Subscribe Us


Borsa Meclis Başkanı ve yönetim kurulu başkanı Ata'yı andı 

MURAT  KAYA’DAN ANMA

Borsa Meclis Başkanı Murat Kaya, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı. Meclis Başkanı Murat Kaya, mesajında şu ifadelere yer verdi: 

“Cumhuriyetimizin kurucusu büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85. Yıldönümünde minnet, rahmet ve saygıyla anıyoruz. 

Türk Milletinden aldığı güç ve destekle, işgal altındaki vatanımızın kurtarılması ile yeni ve modern devletimizin kurulmasına öncü olan ATATÜRK, bağımsızlığımızın mimarı olarak tarihe geçmiştir. 

Yol göstericiliği, fikir ve uygulamalarıyla yüzyıla damga vuran Mustafa Kemal ATATÜRK, bugün de ileri görüşlülüğü ve tüm söylemleriyle ülkemizin geleceğini aydınlatmaya devam etmektedir. 

 

“BÜYÜK ÖLÜLERE MATEM GEREKMEZ, FİKİRLERİNE BAĞLILIK GEREKİR” 

Türkiye’nin söz sahibi, etkin ve dinamik bir ülke olarak bugün uluslararası anlamda ulaştığı saygın konum, milletimizin temelleri sağlam tarihi geçmişinin en büyük kanıtıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir” sözlerinde belirttiği gibi, 10 Kasım her ne kadar Atatürk’ü Anma Günü olsa da aynı zamanda O’nun bizlere ışık tutan düşüncelerini de hatırlatma günüdür. Bugün daha güçlü bir Türkiye için bölünmez bütünlüğümüzü korumak, O’nun ilke ve ideallerine bağlı kalmak Atatürk’e duyduğumuz saygının en güzel göstergesidir. 

İstiklal mücadelemizin önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıldönümünde; milli ve manevi değerlerimize bağlı gelecek nesilleri yetiştirme gayretiyle tarihimize ve kültürümüze sahip çıkma sorumluluğumuzun daima devam edeceğine inanıyor, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, çağdaş Türkiye’nin mimarı Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha saygıyla anıyorum” 

 

XX

 

TEKE’DEN ANMA

10 Kasım Atatürk'ü Anma günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke,  Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 85’inci yılında bir kez daha, minnet ve şükranla andıklarını ifade etti.    

 

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke,  Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, Ulu Önder Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin her zaman Türk halkına güç vermeye ve yol göstermeye devam edeceğini belirtti. 

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke , “Onun çizdiği hedefler, mücadelesi ve halkına olan güveni her daim bize rehber olacaktır. Atatürk’ün bu anlamda ortaya koyduğu mücadele ve fikirleri bütün dünyanın hayranlığını kazanmıştır. Bizler diyoruz ki; onun ülkesinin girişimcisine olan güveni boşa çıkmayacaktır. Türk özel sektörü olarak ekonomimizi büyütme konusundaki kararlılığımızı yineliyor, onun aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz 

'BU ULUSA VE ÜLKEYE HİZMET GÖREVİ BİTMEYECEKTİR' 

10 Kasım tarihi, Türk milleti için büyük kurtarıcısının anma günü olduğu kadar, aynı zamanda sahip olduklarımızın değerini bilme ve onun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığına saygı gösterme günüdür. Bir milletin kaderinin nasıl değişebileceğini dünya tarihine yazdıran Atatürk'ün 'bu ulusa ve ülkeye hizmet görevi bitmeyecektir' sözünü daima ilke edindik.  

Biz de, bizden sonra ki nesiller de, ülkemizi daha da ileriye taşımak için durmaksızın çalışacağız. Atatürk’ün en büyük eseri, kurucusu ve lideri olduğu, milletimizle el ele geliştirdiği Cumhuriyetimizdir.  

Bizler, bağımsız ve müreffeh bir gelecek için Atatürk’ün fikirleri ışığında ilerleyerek bu mirası bizden sonraki nesillere gururla aktarmak kararlılığındayız.  

İş dünyası olarak, ülkemizin aydınlık geleceğine olan inancımızı teyit ederek, yüce milletimizin güvenine layık olma kararlığımızla, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85. yılında bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum.”

Yorum Gönder

0 Yorumlar