Subscribe Us


Yiyecek, İçecek ve Alan Öğretmenleri Sektör Buluşması yapıldı


 MERSİN-HABER- Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü Suphi Öner Öğretmenevinde Yiyecek, İçecek ve Alan Öğretmenleri Sektör Buluşması yapıldı.

     Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetler Şube Müdürümüz Sayın Cuma İVRENDİ ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sayın Kadir DÖLEK başkanlığındaki heyetler, meslek lisesi okul müdürleri, meslek lisesi öğretmenlerimiz, alan şefleri toplantıda sektörün ve meslek liselerinin ihtiyaçları, çözüm önerileri üzerine fikir alışverişi yaptılar.  Yapılması planlanan "Mesleki Eğitim Çalıştayı" konusunda görüşlerini belirtiler. Toplantıda çalıştayın çalışma takvimi çıkarıldı.

    İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet DURMUŞ, planlanan çalıştayın ilimizdeki mesleki eğitim konusunda bir yol haritası oluşturacağını belirterek, "Mesleki eğitim ülkelerin ekonomik gelişmesinde önemli rol oynamaktadır. Her çocuğumuzun ilgi ve yetenekleri doğrultusunda meslek seçimi yapmaları çok önemli, sektör temsilcileri yaptığımız bu toplantılar hem gençlerimize meslek tanıtımı yapmak hem staj, iş imkânı sunmak hem de sektörün değişen yönlerini takip etmek açısından çok kıymetli. Birlikte yol alırsak gençlerimizin meslek seçiminde çok iyi yönlendirebiliriz." dedi ve bu konuda Ticaret ve Sanayi Odasına ve sektör temsilcilerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

    Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Kadir DÖLEK çalıştayın sektör temsilcileri açısından önemini vurgulayarak Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Fazilet DURMUŞ ve ekibine teşekkürlerini iletti.

Yorum Gönder

0 Yorumlar