Subscribe Us


15 OCAK 2024- TARSUS MEKTUBU


 

15 OCAK 2024- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO……………

TARSUS’LU ŞAİR VE YAZARLAR GENEL KURUL YAPTI

Kısa adı TAŞYAD olan Tarsus Şairler ve Yazarlar Derneğinin genel kurulu 12 Ocak günü yapıldı. Zorbaz Otel arkasında bulunan TARDOBDER dernek binası toplantı salonunda gerçekleşen kongrede mevcut başka Doğan Akpınar yeniden güven tazeledi.

Yeni yönetim şu isimlerden oluştu:

Başkan Doğan Akpınar, Yönetim kurulu üyeleri: Ümran Yıldırım, Yakup Boncuk, Mehmet  Sarı, Fatma Özger Bilgiç.

Denetim Kurulu üyeleri: Sami Kabul, Ahmet Erişik, Kader Kutlu

Yeni yönetimi kutlar başarılar dileriz.

……….…OOO…………..

TARSUS’TA TRAFİK IŞIKLARI

SESLİ OLSUN İSTEĞİ

“Tarsus Görme Engelliler Dernek başkanı Fikri Topuz, bir talepte bulundu. Tarsus’taki trafik lambalarının yanında birde sesli uyarı cihazı istiyorlar. Daha önceki yıllarda böyle bir uygulama vardı. Ancak bu sistem tahrip edilmiş.Yenisinin yapılması için Mersin ve Tarsus Belediyesi yetkililerinden bu hususta destek istendi.

……….…OOO…………..

FESTİVAL FOTOĞRAFLARI SERGİSİ AÇILIYOR

Festival Fotoğrafları Sergisi 15 Ocak 2024 Pazartesi günü açılıyor...

''Şahmeran Yılı''nda 17-18-19 Kasım Tarihlerinde Gerçekleştirilen 2. Uluslararası Tarsus Festivali'nde Çekilen Fotoğraflardan Oluşan Sergi, 15 Ocak Pazartesi Günü Mehmet Bal Sanat Galerisi'nde Açılacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin Sponsorluğunda Düzenlenen Sergide 1o Fotoğrafçının Fotoğrafları Yer Alacak.

Açılışa Tüm Tarsusluları Bekliyoruz..

 

……….…OOO…………..

TFD ESKİ BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR

Tarsus Fotoğraf Derneğinde görevi  Rıfat Gürbüz’e devreden Altan Gökçek “2020 yılı ocak ayında aldığımız Tarsus Fotoğraf Derneğinin bayrağını 12.01.2024 Cuma günü yeni yönetime devretmiş bulunmaktayız.’’ Dedi.

Gökçek ‘’Dediğimiz gibi bu bir bayrak yarışıydı ve bizde bir takım doğal olaylara rağmen (pandemi vs) kararlılıkla ve arkadaşların desteğiyle , maddi kısıntılarla yürütsekte alnımızın akıyla verdik.

Yönetimimiz süresince bir hata yaptıysak özür diliyoruz

Hayat ve içindeki sanat, onunda içindeki fotoğraf devam ediyor. Fotoğraf tüm dünyada en çok konuşulan bir dil ve bu dil gittikçe daha da gelişiyor.

Yeni yönetin bu bayrağı çok daha iyi bir şekilde taşıyacağına , daha da ileri götüreceğine yürekten inanıyorum ve destekliyorum .Kendilerine hayırlı olsun diyor yürekten kutluyorum . Sanatla ve fotoğrafla kalın“ dedi.

……….…OOO…………..

TARSUS’TA OTOBÜS DURAĞI İSTEĞİ

Tarsus’ta Mersin Büyükşehir belediyesine ait Otobüs duraklarından eksik olan mevkilere de yeni duraklar yapılması istendi.

Gazipaşa bulvarının  Abdullah Tukay Caddesi ile kesiştiği bölgede yeterli otobüs durağı olmadığı belirtilerek özellikle İrem Su Konutları çevresine otobüs durağı yapılması istendi.

Büyükşehir Belediyesinin kentimizde  yeni  yaptığı düzenleme ile caddelerdeki güzelleştirme çalışmaları kapsamında yeni nesil duraklar konulurken, eksik yada birbirine uzak noktalarda olan durakların arasına da ek duraklar yapılarak şikayetlerin giderilmesi istendi.

……….…OOO…………..  

EDEBİYAT FESTİVALİNE

TARSUS’TAN DA KATILANLAR OLDU

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 2.’si düzenlenen ‘Uluslararası Mersin Edebiyat Festivali’ sona erdi.

Hem edebiyatçılardan hem de edebiyatseverlerden festival  tam not aldı. Konuk ülkenin ‘Fransa’ olduğu 2. Uluslararası Edebiyat Festivali; birbirinden değerli yazarları, edebiyatseverlerle festivali güzel geçti. Mersin Büyükşehir’in ‘2. Uluslararası Mersin Edebiyat Festivali’ dolu dolu geçti.

 

Mersin Büyükşehir tarafından, bu yıl ‘Yenileşmeler’ temasıyla organize edilen festivalde Türkiye’nin yanı sıra Fransa’nın da birbirinden değerli yazarları ağırlanıyor. 11 Ocak tarihinde başlayan ve 4 gün boyunca devam edecek festival 14 Ocak’ta sona erdi.

 

……….…OOO…………..

SELAHATTİN ŞAHİN, “ADAY

ADAYLIK DÖNEMİ SONA ERDİ.

ADAYLARI DESTEKLEME ZAMANI’’ DEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Mersin Büyükşehir’de tekrar aday gösterilen Başkan Vahap Seçer ve Tarsus Belediye Başkan adayı olan Ali Boltaç’la başarı yakalayacaklarını söyleyen İlçe Başkanı Selahattin Şahin, “Aday adaylık dönemi sona erdi ve artık adaylarımız belirlendi.
 
Belediyecilikte tarih yazan Başkanımız sayın Vahap Seçer, beklendiği gibi yeni dönem adayımız oldu.
 
Bundan sonra ki süreçte de el ele, büyük Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak hem Tarsus’ta, hem Mersin’de hem de tüm Türkiye’de 31 Mart seçimlerinde yeniden ciddi başarılara imza atacağız; zafer kazanacağız… Partimizin dinamik yapısını oluşturan siz değerli Gençlik Kollarımızın sahada ciddi çalışmaları var. Sizlere gönülden teşekkür ediyorum.

……….…OOO…………..

 TARSUS BELEDİYESİ  A1-A2

İNGİLİZCE KURSU AÇIYOR

Tarsus Belediyesi  yakında  A1-A2 İngilizce Kursu Açıyor.  Kayıtları Başladı.

Kayıt için 31 Ocak’a kadar  Dr. Turgut Erkutlu Bilim Eğitim Sanat ve Kültür Akademisine başvurulacak. Ayrıca  0535 714 42 58 nolu telefondan bilgi alınabilir.

……….…OOO…………..

TARSUSGÜCÜNE MORAL YEMEĞİ

Tarsus’un köklü  futbol kulüplerinden Tarsusgücü ekibinin A takım ve  U takımlarına  moral yemeği verildi.
Antrenör Onur Biçer ‘’U 14 U 16 U 18 Kategorilerimiz Play Of’a kaldıkları için, A takımımız Şampiyonluk için final maçlarına hazırlandığından Yönetim Kurulumuz ayrı ayrı her guruba yemek verdi.
Kırklarsırtındaki tesislerimizde yaklaşık 80 kişilik sporcu gurubumuza yemek veren değerli  Yönetim Kurulumuza Teşekkür ediyoruz’’ dedi.

 

……….…OOO…………..

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….…OOO…………..


 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar