Subscribe Us


16 ARALIK 2023- TARSUS MEKTUBU


 

16 ARALIK 2023- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO……………

İÇEL SANAT KULÜBÜ BUGÜN

TARSUS’TA ETKİNLİK YAPIYOR

İçel Sanat Kulübü, Sanat Tarihi 4. buluşmalarının bu toplantısı (bugün) 16  Aralık tarihinde Tarsus Müzesinde yapılacak.

İçel Sanat Kulübü başkanı Fatih Alkar, etkinliklerin Tarsus müzesinde saat 13.30 da flüt dinletisi ile başlayacağını söyledi.

Saat 14.00’de ise Müze müdürü Doğukan Alper, İçel Sanat Kulübü başkanı Fatih Alkar, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Ruhi Koçak, (teşrifleri halinde) Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu birer konuşma yapacaklar.

 

1-. OTURUM:

Saat 14.20 de birinci oturumda Prof. Dr. Taşkıner Ketenci oturum başkanlığı yapacak. Mersin Üniversitesi insan ve Toplum Bilimleri Fakültesi dekanı Sistematik felsefe ve mantık ana bilim dalından Ketenci, oturumda Doç. Dr. Belgin Demirsar Arlı, Prof. Dr. Savaş Yıldırım ile söyleşide bulunacak. Tarsus Ulu Cami Taş süslemeleri ve İznik Çini  fırınları kazısı ele alınacak.

2-. OTURUM

İkinci oturumda saat 15.20 de Savaş Yıldırım’ın oturum başkanlığında bu kez Songül Ulutaş, ve Kenan Beşaltı , Erkan Özaydın ile Osmanlıda arkeoloji algısı ve Tarsus, Adana’daki Bizans dönemi kiliseleri ve ıslak kolodyon başlıklı konuları görüşecekler.

Etkinlikler halka açık olup tüm halkımız davetlidir.

………..…OOO……..…

YENİ DOĞUŞ GAZETESİ 38 YAŞINA GİRDİ

Tarsus  Yeni Doğuş gazetesi 38. yayın yılına girdi. Halen Tarsus’ta yayınlanan ve resmi ilan alan üç gazeteden biri olan Yeni Doğuş gazetesi 16 Aralık  1996 tarihinde yayın hayatına atılmıştı. Gazetenin kurucusu Mehmet Geçim geçtiğimiz yıllarda vefat etti.  Gazetenin sahipliğini eşi Gülşen Geçim, yazı işleri müdürlüğünü ise Emre Geçim üstleniyor. Bizde Refikimiz Yeni Doğuş gazetesine nice 38’li yıllar diliyor, sahip, kurucu, yazı işleri müdürü  ve emektarlarını kutluyoruz.

..……..…OOO……..……

TABİT ÜYELERİNE

BİSİKLET ATÖLYESİ BİLGİSİ

Kısa adı TABİT olan Tarsus Kent Konseyi Bisiklet Topluluğu üyelerine bisiklet tamiri ve patlak tamiri anlatılacak. Gökhan Özberk “Üyelerimize 16 Aralık günü saat 10.00 da 100.yıl sitesindeki Gençlik merkezinde bilgi vereceğiz. Bisiklet Atölyesi eğitimize tüm bisiklet kullanıcılarını bekliyoruz”dedi.

………..…OOO……..……

CHP’Lİ FİLİZ, PARTİ BİNASINDA

HALK VE PARTİLİLERLE BULUŞTU

FİLİZ,”TARSUS İÇİN HEDEFLERİNİ” ANLATTI

“YEŞİL BİR TARSUS YARATACAĞIZ”

 CHP Tarsus Belediye Başkan aday adaylarından Abdulkadir  Filiz, parti binasında halkla ve partililerle bir araya geldi, başkan aday adaylığı ve yapacağı projelerle ilgili bilgi verdi. Tarsus için hedeflerini anlattı.

CHP Tarsus İlçe başkanı Selahattin Şahin’in de hazır bulunduğu tanıtım ve sohbet toplantısında yapacaklarını slayt eşliğinde anlatan Filiz, Tarsus’ta yeşilin azaldığını, parklarında eskisi gibi güzel olmadığını, bu nedenle kendisinin en çok yeşile ve modern bir Tarsus’a önem verdiğini söyledi.

Filiz şunları söyledi:

“ Parklarımız daha yeşil ve  daha güzel olacak.  Şehir içinden  geçen, ancak şu anda içinde su olmayan  kanallarda eskiden olduğu  gibi yine sular akacak. Bu kentte yeşilin yanı sıra, otopark sorunu, işsizlik sorunu ve konut sorunu var.Biz yönetime geldiğimizde dar gelirliler için ucuz konut projelerine ağırlık vereceğim. Akıllı kent yaratacağız.

Bu kentte engellilerinde çalışma ve yaşama hakkı var. Avrupa gibi olmadığı için Tarsus’ta imar planında düzenlemeler yapılacaktır. Ulaşımda engellileri daha çok gözeteceğiz. Toplu taşıma özendirilecek. En büyük sorun otopark sorunu.. Birçok yerde yeni otoparklar yapacağım.  Yer altında otoparklar olacak. Çevreye önem vereceğim , hava kirliliğinin önlenmesi için mücadele edeceğim. Baç köprüsünün yanındaki alan Üniversiteye verilmek istenmişti. Bu olmaz, Halkın en değerli kullanım alanı halka açılacak ve modern bir kültür merkezi açılması için çalışacağım...”

“YEŞİL BİR TARSUS YARATACAĞIZ”

Filiz “ Tarsus şu an beton kent haline geldi.” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu kentte biz yeşili artırıp gölgelendirmeler yapacağız . Bugüne kadar  CHP’li belediyelerden önce yeşil alanlar hep katledilmiş. Biz her yere begonviller ekeceğiz . Çöp bidonları yer altına alınacak.

Örgütümüzle  el ele kol kola  çalışacağım . Hep halkın içinde olacağım. Güzel bir ekiple hizmet edeceğiz.  Kentin tarih ve dokusunu koruyup restoresini sağlayacağız. Yapacağım hizmetlerin korunmasını sağlayacağım. Tarsus gerçek bir açık hava müzesi olacak. Tarsus neden bir Safranbolu gibi olmasın ki.. Tarsus daha yaşanabilir bir yer olacak. Kleopatra kapısına,  Eshab-ı Kehf’e el atacağız. Bu kentte otel yok. Kentimize gelenlerin konaklayabileceği oteller mutlaka yapılacak.

Yaşlı ve engelliler için yeni yaşam alanları yapacağız.

Eski beldelerde belediye birimleri kurup hizmeti daha seri yapacağım. Üniversite ile kentin entegrasyonunu sağlayacağım. Eski  Boya fabrikasının içindeki eski binalar atıl kaldı, şimdiki belediye içindeki binalar sağlam. Bu binalar ya yurt ya da misafirhane haline getirilecek. Üniversiteyi kucaklamak zorundayız ve şehri öğrenciler için cazip hale getireceğiz. Tarsus’ta sanat üreten ve sanatsever toplum oluşturacağız . İşsizlikle mücadele aslında hükümet sorunu ama biz iş alanları açacak iş adamlarının  önünü açacağız. Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde belediye aldığı yerin parasını ödemeyince 5 dönüm yer elden gitti. Yeni iş alanları  açılırken belediye mutlaka yer alacak ve buralarda küçük sanayicilerin iş birliği içinde olup iş alanları açılmasını sağlayacağız. Kırsal alandaki insanların ekonomik olarak iyileşmesini sağlayacağız.. Köylü kente gelmeden kendi üretecek. Tarsus’a bağlı önceki eski beldelerde bir veteriner görevlendireceğiz. Belediye bir insanın doğumundan ölümünde kadar her alanda var olacak.. İhtiyacı olana sosyal yardımları hak edene vereceğim  . Can dostlarımızı gözeterek yeni barınakları yapacağım,  mevcut barınaklar iyileştirilecek.. Can dostlarımızı sahiplendireceğiz. İmar planını baştan sona değiştireceğim. Şehir plancılarına yeni proje hazırlatacağım. Büyükşehir Belediyesi ile el ele vermezseniz istediğiniz işleri yapamazsınız.. Biz Büyükşehir beledisi ile e uyum içinde çalışıp daha çok hizmet yapılmasını sağlayacağız” dedi.

Son bölümde ise Filiz, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

………..…OOO……..……

SEYHAN EMEN ÇAĞLAR

İMZA GÜNÜ YAPIYOR

Tarsus’ta Afgan mahallesi hatıraları kitap haline getirildi. Tarsus' un eski Mahallelerinden 1894 yılında resmen kurulan Afgan ( Avgan ) Mahallesinden Emekli öğretmen Seyhan Çağlar  Emen' in yazdığı kitap yayınlandı. Kitap tanıtım ve imza günü 16 Aralık cumartesi günü (Bugün)  saat 14.30 da   Asutay işhanı Güner Baykal toplantı salonunda yapılacak.

İMZA GÜNÜ YAPILACAK

Tarsader başkanı Osman Homurlu “Kitap, Tarsus Kent Belleği açısından çok değerli bir çalışma.Tarsus' a 1850 yılı başlarında Afganistan Kandahar yöresinden göç eden aslen Özbek olan Topluluk, başlarında Afgan şeyhi olduğu halde Tarsus' a göçerek küçük Minare Mahallesine yerleşmişler ve Küçük Minare Cami yanına Afgan Tekkesini açmışlar.Seyhan Çağlar Emen, yaşadığı Afgan Mahallesini, aileleri. Yaşayan insanları, gelenek ve göreneklerini, o günkü yaşam şartlarını, Mahalle için önemli Afgan Tekkesini, Afgan Irmağını, Şar Sinemasını, Sadık Eliyeşil ilk okulunu, Mahalle dayanışmasını anlattığı anılarını müthiş bir hafıza gücüyle günümüze aktarıyor.Tarsader olarak, tüzüğümüzün verdiği istikamette. Tarsus' a göç eden toplulukları, getirdikleri zenginlikleri ve göç tarihlerini, sözlü tarih çalışmalarını destekleme göreviyle ilk yayını  olan kitabı halkımızın beğenisine sunuyor.

Aralık ayı içinde Seyhan Cağlar Emen hocamız Tarsus' ta olacak.Tarsus Kent Konseyi işbirliğiyle Güner Baykal Salonunda 16 aralık cumartesi günü saat 14.30 da Afgan Mahallesi söyleşi ve kitap imza etkinliği gerçekleştireceğiz.

Davetlisiniz.

 

………..…OOO……..……

OKAN ÇALIŞKAN’LA, MUSTAFA ERDOĞAN

 ENİNE BOYUNA TARSUS’U KONUŞTU

Tarsus Medya  Mensupları Derneği (MEDYAD) Başkanı Okan Çalışkan ile gazeteci arkadaşımız  Tarsus Ekspres gazetesi kurucusu Mustafa Erdoğan, Tarsus gündemini sosyal medyada canlı yayında değerlendirdiler.

MEDYAD Basın merkezinde  Sosyal medyadan canlı yayına başlayan Çalışkan ve Erdoğan, Tarsus’un ana sorunları, siyasetçilerin sorunlara yaklaşımı ve  yerel seçim öncesi adayların durumu ile Tarsus’un beklentilerini ele aldılar.

 

………..…OOO…………..

YENİCE BÖLGESİNDEKİ

MUHTARLARLA TOPLANTI

Tarsus’a bağlı eski beldelerden olan Yenice şimdilerde her ne kadar mahalle konumuna gelse de yine bölgedeki mahallelerin (köylerin) toplanma merkezi oluyor. Yenice’de dün Tarsus belediye Meclis üyesi Yusuf Tıbık, muhtarlarla bir araya geldi.

Tıbık, yeni dönemde de tekrar  Belediye Meclis üyeliğine aday olurken, muhtarların sorunlarını dinleyip bunları yeni dönemde de meclise taşıyacağının sözünü verdi.

 

………..…OOO…………..

BAŞKAN HER YERDE DOKTOR!

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, mahalle ziyaretleri sırasında talihsiz kaza geçiren bir çocuğa ilk müdahaleyi yaptı.

Başkan Bozdoğan, çocuğun sağlık kontrolünü yaptıktan sonra gerekli yönlendirmeleri yaptı ve acil şifalar diledi.

………..…OOO…………..

BELEDİYE BAŞKANI BOZDOĞAN:

 'PIRIL PIRIL PARLAYAN BİR

TARSUS VAR ARTIK

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, gündeme dair merak edilen soruları cevaplamak üzere katıldığı bir radyo programında, Tarsus’ta sürdürülen çalışmaları, projeleri ve tüm gelişmeleri değerlendirdi. Yapılan hizmet çalışmalarını dile getiren Başkan Bozdoğan, “Benim için en önemli değer Tarsus’tur. Üreten, eğiten, sağlıklı, kültürlü Tarsus’u inşa edeceğiz dedik, temelleri atıldı şimdi üst katı çıkacağız çünkü temel sağlam.” ifadelerini kullandı.

 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, katıldığı bir radyo programıyla soruları yanıtladı. Başkan Bozdoğan, Tarsus'un geleceğine yönelik önemli projeleri anlattı. Kentin kalkınması ve yaşam kalitesinin artırılması için yürütülen çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi. Toplumun beklentilerine ve ihtiyaçlarına odaklanarak, şehrin sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlayacak projelerin hayata geçirilmesi için çaba harcadıklarını vurguladı.

 

“SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ CİDDİ BİR ÇALIŞMAYLA BÜTÜN KÖYLERE ŞEHRİN BÜTÜN MERKEZLERİNE YAYDIK”

Tarımıyla turizmiyle, tarihiyle Tarsus’un önemli bir kent olduğunu belirten Başkan Bozdoğan, “Yakın bir zamanda havalimanı faaliyete geçecek 9 milyonun insan nakli yapılacak, yolculuk yapacak ve bununla ilgili kentin genel durumunda nüfus açısından bile baksanız 500 binleri geçen bir Tarsus var artık. Yani bir ilçe demeye dilim varmıyor. Burası çok ilden biri büyük bir yer. Sadece basit özellikleriyle değil, tarihi ile geçmişi ile tarımıyla, turizmiyle, medeniyetiyle. En önde olması gereken iller açısından da en önde olması gereken bir yer tarz. Belki de 34 yıl içerisinde nüfusu bir milyona varacak bir kentte de projelerin hiçbir zaman basit kalmaması gerekiyor. Özellikle belki de 40 yılda olmayan Tarsus da sosyal belediyeciliği ciddi bir çalışmayla bütün köylere şehrin bütün merkezlerine yaydık. En azından bir sosyal belediyecilik anlamında sosyal. Hizmetler yönetmeliğini çıkartarak halkımıza daha çok ulaşabilir olduk bunu. Mecliste de anlattım. Merkez hükümetlerin sosyal vakıflar aracılığıyla verdiklerinin 2 buçuk katını veren bir Tarsus Belediyesi var artık.” dedi.

 

“TARSUS ÇOK DEĞERLİ BİR KENT”

Sözlerine devam eden Başkan Bozdoğan, “Kentin böylesine bir gelişim içinde olması, büyüme eğiliminin olması, lojistik bir merkez olması ki 4 tane ulaşımın da mevcut olan bir Tarsus. Böyle bir yer çok nadirdir Türkiye’de. Konumu itibariyle baktığınız zaman da yapılacak olan projelerin hep buna doğru yönlenmesi gerekir. Yani açık konuşmak gerekirse büyük Tarsus hareketi aslında çok ciddi bir hareket yani. Sadece bir belediyecilik hizmetiyle değil, bir kentin sallanışı bir marka kent haline gelmesi için önemli bir şey ya düşünün. Mecburen tabii sadece Tarsus plajının açılması değildi. Oradaki yapılan tesisler golf tesisleri. Tarsus içinde yeni bir kent oluşuyor. Bu bizim bir denize girebilmek için. Tatil yapabilmek için en az 30-35 km giden bir Tarsus vardı. Şimdi en fazla 7 km 7 dakika içerisinde plajımıza çok rahat ulaşabiliriz. Onunla ilgili de 3 tane önemli projemiz var. Bakanlığa verdiğimiz projemizde var. Yani bunlara genel olarak baktığınız zaman artık pırıl pırıl parlayan bir Tarsus var artık.” dedi.

 

TARIMDA ZİRVE YAPAN TARSUS

Tarsus Belediyesi’nin tarıma yönelik çalışmalarından bahseden Başkan Bozdoğan, “84 tane 6 tohumunu özellikle biriktirdik. Çiftçilerimize de zaten durumlar malum bayağı sıkıntı içindeler. Yani ürettikleri sonuç olaraktan para etmiyor. Hatlarını, özellikle alın terlilerin alın terinin karşılığını alamıyorlar. Biz de küçük üreticilerimizi desteklemek için çetelerimizi küçük hayvancılık yapan çiftçilerimizi desteklemek için belediye olarak şöyle bir karar aldık. Bizler o küçük üreticilerimize, çiftçilerimize hayvancılık yapan köylülerimizi. Bakanlığın verdiğinin yaklaşık 3 katını verdik. Yani düşünün bir belediyeyi ki 7 milyon fide dağıttı. 500 binin üzerinde fidan dağıttı. Bugün mantar seralarımız bile var. Birçok seranın yanında ayrıca toprak analizleri yapan. Çiftçilerimizin tarlasının içerisinde yaptığımız yanına kadar gittiğimiz makinelerimiz var, bunları temin ettik. Topraklarının verimini gösterdik. Ne itmesi gerektiğini, bunların nasıl onlara geri döneceğini ziraat mühendislerimiz çok iyi bir şekilde anlattı.” dedi.

 

2. EKMEK FABRİKASI ÇOK YAKINDA FAALİYETE GEÇİYOR

Tarsus’ta sürdürülen projelere değinen Başkan Bozdoğan, “Fırınımız 30 binle 50 bin arasında ekmek üretiyor. Ve Türkiye’nin en ucuz ekmeğini satan bir belediyeyiz. Biz şu an bile fiyatımız 4 buçuk lira, 210 g ekmek, 4 buçuk liraya satılıyor. Glütensiz ekmekler ücretsiz olarak veriliyor. Sadece Tarsus’a değil, Mersin’in ilçelerini de gönderiyoruz glütensiz ekmekleri. Ramazan ayında bir liraya satıyoruz. Yine bir liraya satacağız. Ramazan ayında halkımızın çok rahat olması için ama bu rakamı yükseltmemiz gerekiyordu. Yeni ekmek fabrikamız kapasite olarak buradaki fırınla birlikte üretimimiz 120 bini geçecek. Yani Tarsus’a kazandırdığımız en önemli projelerden biridir. Bizim 134 tane köyümüz var. Buradaki ekmek fabrikasındaki ekmekler öncelikle köylerimize gönderilecek. Ucuz fiyatla bu ekmeğe onlara sağlamış olacağız. Çünkü o insanların her gün gelip ekmek alma gibi bir şey olamaz ama onların ayaklarına kadar ekmekleri götüreceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“HALK RESTORAN’DAN BİNLERCE VATANDAŞIMZ FAYDALANIYOR”

Tarsus’un Halk Restoran’a yoğun ilgisinden bahseden Başkan Bozdoğan, “Restoranımızda her gün düzenli olarak 5 çeşit yemek çıkıyor, 4 çeşit yemek 40 TL, 5 çeşit yemek de 50 liraya temin ediliyor. Bugün Türkiye’de bu kadarı 5 çeşit yemeyen 40 liraya satıldığı yer pek bulamazsınız ve inanılmaz bir kalabalık oluyor. Çorba fiyatları da 10 lirayla 15 TL arasında sabah çorbalar başlıyor. Orta gelirli insanlarımız için çok önemli bir yer. Esnaflarımızın da çok işine yarıyor böyle restoranların olması. Bizler halk lokantasını daha çok arttıracağız. Buradaki olayı gördükten sonra bu kadar kalabalığı gördükten sonra ihtiyaç olduğunu da gördük. Tabi çok sayıda da öğrencilerimiz faydalanıyor zaten, etüt merkezlerindeki öğrencilerimize çorbalar ücretsiz, kuru pastalar, yaş pastalar ücretsiz olarak veriliyor. Onların rahat ortamda ders çalışmaları da sağlanıyor. Onlardan herhangi bir ücret alınmıyor. Onlar için varız.” dedi.

“TARSUS İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM”

Tarsus için durmadan çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Bozdoğan, “Ben bu memlekette 36 yıl doktorluk yaptım. Halkımın ne koşullarda nasıl olduğunu çok iyi bilen bir insanım. Sabahın altısında başlardım, gecenin ikisine kadar muayene ederdim. Nasıl koşullarda olduklarını çok iyi bilen bir insanım. Yani sosyal olarak onlara destek olmak veya kazandığımı onlarla paylaşmak kadar beni mutlu eden hiçbir şey yoktur. Evet, ben de vefa duygusu önemli ama halkımın bana olan vefasını da dün zaten gördüm. Mahalle gezileri yaptım. Onlar o kadar çok bir özlem dolu ki o kucaklaşmayı görmelisiniz insan o kadar mutlu ediyor ki. Bu kentte doğan bir insanım, 6 yaşından beri çalışıyorum, çalışmaya da devam edeceğim” dedi.

 

“BU KENT KÜLTÜR MERKEZİ VE KENT MEYDANI’NA KAVUŞUYOR”

75. Yıl Kültür Merkezi için verilen uğraşlardan bahseden Başkan Bozdoğan, “Örneğin bir kültür merkezinden bahsediyoruz. Düşünün 29 yıl kültür merkezini ruhsatsız olarak kullanan bir Tarsus vardı. Biz gittik Kültür Bakanlığından aldık burayı. Önce ruhsatını çıkarttık. O ruhsat çıktıktan sonra da bütün çalışmalar devam ediyor. Yani bir kent var, kent meydanı yok. Hâlbuki kentler bir meydanla anılır ve o meydana göre o kentin özellikleri ortaya konulur. Çok önemli bir tarihi kent meydanı yapıyoruz ve Türkiye proje ödülünü aldık biz. O kadar güzel bir proje ki.. Ve 100 yıl Cumhuriyet Meydanı olacak orası. Tam 100 yılımıza denk geldi.” dedi.

 

“ÖNÜMÜZDEKİ 5 YILLIK STRATEJİ PLANIMIZ HAZIR”

Tarsus için 5 yıllık strateji planında yüzde 90’lara varan bir başarı olduğuna değinen Başkan Bozdoğan, “Anketlerde halkın tercihi eğer birinci sıraya beni koymasaydı, ben tekrar aday olmazdım. Ama anketlerde ki bu kadar farklı çıkan sonuçları gördükten sonra elbette ki halkımız bu görevde devam etmemi istiyorsa devam ederim. Halka verdiğim sözlerin her birini tuttuğumu görsünler bilsinler. Çünkü bizde göreve geldiğimizde 5 yıllık strateji planı yaparız. Benim önümüzdeki 5 yıllık strateji planım da hazır. Göreve geldiğimde de yaptım. Bu strateji planını ve bunların takibini de yapıyorum. Bir belediye başkanının başarılı olmasının göstergesi hem halkının onu takdir etmesidir hem de strateji planının yüzde doksanları geçmesidir. Bizim yaptığımız projelerde örneğin 6 tane kreş açacağım dedim. Bir tane kreşi vardı belediyenin şu an 10 tane var ve 10 tane daha açılıyor. Yani toplam 20 tane.” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’NİN ÖRNEK ALACAĞI PROJEMİZ YAKINDA HALKIN HİZMETİNDE”

Konuşmalarına devam eden Başkan Bozdoğan, “Bu dönem ne yaptığımızı çok iyi bilen bir insan önümüzdeki dönem neler yapacağını düşünemiyorum bile demişti. Çünkü onun hayran kaldığı bir projemiz vardı İş Sağlığı, İş Güvenliği ve Sporcu Sağlığı Yerleşkesi. 5 defa çalıştay yaptık. İkisi uluslararası çalıştay ve bunun kitabını hocamızla birlikte çıkarttık. Sona geldik, içinde hijyen laboratuvarı olan, sporcu sağlığı merkezi, gıda laboratuvarı ve ortak sağlık güvenlik birimini içeren ciddi bir şey ve Türkiye’de bir ilk dünyada bir ilk. Yani sadece bakanlık tarafından takip edilen bir proje değil, aynı zamanda Dünya Sağlık Örgütü tarafından bile takip edilen bir proje. Ve eminim büyük şehirlerin çoğu da bu projeyi bizden alacaklar, yapacaklardır yani.” ifadelerini kullandı.

 

“TARSUS BÜYÜMESİNE PARALEL OLARAK BELEDİYEYİ DE BÜYÜTECEK”

Tarsus için 201 proje yaptıklarına ve daha nice projelerin de Tarsus’a kazandırılacağına değinen Başkan Bozdoğan, “Belediye artı değer kazandıracak bu projelerin önümüzdeki 5 yıl içerisinde Tarsus’u belediye olarak bütçesinin ne kadar katlayacağını çok iyi biliyorum. Önümüzdeki o 5 yıllık süreç içerisinde 201 tane bitmiş olan ve toplamda da şu an elliden fazla yapacağımız projelerle ki bunları martın sonuna kadar yetiştiririz. Önümüzdeki 5 yılı çok rahat geçirecek. Tarsus büyümesine paralel olarak belediyeyi de büyütecek, daha doğrusu belediyeyi daha aktif hale getirecek. Büyük Tarsus Hareketi o yüzden var, projeler çok önemli gelecek için.  bir tarafta organize sanayi bölgesi düşünün. Lojistik merkezi, tarihi, turizmi, havalimanı, sahil bandı.. Emin olun kişi başına geliri en yüksek olan üç yer say deseler 1. Tarsus olur. Bu kentin şehir tiyatrosu var, çocuk korosu var, yüzyılı geçen belediyenin yapamadıklarını 5 yıllık içinde yaptık.” ifadelerini kullandı.

…………OOO…………..

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

…………OOO…………..


 

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar