Subscribe Us


18 OCAK 2024- TARSUS MEKTUBU

 

18 OCAK 2024- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

TARSUS’TA KIRSAL KALKINMA KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Mersin Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda Tarsus’ta kırsal kalkınma konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ev sahipliğinde yapılan bilgilendirme toplantısında, katılımcılara Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı hakkında başvuru koşulları ve yapılması gerekenler anlatıldı. Toplantıya, Mersin İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ  da iştirak etti.

………..…OOO…………..

TARSUS’TA “YÜREĞİMDE FİLİSTİN”

KONULU FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Tarsus’ta “Fotoğraflarla Yüreğimde Filistin” konulu fotoğraf sergisi açıldı..

Ak Parti Tarsus ilçe başkanı İlker Uyar,  “Sivil toplum ve halkla ilişkiler birimimizce hazırlanan

Fotoğraflarla Filistin temalı fotoğraf sergimiz dün açıldı 3 gün açık kalacak” dedi.

Tarsus Müzesi iç havluda açılan sergi bugün ve yarında  açık kalacak olup tüm hemşehrilerimizi davet ediyoruz.

………..…OOO…………..

İYİ PARTİDEN TARSUS’TA SEÇİM

KOORDİNASYON MERKEZİ AÇILIŞI

İYİ Parti Genel SekreteriAyfer YILMAZ, Mersin Milletvekili Burhanettin KOCAMAZ,8. Bölge Teşkilat Koordinatörü Yetkin ÖZTÜRK ve Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Süleyman Çetin'in  katılımlarıyla 18.01.2024 Perşembe günü saat 12.00'de Eski İlçe Binamızın Seçim Koordinasyon Merkezi olarak açılışı gerçekleştirilecek.

İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanı Burak Özdil “Değerli basınımızın güzide temsilcilerini bu etkinliğimizde görmekten mutluluk duyarız.” dedi.

………..…OOO…………..

TARSUS’TA TÜRKÜ GECESİ

Tarsus’ta “Bir Türküdür Tarsus Etkinliği dün akşam gerçekleştirildi.

TAFAD ekibinden Şef Akın Altıparmakoğlu yönetimindeki türkü gecesi Tarsus Belediyesi Nikah Salonunda yapıldı. Etkinlik Tarsus’un Kurtuluş bayramı münasebetiyle organize edildi.

………..…OOO…………..

TARSUSLU ESKİ MUHTAR  VEFAT ETTİ.

Tarsus Şehitler Tepesi eski muhtarı vefat etti.

Servet Çuhadar dün vefat edince  Tarsus şehir

mezarlığından alınıp Hacıhamzalı  köyünde toprağa verildi.

Allah rahmet eylesin.

………..…OOO…………..

TARDOBDER’E BAĞIŞ

TARDOBDER’imizin güzel yürekli,çalışkan emektarı Sevinç Sucugil, ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere hasta bezi ve halı teslim etmiştir.Bu duyarlı davranışından dolayı şahsım,yönetim kurulum ve derneğim adına çok teşekkür ediyorum.

İhtiyaç sahipleri derneğimizden temin edebilirler.

………..…OOO…………..

ALZHEİMER DERNEĞİTARSUS

GRUBUNDAN TEMEL PUNCH

ATÖLYESİ ETKİNLİĞİ

Alzheimer Derneği Tarsus grubu Temel Punch Atölyesi etkinliği gerçekleştirdi. Etkinlik Ülker Aydın Yaşlı Dayanışma ve Erinç evinde düzenlendi.

 

……….…OOO…………..

ALİ BOLTAÇ ANITKABİRİ

ZİYARET ETTİ

CHP Tarsus Belediye Başkan adayı Ali Boltaç Ankara’ya gitti. Boltaç ailesi ile birlikte Anıtkabiri ziyaret etti. Atamıza dualarda bulundu.

……….…OOO…………..

GAZETECİ HİLMİ DOLAŞMAZ

HASTANEYE KALDIRILDI

Tarsus Basının Duayen isimlerinden meslektaşımız Hilmi Dolaşmaz  hastaneye kaldırıldı.

Tarsus Devlet Hastanesi Ortopedi servinde yatmakta olan Tarsus Basının Duayen isimlerinden meslektaşımız Hilmi Dolaşmaz için B RH(-) negatif kana ihtiyaç vardır. Kan Vermek İsteyenlerin Kızılay Kan Merkezine gitmeleri rica olunur.

……….…OOO…………..

TARSUS BELEDİYESİ, DEPREMZEDELERE

YARDIM ELİ UZATMAYA DEVAM

EDİYOR: YENİ BİR YARDIM TIRI

DAHA HATAY'A ULAŞTI 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın önemle üzerinde durduğu deprem bölgesine destek çalışmaları devam ediyor. Depremin ilk gününden bu yana yürütülen yardım çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. Soğuk kış günlerinde Hatay’a giden Tarsus Belediyesi, tüm birimleriyle birlikte konteyner ve çadır kentlerde kalan vatandaşlara destek oldu, yardımları tek tek ulaştırdı.

 

6 Şubat tarihinde meydana gelen depremin ardından bölgeden yardım elini çekmeyen Tarsus Belediyesi, yeni bir yardım tırını daha deprem bölgesine gönderdi. Tarsus Belediyesi Başkan Yardımcıları Ali Dinsever, Aydın Polat ve Osman Polat ile birlikte içi yardım malzemesi dolu olan tır, Tarsus’tan Hatay’a gitmek üzere yola çıktı. Tırda, ihtiyaç sahibi depremzedeler için gıda ürünleri, temel ihtiyaç malzemeleri gibi ürünler yer aldı. Konteyner ve çadırlarda kalan vatandaşlara ulaştırıldı.

 

HATAY’DA KARDEŞ KREŞE DESTEK

Yardım tırı Hatay’a ulaştığında beraberinde Tarsus Belediyesi yetkilileri, Kreş Müdürlüğü’nün “Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var” projesi kapsamında Hatay’da bulunan ve depremden etkilenen kardeş kreş Memduh Özkaya İlkokulu bünyesindeki anasınıfını ziyaret etti. Ziyarette, çocukların eğitim, öğretim ve kıyafet ihtiyaçlarına destek sağlandı ve bundan sonraki süreçte ortak çalışmaların devam edeceği belirtildi.

 

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞILDI

Tarsus Belediyesi yetkilileri, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından üretilen tohum, fide ve fidan desteği ile Ata Tohumu projesi kapsamında elde edilen meyveleri de kardeş platform iş birliği ile depremzedelere ulaştırdı. Ayrıca, Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hayvan barınağına ve çadır kentteki sokak hayvanlarına mama yardımında bulunuldu.

YARDIMLAR TEK TEK DAĞITILDI

Depremin yaralarını sarmaya 6 Şubat tarihinden itibaren devam eden Tarsus Belediyesi, Sosyal Hizmetler Birimi ile de bölgede yer aldı. Ekipler yardım malzemeleri dolu olan tır ile depremden etkilenen vatandaşları ziyaret ederek ihtiyaçları arasında olan yatak, ranza, battaniye, giyecek, hijyen malzemesi, gıda, bebek bakım seti ve elektrikli ısıtıcıyı ulaştırdı.  Beraberinde çadır ve konteyner kenti ziyaret ederek ihtiyaç tespitleri gerçekleştirildi, yardımın ulaşamadığı noktalar tespit edildi.

 

Tarsus Belediyesi, depremin yaralarını sarmaya yönelik bu önemli çalışmalarına devam ederek, bölgedeki ihtiyaç sahiplerine umut olmayı sürdürüyor.

 

“DEPREM BÖLGELERİMİZE DESTEĞİMİZ HER DAİM SÜRECEK”

Konuyla ilgili açıklama yapan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “Tarsus Belediyesi olarak ülkemizi sarsan depremin olduğu ilk andan itibaren desteklerimizi her zaman sürdürdük. Tüm deprem bölgelerine destek olmak için çalıştık. 6 Şubat’tan beri yardım elimizi hiç çekmedik. Kardeşlik bağları ile çalışmalarımızı güçlendirdik. Deprem bölgelerimize desteğimiz her daim sürecek.” ifadelerini kullandı

…………OOO……………

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….…OOO…………..


 

 

 

 

 


Yorum Gönder

0 Yorumlar