Subscribe Us


MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN YURTLARI AİLE SICAKLIĞINI ARATMIYOR


 

 

Öğrenci dostu belediyecilik anlayışı ile hizmetlerini gerçekleştiren Mersin Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki yurtlar ile öğrencilere aile sıcaklığını aratmayacak konforda ve kalitede barınma hizmeti sunmaya devam ediyor. Her geçen gün artan hayat pahalılığına karşı Büyükşehir’in yurtlarını tercih eden öğrenciler, yurdun sağlamış olduğu imkânlardan oldukça memnun kaldıklarını ifade ediyorlar.

  

Öğrenci dostu belediyecilik anlayışı ile hizmetlerini gerçekleştiren Mersin Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde bulunan Merkez Erkek Öğrenci Yurdu, Gülnar Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu ve Gülnar Erkek Konuk Evi’nin hem kaliteli hizmeti hem de konforuyla, öğrencilere aile sıcaklığını aratmayacak bir barınma hizmeti sunmaya devam ediyor. Her geçen gün artan hayat pahalılığına karşı Büyükşehir’in yurtlarını tercih eden öğrenciler, Büyükşehir sayesinde barınma probleminden kurtuluyor. Öğrenciler yurtlarda barınmanın yanı sıra yemek, internet, çamaşır ve ütü ihtiyaçlarını da kolaylıkla gideriyor. Zamanla aile gibi olduklarını ifade eden öğrencileryurt imkânlarından ve konforundan oldukça memnun kaldıklarını dile getiriyorlar.

 

Işık: “Büyükşehir Belediyesi, öğrenci kenti vizyonu ile hareket ediyor”

Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde bulunan Merkez Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Emrah Ayhan Işık, yurdun 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılında faaliyete geçtiğini belirterek, yurt kapasitesinin toplamda 120 kişilik olduğunu aktardı. Işık, “Her katta engelli öğrencilerimize yönelik tek kişilik odalarımız ve her katta yine 3-4 kişilik odalarımız bulunuyor. Odalarımızda; tuvalet ve banyo, 24 saat sıcak su, merkezi ısıtma ve soğutma sistemi, internet, dinlenme ve çalışma alanları bulunuyor. Aynı zamanda sabah ve akşam olmak üzere 2 öğün yemek hizmetimiz de mevcut. Öğrencilerimizin kendi odalarının dışında da ders çalışabileceği ve dinlenebileceği alanlar yarattık” dedi.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin öğrenci kenti vizyonu ile hareket ettiğini ve son dönemlerde artan kira fiyatları karşısında hem öğrencilere hem de ailelerine destek olmak istediklerini kaydeden Işık,  “Yurtta öğrenciler için gerekli bütün olanaklar mevcut. Yemeklerimiz gıda mühendislerinin kontrolünden sonra yurdumuza geliyor. Gülnar ilçemizde de kız öğrenciler için 68 kişilik Gülnar Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu ile 52 kişi kapasiteli Erkek Konuk Evimiz faaliyette. Bizler öğrencilerimize her konuda destek olmaya çalışıyoruz. Yurtlarımızda da aile ortamını sağladığımızı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Öğrenciler, yurt imkânlarından ve konforundan oldukça memnun

Mersin Üniversitesi’nde Bilişim Sistemleri ve Teknoloji Bölümü 4. sınıf öğrencisi Ali Yekta Hare, Büyükşehir Belediyesi’nin yurdunu, sağladığı imkânlardan dolayı tercih ettiğini söyleyerek, “Bölümüm Erdemli’de olduğu için, okula gidiş gelişlerimde merkeze ve otobüslere yakınlığı beni etkiledi ve burayı tercih ettim. Yurdun konforundan memnunum. Burası her yere çok yakın. Ayrıca çalışma odalarımız, yataklarımız, temizliği de çok güzel. Burayı hem hijyenik, hem de güvenli buluyorum. Özel bir yurtta ücretler bir ev kirası kadar oluyor, ama burada bir aylık yemek parasına yurtta kalıyor ve her imkandan faydalanıyorsunuz. Bu yüzden çok avantajlı ve fiyat olarak diğer yerlere göre çok çok uygun” diye konuştu.

 

Büyükşehir Belediyesi’nin yurt imkânlarını çevresinin çok övdüğünü ve ilk defa bir yurtta kaldığını aktaran Mersin Üniversitesi Deniz Ulaşımı ve İşletmeleri Bölümü öğrencisi Hüseyin Türk; yurdun oldukça temiz olduğunu, sabah ve akşam olmak üzere 2 öğününü de yurtta yediğini aktararak, “Yurt personelinin yaklaşımı da oldukça güzel. Artan kira ücretleriyle yurt fiyatı asla kıyaslanamaz. Çünkü kiralarla yurt ücretinin arasında çok fark var. Fiyat ve imkan olarak en güzel karşılığı alıyoruz, bundan da oldukça memnunum. Burası da bir ev ortamı gibi” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar