Subscribe Us


Gazimağusa’nın Belediye Başkanı Dr. Süleyman Uluçay, Seçer'le buluştu


MERSİN-HABER-  Mersin’in Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki (KKTC) kardeş şehri Gazimağusa’nın Belediye Başkanı Dr. Süleyman Uluçay, Gazimağusa Belediye Meclis üyeleri ve beraberindeki heyet ile birlikte Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarette; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Gazimağusa Belediye Başkanı Dr. Süleyman Uluçay, Gazimağusa Belediye Meclis üyeleri Hüseyin Aranır, Arzu Abiç ve Cem Yababa, Gazimağusa Belediyesi bürokratları ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı İbrahim Evrim yer aldı.

Başkan Seçer: “Soydaşlarımızın durumu her zaman kalbimizde ve aklımızda” 

Heyeti Mersin’de ağırlamaktan dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederek konuşmasına başlayan Başkan Seçer, “KKTC ve oradaki soydaşlarımız bizim vazgeçilmezimiz. Oradaki gelişmeler ve soydaşlarımızın durumu her zaman bizim kalbimizde, gönlümüzde ve aklımızda. KKTC’nin özellikle uluslararası arenada verdiği bağımsızlık mücadelesi yakın gözlemimizde ve her zaman da sizlerin yanındayız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde KKTC’nin uluslararası arenadaki mücadelesi partiler üstü bir meseledir. Hangi siyasi partiye mensup olursa olsun, Kıbrıs’taki Türk halkının bağımsız bir devlet olma konusundakihaklı mücadelesinde her zaman yanında olan bir anlayış içerisindedir” dedi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar