Subscribe Us


11 KASIM 2023- TARSUS MEKTUBU


 

11 KASIM 2023- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

2.ULUSLARARASI TARSUS KUKLA FESTİVALİ SONA ERDİ

Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen ve dokuz gün süren 2.Uluslararası Tarsus Kukla Festivali, sona erdi. Tarsuslular'ın yoğun ilgi gösterdiği festivalde birbirinden eğlenceli kukla gösterileri sahnelendi.

Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun 2.Uluslararası Tarsus Kukla Festivali binlerce kişiyi ağırladı. 1-9 Kasım 2023 tarihleri arasında düzenlenen festivalde, birbirinden değerli kukla sanatçıları kukla oyunlarını Tarsuslular ile buluşturdu. Tarsuslu miniklerin doyasıya eğlendiği ve eğlenirken öğrendiği etkinlikler ailelerin de büyük beğenisini kazandı. Çocuk gösterilerinin yanı sıra yetişkin kukla gösterileri de sahnelendi.

7 YERLİ 3 YABANCI KUKLA GÖSTERİSİ SAHNELENDİ

7 yerli 3 yurt dışından kukla gösterilerinin sahnelendiği festivalde ilk gün, İspanya’nın The Bellhop oyunu ile açılış yapıldı. Ardından Ankara Tiyatro Tempo’nun Bremen Orkestrası oyunu, İstanbul Flanör Kukla‘nın Üç Günlük Dünyada Muhsin Bey Oyunu, İstanbul Kadro Pa’nın Ponçi, Posti, Dosti ve Pappi Oyunu, Arjantin’in Maletas Magicas Oyunu, İzmir’den Ecem İle Çilek Oyunu,  İstanbul Şehir Tiyatroları’nın Karagöz Çiftlik Bekçisi Oyunu, Rusya Theatre İn The Pocket oyunu, Tarsus Şehir Tiyatrosu’nun Masal Gülleri Oyunu, İstanbul Emre Saka Kukla Atölyesi Kocaeli Naif Bey ve Yaveri Oyunu Tarsuslularla buluştu.

Bireysel katılımların yanı sıra festivale okullar, dernekler ve STK’lar da yoğun ilgi gösterdi.

“KUKLA OYUNUNDA ÇOK EĞLENDİM’’

Festivalden keyif aldığını ifade eden bir öğrenci, “Ben hayatımda ilk defa izliyorum. Kukla oyununda çok eğlendim, çok güldüm. Bu festival için herkese çok teşekkür ederiz.’’ dedi.

“YAPILAN BU FESTİVALİ HER ANLAMDA ÇOK FAYDALI BULUYORUM’’

Kukla festivalinden memnuniyetini belirten Öğretmen Ayşe Yıldırım, “Çocuklarımız bugün kukla ile çok eğlendiler. Birçoğu hayatlarından ilk defa izleme fırsatı buldu. Bu yüzden yapılan bu festivali her anlamda çok faydalı duyuyorum. Bizlere bu imkânı sunan Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’a teşekkür ederiz. Daha nice festivalleri görmek dileğiyle.’’ şeklinde ifade etti.

……………ooo…………...

TARSUS’TA  ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜNDE

AKKOZA GURUBU ATATÜRK

TİŞÖRTLERİYLE ATASINI ANDI

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu büyük lider Mustafa Kemal Atatürk,   tüm yurtta olduğu gibi Tarsus’ta da rahmetle saygı ve özlemle anıldı.. Akkoza medya grubu  çalışanlarının tamamı ve Ceosu Hasan Selenoğlu ile Rejisörü Erdal Alakaş dahil tüm çalışanlar Atatürk resminin yer aldığı bir tişörtle törene katıldılar.

Atatürk anıtı önünde saat 08.45 de  çelenk sunumundan sonra saat 09.05 de 2 dakika sirenler çaldı. Atanın huzurunda saygı duruşunda bulunularak anma proğramı gerçekleştirildi.

……………ooo…………...

ÇALIŞKAN İLE ERDOĞAN SİYASİ

 GELİŞMELERİ DEĞERLENDİRDİ

MEDYAD Başkanı Okan Çalışkan dün MEDYAD’da Mustafa Erdoğan ile yaptığı Enine Boyuna canlı yayınında  siyasi gelişmeleri değerlendirdi.

Yaklaşık bir saat süren canlı yayında belediyenin çalışmaları,yeni dönem belediye başkan aday adaylarının durumu ve  Ak Parti Tarsus ilçe yönetimi konusunda değerlendirmeler yapıldı.

……………ooo…………...

ATATÜRK KÜTÜPHANESİ TÖRENLE AÇILDI.

Tarsusta yeni yaptırılarak eğitime açılan TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 100. Yıl Atatürk Kütüphanesi törenle açıldı.

……………ooo…………...

BANDO KONSER VERDİ

Tarsus Belediye Bandosu tarafından, TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar konseri verildi

……………ooo…………...

TARSUS’TA GAZZE’YE DESTEK KERMESİ

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU, Gazze’deki kardeşlerimize destek olmak amacıyla Tarsus Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Tarsus Şubesi’nin düzenlediği Gazze’ye Destek Kermesininin açılışına katıldı.

Tarsus Ulu Cami önünde kurulan kermesteki standları tek tek gezen Kaymakam Otcu, böyle anlamlı bir organizasyona katılım göstererek destek veren herkese teşekkür etti.

……………ooo…………...

 

BAŞKAN BOZDOĞAN “ATATÜRK'Ü

ANMA TÖRENİNE” KATILDI

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85. yılında Tarsus'ta anıldı. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, protokol üyeleriyle birlikte çelenk sunma ve anma programlarına katıldı.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Atatürk’ün vefatının 85. yılında Tarsus Kaymakamlığı tarafından düzenlenen çelenk sunma ve anma programlarına protokol üyeleri ile katılım sağladı.  Protokol üyelerinin yanı sıra, gaziler, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, kurum müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar, Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldi. Tören, çelenk sunumunun ardından saat 09.05’te sirenler eşliğinde gerçekleştirilen 2 dakikalık saygı duruşuyla devam etti. İstiklal Marşı'nın okunması sırasında göndere çekilen bayraklar yarıya indirildi. 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programları kapsamında, Anıtkabir’den teslim alınan Türk Bayrağı Tarsus Kaymakamlığı’na teslim edildi.  Ardından, Ulu Önder’in anısına begonvil ve fidan dikimi etkinliği düzenlendi. Tarsus Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Atatürk Kütüphanesi açılışı gerçekleştirilirken, Tarsus Belediyesi Bandosu tarafından da “Atatürk'ün Sevdiği Şarkılar” konseri düzenlendi.

 

Bozdoğan, Atatürk'ün fikirleri ve ilkeleri doğrultusunda hareket ettiklerini belirterek, "Atamızın bize bıraktığı cennet vatanı, onun fikirlerinden sapmadan her zaman koruyacak ve kollayacağız. Her 10 Kasım’da yüreğimiz burkulsa da hüzünlensek de Atamıza duyduğumuz özlemi her zaman yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü her daim kalbimizde yaşatacağız" dedi.

“ONUN IŞIĞINDA İLERLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Her yıl 10 Kasım'da duyulan özlemi dile getiren Bozdoğan, "Atatürk'ün bize gösterdiği hedefe sadık kalarak, onun ışığında ilerlemeye devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 85. yılında, ona olan saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz." şeklinde konuştu.

………..…OOO…………..

KAMYON TIR KAZASI

Tarsus’ta dün, seyir halindeki bir kamyon, tıra arkadan çarptı. Kazada kamyon sürücüsü yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.

………..…OOO…………..

BAŞKAN ADAYI ŞEN BORSADA

Lisanslı Harita Kadastro Mühendisi ve İş insanı Ahmet Şen, Tarsus Ticaret Borsasını ziyaret etti. 

Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, Ahmet Şen’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. 

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, “Tarsus'u ilgilendiren tüm konularda, sorun ve sıkıntılarının çözüm aşamasında birlik ve beraberlik içinde çalışmak öncelikli gayemiz. Biz her zaman kazananın Tarsus olmasını diliyoruz. “Dedi.” 

 

Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke ve Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Titiz ile Tarsus’a ve bölgeye dair konularda istişarede bulunan Ahmet Şen, “Son 10 yıldır Borsamızın yükselen bir ivme ile Tarsus’a kazandırdığı değerleri ve projelerini takdirle takip ediyoruz. Özellikle tarıma dair sorunları çözmedeki kilit rollerde hep Borsamız var. Şehrimizdeki tarımsal üretimin destekçisi olan Tarsus Ticaret Borsası’nı, yöneticilerini tebrik ediyorum.” Dedi. 

 

Ziyarette Tarsus’un geleceği ve tarımsal üretime ve üretimin katma değerinin arttırılmasına yönelik konular ile, güncel ekonomik ve sosyal konular istişare edilerek, çözüm odaklı projeler hakkında da konuşuldu. 

 

 

………..…OOO…………..

HİKMET ÖZ’ÜN SERGİSİ

MERAKLA BEKLENİYOR

Tarsus Festivali kapsamında Tarsus’lu ressam Hikmet Öz ile Şahmeran Tarsus’ta resim sergisi 15 Kasım’da açılıyor.

St. Paul kuyusu arkasındaki TADEKA merkezinde saat 17 de açılacak sergi 30 Kasım tarihine kadar gezilebilecek. Açılışta birde kokteyl sunumu yapılacak.

Bilgi için Tel.0324 033 0263

 

………..…OOO…………..

TARSUS İDMAN YURDU ALİ AĞA MAÇINA HAZIR

TFF 3. ligde yer alan Tarsus İdmanyurdu bu haftaki Ali Ağa maçına hazır.

Sarı lacivertliler Pazar günü şehrimizde saat 14.00 da lider Ali Ağa takımını konuk edecek.Başkan Cem Kavalcı, tüm taraftarları pazar günkü maça davet etti ve “Lideri yenmek için sahaya çıkacağız” dedi.

………..…OOO…………..

Yakup Boncuk Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2. Bşk.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi


 

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar