİLEMEYE HAZIRLANIYOR

Tarsus Festivali kapsamında Tarsus’lu ressam Hikmet Öz ile Şahmeran Tarsus’ta resim sergisi 15 Kasım’da açılıyor.

St. Paul kuyusu arkasındaki TADEKA merkezinde saat 17 de açılacak sergi 30 Kasım tarihine kadar gezilebilecek. Açılışta birde kokteyl sunumu yapılacak.

Bilgi için Tel.0324 033 0263

 

………..…OOO…………..

TARSUS İDMAN YURDU

ALİ AĞA MAÇININ SON

HAZIRLIĞINI YAPIYOR

TFF 3. ligde yer alan Tarsus İdmanyurdu bu haftaki Ali Ağa maçının son hazırlığını bugün yapacak. Sarı lacivertliler Pazar günü şehrimizde saat 14.30 da lider Ali Ağa takımını konuk edecek. Son çalışma bugün yapılacak.

………..…OOO…………..

Yakup Boncuk Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2. Bşk.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

…………OOO…………..

 

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar